Atgijęs „Žalgirio“ pergalių alkis
Vil­niaus „Žal­gi­rio“ fut­bo­li­nin­kams prieš šį se­zo­ną bu­vo iš­kel­ti tiks­lai su­sig­rą­žin­ti Lie­tu­vos čem­pio­nų ti­tu­lą ir lai­mė­ti LFF tau­rę. Pa­sta­rą­jį tiks­lą žal­gi­rie­čiai ga­li įgy­ven­din­ti jau po po­ros die­nų.

Federacijos taurės finale „Žalgiris“ grumsis su Kauno „Stumbru“, kuriam pralaimėjo pernykštį finalą. Šiemet 73-ią kartą rengiamo turnyro kulminacija vyks Alytuje. Finalo rungtynės šio miesto stadione prasidės sekmadienį 13 valandą.

Žalgiriečiai, vadovaujami Valdo Urbono, A lygoje iškovojo 6 pergales iš eilės, įmušė 19 ir nepraleido nė vieno įvarčio.

Abipusiai komplimentai

Praėjusių metų LFF taurės finalas vis dar dirgina „Žalgirio“ gerbėjų emocijas. Iki tol vilniečiai buvo iškovoję šešias iš eilės taures ir laikyti aiškiais finalo prieš „Stumbrą“ favoritais. Tačiau Panevėžyje vykusiose rungtynėse žalgiriečiai sužaidė žemiau savo galimybių ribos ir 0:1 pralaimėjo pirmą tokį trofėjų iškovojusiems kauniečiams.

„Žalgirio“ bėdos tęsėsi ir vėliau. Sezono pabaigoje išbarstę didelę taškų persvarą prieš Marijampolės „Sūduvą“, jie prarado ir Lietuvos čempionų titulą. Tuomet kalbėta apie išsekusias žaidėjų fizines ir moralines jėgas, motyvacijos stoką.

Šiemet viskas kitaip. Kai liepą „Žalgirio“ vairą perėmė treneris Valdas Urbonas, ši komanda lietuviškame fronte skina tik pergales ir trokšta susigrąžinti trofėjų, dėl kurio Lietuvoje varžomasi nuo 1947 metų.

„Džiugu, kad patekome į finalą. Jame „Žalgiris“ žaisdavo daug metų, tad tradicijos nesulaužėme. Galiu patikinti, kad sieksime revanšo ir nenuvilti savo gerbėjų. Vis dėlto laimėti taurę nėra taip paprasta. Todėl turime būti maksimaliai susikaupę“, – savo mintimis dalijosi V. Urbonas.

Pakeliui į finalą „Žalgiris“ eliminavo Kretingos „Miniją“ (3:0), „Jonavą“ (5:0), Marijampolės „Sūduvą“ (4:1) bei „Kauno Žalgirį“ (3:0).

„Stumbras“ savo kelyje įveikė „Kėdainius“ (6:0), Klaipėdos „Atlantą“ (3:1), Vilniaus „Viltį“ (3:0) ir Alytaus „Dainavą“ (4:0).

Artėjant finalui tiek V. Urbonas, tiek jo oponentas „Stumbro“ strategas iš Portugalijos Mariano Barreto pasikeitė abipusiais komplimentais. Vis dėlto M. Barreto finalo favoritu laiko „Žalgirį“: „Šiuo metu tai geriausia Lietuvos komanda. Mūsų tikslas yra sujaukti žalgiriečių planus, tad bandysime laimėti. Tačiau nesame vaikai ir suprantame, kaip bus sunku.“

Beje, pastaruoju metu užsienio žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi neigiama informacija apie „Stumbro“ klubą. Kalbėta apie nepagarbų klubo vadovų elgesį su žaidėjais ir menkus, kelis šimtus eurų siekiančius atlyginimus. „Stumbro“ atstovai atkirto, kad visa tai yra melas ir šmeižtas jų žaidėjus viliojusio agento, su kuriuo klubas nepanoro turėti bendrų reikalų.

Aplenkė čempionus

Abu LFF taurės finalininkai siekia savų tikslų ir šalies čempionate. „Stumbras“ kaunasi dėl trečiosios vietos A lygoje. O „Žalgiris“ po įspūdingo spurto jau pavijo nuo pirmo turo čempionate pirmavusią „Sūduvą“ ir aplenkė ją dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio.

Lūžis įvyko po praėjusio savaitgalio lyderių akistatos Vilniuje, kai žalgiriečiai 1:0 palaužė svečius iš Marijampolės. Nugalėjusi „Sūduva“ būtų nutolusi 8 taškais, o laimėjęs „Žalgiris“ deficitą ištirpdė iki 2 taškų.

Trečiadienį „Sūduva“ namie dar kartą kluptelėjo, neįveikusi „Trakų“ futbolininkų, – 0:0. Tuo metu pakiliai žaidęs „Žalgiris“ išvykoje 6:0 sutriuškino „Jonavą“ ir tapo sezono lyderiu.

Iš viso žalgiriečiai, vadovaujami V. Urbono, A lygoje iškovojo 6 pergales iš eilės, įmušė 19 ir nepraleido nė vieno įvarčio.

„Pergalė prieš „Sūduvą“ mums buvo labai vertinga. Ir ji leidžia su gera nuotaika žvelgti į priekį bei tęsti pradėtus darbus“, – sakė vilniečių treneris.

A lygos 26 turas

„Jonava“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:6 (0:3). T. Šimkovičius (16), L. Ogana (22), A. Osipovas (35 į savo vartus), L. Antalis (50), Marquinhosas (63 ir 71).

Marijampolės „Sūduva“ – „Trakai“ 0:0.

Klaipėdos „Atlantas“ – „Palanga“ 1:1 (0:0). D. Lukošius (46); S. Urbys (90+5).

Turnyro lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. „Žalgiris“2348:1452
2. „Sūduva“2347:1152
3. „Stumbras“2527:2239
4. „Trakai“2533:2238
5. „K. Žalgiris“2620:3032
6. „Atlantas“2522:4223
7. „Palanga“2616:5120
8. „Jonava“2522:4319