Atranką į planetos pirmenybes lietuvaitės baigė sutriuškindamos suomes
Lie­tu­vos mo­te­rų ran­ki­nio rink­ti­nei pa­vy­ko per­ga­le už­baig­ti pa­si­ro­dy­mą Švei­ca­ri­jo­je vyks­tan­čia­me pa­sau­lio čem­pio­na­to at­ran­kos eta­pe. Pir­mą­sias dvi rung­ty­nes ap­mau­džiai pra­lai­mė­ję lie­tu­vai­tės pa­sku­ti­nę die­ną net 34:25 įvei­kė Suo­mi­jos ran­ki­nin­kes.

Nors realu, jog ši pergalė leis pakilti į antrąją turnyrinės lentelės vietą (tam reikia Šveicarijos pergalės prieš Farerų salas), tačiau į kitą etapą mūsų rinktinė žengti kaip geriausia antroji visų grupių komanda negali. Pirmoje grupėje antrą vietą užėmusios graikės surinko 4 taškus ir jos kol kas realiausiai pretenduoja į papildomą kelialapį.

Lietuvos rinktinė susitikimą su suomėmis pradėjo puikiai nusiteikusios ir po lietuvaičių spurto 5:0, varžovių treneris buvo priverstas prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Lietuvos rinktinė pirmoje rungtynių pusėje apsukų nemažino ir iki ilgosios pertraukos susikūrė sau solidžią 8 įvarčių persvarą (17:9).

Nors antrajame kėlinyje žaidimas jau kiek apsilygino, tačiau artėti prie nutolusių mūsų šalies rankininkių suomės neįstengė. Lietuvos rinktinė susikrautos persvaros per antrąjį kėlinį ne tik, kad neišvaistė, bet dar ir padidino persvarą vienu įvarčiu – 34:25.

Įvarčius Lietuvai pelnė: Greta Kavaliauskaitė 12, Audinga Kniubaitė 6, Brigita Ivanauskaitė ir Austėja Rimkutė po 4, Marija Gedroit 3, Jūratė Žilinskaitė 2, Lina Abramauskaitė, Ugnė Kavelenkaitė, Simona Kolosovė, Dovilė Ilčiukaitė po 1.