Apgavystės nesibaigia – sugauta Rusijos bobslėjininkė
Pjong­čan­go žie­mos olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se da­ly­vau­jan­čios Ru­si­jos bobs­lė­ji­nin­kės Na­dež­dos Ser­ge­je­vos or­ga­niz­me ap­tik­ta drau­džia­mo pre­pa­ra­to. Tai penk­ta­die­nį pa­skel­bė Ru­si­jos bobs­lė­jaus fe­de­ra­ci­ja.

„Rusijos komandos atstovės N. Sergejevos vasario 18 dienos dopingo testas yra teigiamas – aptikta širdį veikiančio preparato, įtraukto į draudžiamų preparatų sąrašą“, – rašoma Rusijos bobslėjaus federacijos tinklalapyje paskelbtame pareiškime. Jame priduriama, kad sportininkės vasario 12 dienos dopingo testas buvo neigiamas.

Dviviečių ekipažų bobslėjaus varžybose N. Sergejeva su Anastasija Kočeržova užėmė 12 vietą.

Tai jau ketvirtas dopingo skandalas, sukrėtęs Pjongčango olimpiadą. Pirmasis kilo dėl japonų greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovo Kei Saito, kai jo organizme buvo aptikta draudžiamo diuretiko acetazolamido. Šis preparatas gali būti vartojamas kaip maskuojamasis agentas siekiant nuslėpti sportininkų rezultatus gerinančius vaistus ar apsunkinti jų aptikimo procedūrą. Vasario 12 dieną japonui buvo nurodyta nedelsiant palikti žaidynes.

Antras ir daugiausia kalbų sukėlęs dopingo skandalas susijęs su Rusijos akmenslydininku Aleksandru Krušelnickiu. Jis su žmona Anastasija Bryzgalova akmenslydžio mišrių porų varžybose iškovojo olimpinę bronzą.

25 metų A. Krušelnickis buvo vienas iš 168 patikrinimą išlaikiusių „švarių“ sportininkų, kuriems leista dalyvauti olimpiadoje. Per žaidynes abiejuose tirtuose A. Krušelnickio mėginiuose rasta meldoniumo – draudžiamos medžiagos, kuri, kaip manoma, gerina kraujotaką ir didina ištvermę. Sportininkas prisipažino pažeidęs dopingo taisykles, todėl Sporto arbitražo teismo sprendimu neteko olimpinio bronzos medalio.

Trečias žaidynėse dėl dopingo įkliuvo Slovėnijos ledo ritulininkas Žiga Jegličius. Jo organizme aptikta draudžiamo preparato fenoterolio – bronchus plečiančio vaisto, vartojamo astmai ir kitokioms ligoms, susijusioms su pasikartojančiu kvėpavimo takų susiaurėjimu, gydyti. 29 metų Ž. Jegličius buvo pašalintas iš žaidynių.