Arminas Narbekovas: „Sūduvą“ laikau pavyzdžiu kitiems klubams“
Bu­vęs Vil­niaus „Žal­gi­rio“ fut­bo­li­nin­kas ir tre­ne­ris, olim­pi­nis čem­pio­nas Ar­mi­nas Nar­be­ko­vas įsi­ti­ki­nęs, kad Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­vos“ trium­fas A ly­go­je yra lo­giš­ka ir dės­nin­ga vi­so čem­pio­na­to at­omaz­ga.

Sekmadienį bus žaidžiamos paskutinės šio A lygos sezono rungtynės, tačiau Marijampolėje vyksianti principinių varžovų – „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ – akistata nieko nebelems. Stipriausio Lietuvos futbolo klubu vardą „Sūduva“ užsitikrino trečiadienį.

„Jau sezono pradžioje „Sūduva“ ėmė tolti ir vienu metu buvo įgijusi dviženklę persvarą. O „Žalgiris“ iš karto užbuksavo. Lygių varžovų kovoje labai sunku panaikinti tokį atsilikimą. Ir nors vienu metu jis ištirpo, „Sūduva“ sužaidė labai užtikrintai, solidžiai bei išlaikė pozicijas“, – portalui alyga.lt teigė A. Narbekovas.

Kai rugsėjį žalgiriečiams pagaliau pavyko pavyti savo varžovus, jų gerbėjai tikėjo, kad įvyks lūžis. Tačiau „Sūduva“ atsilaikė.

„Nepaisant dviejų iš eilės pergalių tarpusavio rungtynėse, titulą lemia bendra taškų suma. Norėdamas laimėti čempionatą, privalai įveikti žemiau esančius klubus. Sezono pabaigoje „Žalgiris“ barstė taškus. Vieną kartą prarado du taškus, kitą kartą – ir skirtumas vėl išaugo. Bet pasikartosiu, kad „Sūduva“ triumfavo pelnytai“, – teigė savo vardo futbolo akademijoje treneriu dirbantis specialistas.

Pasak jo, „Žalgiriui“ pasitaikė ir nepalankus tvarkaraštis, kai spalį per mažiau nei keturias savaites tris sykius teko susitikti su „Trakais“. „Iš patirties žinau, kad žaidžiant su ta pačia komanda kelis kartus iš eilės sunku save motyvuoti ir pademonstruoti ką nors naujo“, – aiškino A. Narbekovas.

Vilniaus klubas sezoną pradėjo su treneriu Aurelijumi Skarbaliumi, bet vasarą jį pakeitė Valdu Urbonu. Vertindamas šią rokiruotę, A. Narbekovas sakė: „Nuo seno žinoma, kad jei komandai nesiseka – kaltas treneris. Nejaugi klubo vadovybė prisiims atsakomybę dėl prastų rezultatų? Taip nebūna. O kai nesiseka, žaidėjų juk nepakeisi, todėl paprasčiau atleisti trenerį. Vis dėlto V. Urbonas į komandą įsiliejo sėkmingai, jam nedaug trūko iki pagrindinio sezono tikslo.“

Nežinodamas klubo vidaus „virtuvės“ olimpinis čempionas nesiryžo plačiau analizuoti „Žalgirio“ nesėkmės priežasčių. Tačiau atkreipė dėmesį į Marijampolės ir Vilniaus komandų komplektaciją.

„Manau, kad „Žalgiryje“ padaryta selekcijos klaidų. Sudėtis nebuvo taip gerai sustyguota, kaip „Sūduvoje“. Marijampoliečiai išlaikė branduolį, dar labiau pasistiprino ir atrodė itin tvirtai. O „Žalgiris“ kažkur prašovė rinkdamasis žaidėjus. „Sūduvą“ laikau pavyzdžiu kitiems klubams: uždirbo pinigų Europoje, juos protingai investavo, ir matome rezultatus. Tokios investicijos atsiperka“, – tvirtino A. Narbekovas.