Argentina Dakaro dalyvius pasitiko karščiu ir dulkėmis
Po ne­ti­kė­tai lais­vo pir­ma­die­nio į tra­sas su­grį­žo Da­ka­ro ra­lio da­ly­viai. Ar­gen­ti­na juos pa­si­ti­ko sve­tin­gai: su di­de­liu karš­čiu, daug smė­lio ir dul­kių. Ne vi­siems lie­tu­viams pir­ma­sis grei­čio ruo­žas šio­je ša­ly­je bu­vo toks sėk­min­gas kaip dvie­jo­se anks­tes­nė­se (Pe­ru ir Bo­li­vi­jo­je).

Iš lietuviškų komandų pastaruosiuose etapuose solidžiausiai atrodo Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas. Pastaruosiuose keturiuose etapuose jie užėmė dvi keturioliktas ir dvi penkioliktas vietas (10-ame etape dar gavo 1 valandos baudą, tad nukrito į 24 poziciją). Nors daug kas mėgsta pabrėžti, kad B. Vanagas – ralistas ir jam geriau sekasi klasikinio ralio trasas primenantys etapai, savo profesionalumą jis įrodė 10 etape, kurio didžiąją dalį sudarė smėlio kopos.

Tiesa, tai nelabai padeda šiam ekipažui kilti bendrojoje įskaitoje. Tiksliau, padeda, bet labai lėtai – maratono pradžioje gauta 24 valandų bauda nubloškė ekipažą į „Top 50“ pabaigą, iš kurios B. Vanagas palengva kapstosi aukštyn ir jau pasiekė trisdešimtuką.

Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu toliau įrodinėja, jog Dakaro ralis – jų stichija, kad ir kokie etapai čia būtų. Jie buvo greiti kopose, išlaikė panašų tempą klasikinio ralio etapuose, o prasidėjus bekelei aukštikalnėse jo nė kiek nelėtino. Į finišą jie atvažiuoja tvarkingu, neaplaužytu automobiliu, kai kitiems tai sparnas nukrinta, tai jie be rato grįžta. Dėl tokio stabilumo ekipažas pasiekė neblogą rezultatą – po dešimties etapų jis bendrojoje įskaitoje yra 16-as.

Dar geriau Dakare atrodo Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas. Keliskart buvęs arti dešimtuko, jis prie jo priartėjo bendrojoje įskaitoje – užima 13 vietą.

Motociklininkas Balys Bardauskas važiuoja vis greičiau. Pirmuose Dakaro etapuose jis finišuodavo antrame šimtuke, tačiau maratonui persivertus į antrą pusę stabilusis lietuvis demonstruoja 80–90 vietų vertus rezultatus ir teikia paraišką tapti greičiausiu Dakaro motociklininku iš Lietuvos.