Atimti pirmieji istorijoje Rusijos olimpiniai akmenslydžio medaliai
Iš Pjong­čan­go žie­mos olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se olim­pi­nę bron­zą iš­ko­vo­ju­sių ru­sų ak­mens­ly­di­nin­kų Alek­sand­ro Kru­šel­nic­kio bei jo par­tne­rės Anas­ta­si­jos Bryz­ga­lo­vos Spor­to ar­bi­tra­žo teis­mo (CAS) spren­di­mu, ati­mti me­da­liai. 

Tai buvo pirmasis olimpinis akmenslydžio medalis Rusijos istorijoje. Teismo išvakarėse Rusijos Kerlingo federacijos atstovė Valentina Parinova sakė, jog medaliai bus grąžinti, rašo portalas „Dožd“.

Sugrąžino medalius

Ketvirtadienio vakare pranešta, jog bronziniai medaliai, kuriuos mišrių porų rungtyje su savo žmona Anastasija Bryzgalova iškovojo dopingo vartojimu apkaltintas Aleksandras Krušelnickis, buvo sugrąžinti Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK).

„Bronzos medalis, kurį iškovojo Bryzgalovos ir Krušelnickio pora, perduotas TOK. Patys sportininkai jau išvyko iš Pietų Korėjos. Olimpinėse žaidynėse paimtų antidopingo mėginių rezultatai neginčijami. Tęsiant tyrimą, kuriuo bus siekiama nustatyti visas šios bylos aplinkybes, bus atliekamas kompleksinis darbas, dalyvaujant teisėsaugos institucijoms, Rusijos akmenslydžio federacijai ir sportininkams. Savo ruožtu Rusijos olimpinis komitetas taip pat suteiks reikalingą pagalbą“, sakoma „Olimpinių sportininkų iš Rusijos“ delegacijos pareiškime.

Teismo posėdyje sportininkas trečadienį teigė, jog nedalyvaus.

Naujienų agentūra „RIA Novosti“ citavo Rusijos olimpinės delegacijos vadovą Stanislavą Pozdniakovą, pasak kurio, sportininkas traukiasi iš CAS posėdžio.

A.Krušelnickis, kuris su žmona Anastasija Bryzgalova iškovojo olimpinę bronzą akmenslydžio mišrių porų varžybose, agentūrai patvirtino šią informaciją.

Paaiškėjus, kad šio sportininko tiek A, tiek B mėginys nepraėjo testo.

„RIA Novosti“ tai pat paskelbė A. Krušelnickio pareiškimą, kuriame sakoma, kad būtų „kvaila neigti“ patį dopingo faktą, kai A ir B mėginiuose buvo aptikta uždrausto preparato meldoniumo pėdsakų.

„Esu pasirengęs atitinkamam nuosprendžiui, kuris tokiais atvejais būna vienodai nuspėjamas, – sakė jis. – Todėl įvertinęs visus „už“ ir „prieš“ aš nusprendžiau pasitraukti“.

Rezultatas šokiravo

Akmenslydininkas sakė, kad antidopingo kontrolės mėginių tyrimo atsakymai jį šokiravo. Tuo tarpu Rusijos sporto ministras Pavelas Kolobkovas pareiškė, kad atletui nebuvo reikalo naudoti ištvermę didinančių vaistų dalyvaujant akmenslydžio varžybose.

A. Krušelnickis buvo vienas iš 168 „švariais“ pripažintų rusų atletų, kuriems buvo leista rungtyniauti olimpiadoje su neutralia vėliava po tikslinių patikrinimų programos, vykdytos kelis mėnesius.

Vienas su byla susipažinęs šaltinis naujienų agentūrą AFP informavo, kad Rusija sumokėjo 15 mln. JAV dolerių baudą, kuri jai buvo skirta gruodžio mėnesį, kai Tarptautinis olimpinis komitetas suspendavo Rusiją dėl valstybės remto dopingo sąmokslo, kurio kulminacija įvyko per 2014 metų žiemos olimpiadą Rusijos Sočio mieste.

Baudos sumokėjimas yra vienas pagrindinių kriterijų, nulemsiančių TOK sprendimą, ar panaikinti sankcijas Rusijai iki Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos sekmadienį.