Arvydas Sabonis: „Dabar iki to prisigyvenome...“
At­ro­do, rei­kė­tų lauk­ti in­tri­gos: ir ką to­kio in­tri­guo­jan­čio ar skau­daus po daug­taš­kio pa­sa­kė Lie­tu­vos krep­ši­nio fe­de­ra­ci­jos (LKF) pre­zi­den­tas Ar­vy­das Sa­bo­nis.

Tačiau tuos žodžius legendinis krepšininkas ištarė šypsodamasis, o kalba sukosi apie geriausiu 2018 metų krepšininku išrinktą jo sūnų Domantą.

A. Sabonis prisiminė kadaise sakęs, jog jei vienas iš trijų sūnų žaistų, tėvas būtų iki ausų patenkintas. „Tik dabar iki to prisigyvenome, kad reikia eiti už vaikus paimti prizus“, – sakė Indianos „Pacers“ klube rungtyniaujančio aukštaūgio tėvas. Dėl įtempto NBA tvarkaraščio geriausias šių metų krepšininkas D. Sabonis į sekmadienį pagerbimo iškilmes negalėjo atvykti, prizą atsiėmė tėtis ir pažadėjo jį perduoti sūnui, kai šis tik grįš į Lietuvą.

Arvydas Sabonis: „Žaisti be geriausiųjų – nežinau, ar tai krepšinio propagavimas“.

Geriausiųjų rinkimuose D. Sabonis beveik dvigubai aplenkė Toronto „Raptors“ vidurio puolėją Joną Valančiūną. Trečias liko Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

Į sceną teko lipti ir kitam buvusiam „Žalgirio“ žaidėjui Tomui Masiuliui. Šį sezoną „Žalgirio“ strategui Šarūnui Jasikevičiui talkinantis T. Masiulis atsiėmė savo sūnui Gyčiui kaip geriausiam jaunajam žaidėjui (U20) skirtą prizą. G. Masiulis tuo metu buvo už kelių sienų „Siemens“ arenoje nuo apdovanojimo šventės ir drauge su vyrų krepšinio rinktine rengėsi pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su kroatais.

Kokie krepšinio metai

Pasiteiravus, kur slypi tokio gero sūnaus žaidimo paslaptis, A. Sabonis žodžių nerinko: „Užsispyręs vaikinas nuo mažens. Turi tikslą ir jo siekia. Džiaugiuosi ir linkiu sveikatos“.

Kalbėdamas apie šiuos metus Lietuvos krepšiniui LKF prezidentas pastebėjo, jog viskas negali būti idealiai, nes tokiu atveju tai būtų rojus. „O dabar vienur geriau, kitur blogiau, – mintimis dalijosi A. Sabonis. – Jei žiūrėtume į reitingus, jaunimas yra pirmas Europoje ir trečias pasaulyje, vyrai – pasaulyje šešti, o Europoje ketvirti, moterys – dvidešimt devintos pasaulyje ir penkioliktos Europoje, merginos žemyne – keturioliktos. Jei lyginsime su kitomis sporto šakomis, tai yra neblogai“.

Legendinio krepšininko teigimu, kitąmet svarbiausi įvykiai – pasaulio čempionatas Kinijoje ir bandymas patekti į olimpines žaidynes. „Tai yra pagrindinis tikslas“, – pridūrė.

A. Sabonis neslėpė norintis pasaulio čempionate matyti žaidžiančius geriausius šalies krepšininkus, tačiau apie tai kalbėti dar anksti: „Ateis laikas ir matysime – kas sveikas, gyvas, tas ir žais“.

Prakalbus apie FIBA sistemą, kai rinktinės dėl kelialapių kaunasi per „langus“ – klubų sezono įkarštyje, todėl Eurolygos ir NBA komandos savo žaidėjų į rinktines neišleidžia, A. Sabonis pabrėžė, jog tai sena tema ir nieko naujo jis nepasakysiąs.

„Žaisti be geriausiųjų – nežinau, ar tai krepšinio propagavimas, – kalbėjo šalies krepšinio galva. – Trūksta suderinimo. Kadaise ir mes žaisdavome per „langus“. Kelioms dienoms prasiblaškyti nuo klubo gal ir nieko. Bet suprantu, kai rinktinėje žaidžia visi geriausi, o dabar – niekas nesuderinta ir iki to suderinimo nutekės daug daug laiko. Vienybės kol kas nėra“.

Kamilė Nacickaitė metų krepšininkės titulą pelnė trečią kartą.FIBA nuotrauka

Apdovanojimai suteikia motyvacijos

Geriausia metų krepšininke tapo Kamilė Nacickaitė. Šiuo metu be klubo esanti Lietuvos rinktinės žaidėja šį titulą pelnė trečią kartą iš eilės. Puolėja aplenkė Mersino BSB vidurio puolėją Gintarę Petronytę ir legionierės karjerą Lenkijoje pradėjusią Laurą Juškaitę.

„Malonu gauti šį apdovanojimą. Tai reiškia, kad darbas nenueina veltui“, – švytėjo laureatė. Jos teigimu, visus trys geriausiosios krepšininkės titulai jai vienodai džiugūs, tai suteikia motyvacijos dėl ateities.

O į klausimą, kokios motyvacijos reikia moterų rinktinei, kad ši žaistų Europos čempionate, K. Nacickaitė atsakė taip: „Kiekviena asmeniškai turi dirbti su savimi. Tik taip pradėsime kapstytis“.

Šiuo metu ji niekur nerungtyniauja, nes laukia patrauklaus pasiūlymo. „Noriu sulaukti to, ko geidžia širdis. Kai sulauksiu, važiuosiu žaisti“, – sakė K. Nacickaitė.

Krepšinio gerbėjai šįkart galėjo rinkti ir geriausius jaunuosius krepšininkus. U20 amžiaus kategorijoje triumfavo G. Masiulis ir Gabija Meškonytė, U18 kategorijoje daugiausia balsų gavo Deividas Sirvydis ir Gabija Šegždaitė, o U16 kategorijoje – Augustas Marčiulionis ir Audronė Zdanevičiūtė.

Specialiu prizu už gyvenimo nuopelnus buvo apdovanotas ilgametis treneris Vladas Garastas, o Arvydas Gronskis buvo pripažintas geriausiu metų jaunimo treneriu.

Metų laureatai

Krepšininkas – Domantas Sabonis

Krepšininkė˙– Kamilė Nacickaitė

Jaunasis krepšininkas (U20) – Gytis Masiulis

Jaunoji krepšininkė (U20) – Gabija Meškonytė

Jaunasis krepšininkas (U18) – Deividas Sirvydis

Jaunoji krepšininkė (U18) – Gabija Šegždaitė

Jaunasis krepšininkas (U16) – Augustas Marčiulionis

Jaunoji krepšininkė (U16) – Audronė Zdanevičiūtė

Krepšinio žurnalistas – Donatas Urbonas

Jaunimo treneris – Arvydas Gronskis

Apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus: Vladas Garastas