Apmaudi Sebastiano Vettelio nesėkmė „namų“ lenktynėse
Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos lenk­ty­ni­nin­kas Le­wi­sas Ha­mil­to­nas ma­žais žings­niais ar­tė­ja prie penk­to­jo „For­mu­lės-1“ pa­sau­lio čem­pio­no ti­tu­lo.

„Mercedes“ komandai atstovaujantis L. Hamiltonas praėjusį savaitgalį laimėjo Italijos Didžiojo prizo lenktynes Moncos trasoje. Šios lenktynės laikomos „Ferrari“ komandos „namų“ lenktynėmis, nes netoliese įsikūrusi jos būstinė. O Moncos trasos tribūnas paprastai užplūsta „Ferrari“ gerbėjai.

Jie tikėjosi „Ferrari“ lyderio Sebastiano Vettelio pergalės. Deja, vokietis nuvylė savo gerbėjus. Startavęs iš antrosios pozicijos, jis sulaukė aktyvaus L. Hamiltono, važiavusio iš paskos, pasipriešinimo. S. Vettelis neketino nusileisti, tačiau suklydęs apsisuko trasoje ir nusirito į rikiuotės galą. O L. Hamiltonas važiavo sėkmingai ir vėliau aplenkęs kitą „Ferrari“ lenktynininką Kimi Raikkoneną, nugalėjo Moncos etape.

S. Vetteliui pavyko prasibrauti iki ketvirtos vietos. Po lenktynių jis skundėsi, esą lenkimo metu L. Hamiltonas trasoje nepaliko jam pakankamai vietos, todėl incidentas buvo neišvengiamas. Tačiau teisėjai šio epizodo nenagrinėjo.

„Mano situacija atrodė prastai, bet viskas galėjo baigtis dar blogiau. Vis tik po to važiavau gerai, pavyko aplenkti nemažai konkurentų ir uždirbti taškų“, – sakė S. Vettelis.

„Startavau tik trečias, todėl nesitikėjau laimėti, nes kvalifikacijoje buvome lėtesni už „Ferrari“ lenktynininkus, – prisipažino L. Hamiltonas. – Vis dėlto jautėme spaudimą kuo geriau pasirodyti. „Ferrari“ galėjo pabėgti į priekį, tačiau mums pavyko manevras pirmame lenktynių rate.“

Po pergalės „Ferrari“ gerbėjų akivaizdoje pasitenkinimo neslėpė „Mercedes“ komandos vadovas Toto Wolffas: „Jausmas nuostabus. Dėl tokių akimirkų mes ir dirbame šį darbą“.

Šį sezoną jau įvykus 14 iš 21 „Formulės-1“ lenktynių, čempionate pirmaujantis L. Hamiltonas turi 256 taškus. Pagrindinis jo konkurentas S. Vettelis – 226.

Nors atsilieka 30 taškų, S. Vettelis rankų nuleisti neketina: „Gaila, kad taip nepasisekė Moncoje, bet tai ne pasaulio pabaiga. Skirtumas tarp mūsų didelis, tačiau jį dar įmanoma panaikinti. Esame pakankamai greiti, kad tai padarytume.“

T. Wolffas taip pat teigė, kad L. Hamiltonas atsipalaiduoti neturėtų: „Ši persvara yra nedidelė, praktiškai lygi nuliai. Dar lieka septynios lenktynės, o per kiekvienas iš jų nugalėtojas gali gauti po 25 taškus. Tai yra labai daug.“

Tuo metu kitiems lenktynininkams apie kovą dėl čempiono titulo jau teks pamiršti. Trečioje vietoje esantis K. Raikkonenas turi surinkęs 164 taškus ir nuo L. Hamiltono atsilieka jau 92 taškais. Kitas suomis Valtteri Bottas („Mercedes“) sukaupė 159 taškus, olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) 130, australas Danielis Ricciardo („Red Bull“) – 118 taškų.

Komandų įskaitoje taip pat verda atkakli kova tarp „Mercedes“ ir „Ferrari“ komandų. „Mercedes“ turi 415 taškų, „Ferrari“ – 390. „Red Bull“ sąskaitoje – 248 taškai.

15-asis „Formulės-1“ lenktynių sezono etapas vyks rugsėjo 14–16 dienomis Singapūre, Marinos trasoje.