Andrius Skuja – Europos čempionas
And­rius Sku­ja iš­ko­vo­jo Lie­tu­vai pir­mą auk­so me­da­lį Ber­ly­ne (Vo­kie­ti­ja) vyks­tan­čia­me Eu­ro­pos ne­įga­lių­jų leng­vo­sios at­le­ti­kos čem­pio­na­te. 26-erių kur­šė­niš­kiui nie­kas ne­pri­ly­go F46 kla­sės ie­ties me­ti­mo rung­ties fi­na­le. A. Sku­ja ge­riau­siu, an­truo­ju ban­dy­mu švys­te­lė­jo ie­tį 45 m 4 cm ir pel­nė auk­so ap­do­va­no­ji­mą. Tai – sep­tin­tas me­da­lis Lie­tu­vos rink­ti­nės krai­ty­je.

A. Skujai už nugaros liko sidabrą iškovojęs baltarusis Dzmitryjus Vasilevičius – 44 m 67 cm, o broa atiteko vokiečiui Andreasui Lehmannui – 43 m 27 cm.

„Esu labai patenkintas iškovotu titulu. Prieš varžybas baisiai jaudinausi, bet sektoriuje su kiekvienu metimu buvo vis mažiau baisu. Pasitarę su treneriu, pirmus metimus atlikome iš pusės įsibėgėjimo, kad stabilizuotųsi metimas. Po to metėme iš pilno įsibėgėjimo. Matėme, kad rezultatas neblogas – asmeninis rekordas. Esu labai laimingas iš tikrųjų“, – po finalo švytėjo Europos čempionas.

„Šiandien buvo labai vėjuota ir oro temperatūra buvo žemesnė net 14 laipsnių nei vakar. Galvojome, kaip čia bus. Bet Andrius puikiai susitvarkė sektoriuje ir atliko gerus pirmus metimus. Tai jo asmeninis rekordas ir Lietuvos rekordas šioje klasėje. Turime auksą, labai juo džiaugiamės ir net neturiu ką pridurti“, – šypsojosi A. Skujos treneris D. Jusys.

A. Skujai tai – antras medalis Berlyne. Lietuvis laimėjo bronzą rutulio stūmime.

Penktadienį asmeninį rekordą disko metimo sektoriuje pagerino Kęstutis Skučas. F52 klasėje besivaržantis Lietuvos parolimpietis užfiksavo 17 m 77 cm rezultatą, bet to medaliui neužteko. Europos čempionu tapęs lenkas Piotras Kosewiczius diską numetė 20 m 20 cm, sidabras atiteko latviui Aigarui Apiniui – 19 m 71 cm, o bronza lenkui Robertui Jachimowicziui – 19 m 19 cm.

„Aukštesnės vietos buvo sunku tikėtis, nes konkurencija buvo labai didelė. Aš labai džiaugiuosi, kad pasiekiau asmeninį rekordą. Bet, norint kovoti dėl kažko daugiau, reikia dar geresnio rezultato. Šiandien padariau geriausia, ką galėjau“, – pasirodymu patenkintas liko K. Skučas.

Nepasisekė Modestui Grausliui, kuris T11 klasės 200 metrų bėgimo finale buvo diskvalifikuotas, nes jo vedlys Erikas Ivanovas finišavo anksčiau už sportininką. Europos čempionu tapo turkas Mehmetas Tuncas, kurio laikas – 24,62 sek.

Lukas Guščius T47 klasės 400 metrų bėgimo finale distanciją įveikė per 57,42 sek. ir liko šeštas. Senojo žemyno pirmenybių auksas atiteko austrui Guntheriui Matzingeriui – 50,34 sek.