Antrą Eurolygos ratą atidarė dramatiškas pralaimėjimas CSKA krepšininkams
Kau­no „Žal­gi­rio“ krep­ši­nin­kai pra­dė­jo an­trą­jį Eu­ro­ly­gos re­gu­lia­rio­jo se­zo­no ra­tą. Penk­ta­die­nį sau­sa­kim­šo­je „Žal­gi­rio“ are­no­je kau­nie­čiai po dra­ma­tiš­kos ko­vos nu­si­lei­do Mask­vos CSKA ko­man­dai 79:84.

Rungtynių pradžioje į taiklius Cory Higginso metimus atsakė iš po krepšio pasižymėję Thomasas Walkupas ir Brandonas Daviesas – 4:5. Tuomet kauniečiai tiesiog apsigyveno prie baudų metimų linijos: prie jos po kartą stojo net penki žalgiriečiai B.Daviesas, T.Walkupas, po traumas į rikiuotę sugrįžęs kapitonas Paulius Jankūnas, Derrickas Waltonas bei Laurynas Birutis, tačiau svečiai atrado daugiau ginklų puolime ir buvo priekyje jau 13:20. Ketvirčio pabaigoje baudos aikštelėje taškus rinkosi B.Daviesas, bet iš toli be klaidų jau šeštą tolimą šūvį suleidę varžovai užbaigė kėlinį pirmaudami dviženkliu skirtumu – 17:28.

Antrajame kėlinyje prie komandos draugų prisijungė baudas sumetęs Aaronas White‘as, reikiamos energijos įnešė nuo suolo pakilęs jaunasis Rokas Jokubaitis, bet per tris minus priartėti nepavyko nė per žingsnį (21:32). Nuo baudų metimų linijos savo laimę išbandė dar du žalgiriečiai Edgaras Ulanovas ir Nate‘as Woltersas, savo ūgio pranašumu pasinaudojo L.Birutis – 26:35. Nepasiruošusius varžovus užklupo kamuolį perėmęs N.Woltersas, įspūdingą skrydį pademonstravo visus iš savo vietų pakėlęs A.White‘as – 30:40. Per likusį laiką po dar dvi baudas realizavo E.Ulanovas ir A.White’as, tad minimaliu pranašumu ketvirtį laimėję žalgiriečiai lengvai atsikvėpti CSKA krepšininkams neleido – 34:44.

Antra rungtynių pusė startavo taikliais Mariaus Grigonio baudų metimais už nesportišką varžovų elgesį, tačiau tada rungtynes ištiko tikras štilis ir daugiau nei dvi minutes žiūrovai taiklių metimų neišvydo – 36:44. Gerai išpildytą derinį dvitaškiu užbaigė B.Daviesas, galų gale pirmą kauniečių tritaškį įskraidino Artūras Milaknis, o atsilikimą iki 43:48 prasiveržimu mažino N.Woltersas. Dar dvi taiklias baudas svečiams atseikėjo M.Grigonis, iš toli iššovė triukšmo lygį kilstelėję D.Waltonas ir M.Grigonis– 51:52. Užsikūrusi Lietuvos čempionų puolimo mašina nesustojo: pražangos nepaisė B.Daviesas, dar vieną tritaškį smeigė M.Grigonis, o dviem taikliomis baudomis iš trijų itin sėkmingai kėlinį uždarė D.Waltonas – 59:55.

Ketvirtajame kėlinyje dar vieną galingą reidą atliko B.Daviesas (63:57), bet po kelių apmaudžių klaidų pranašumas tirpo iki 63:61. Įsižaidusį B.Daviesą stabdė tik grubi pražanga, bonuso situaciją išnaudojo dukart prie baudų metimų linijos stojęs E.Ulanovas – 69:64. Tiesa, po pasitarimo CSKA sukruto ir staigiai atstatė pusiausvyrą (69:69), bet čia pat jiems atsakė iš toli dar kartą driokstelėjęs M.Grigonis – 72:69. Perimtą kamuolį taikliomis baudomis pavertė E.Ulanovas (74:69), tačiau lygiai tą patį sėkmingai darė tikrą dramą užkūrę svečiai – 74:73.

Dar skaudesnį dūrį žalgiriečiams smeigė Danielis Hackettas, po kurio tritaškio, priekyje 74:76 jau buvo Rusijos krepšinio milžinas. Prasidėjus paskutinei minutei varžovai įmetė dar vieną baudos metimą ir įspraudė „Žalgirio“ krepšininkus į kampą (74:77). Aukščiausią įtampos tašką mačas pasiekė po A.White‘o dėjimo – 76:77. Visgi svarbiausią svečių ataką apsiėmė sudėtingą metimą realizavęs D.Hackettas, o rankos metant baudas sudrebėjo net ir B.Daviesui (77:79). Nors šansą dar suteikė Willas Clyburnas, visas šeimininkų viltis į šipulius sudaužė užfiksuota nesportinė pražanga, įtvirtinusi CSKA pergalę rezultatu 79:84.