Andrius Gudžius patampė nervus
Tik tre­čia­sis mė­gi­ni­mas at­vė­rė dis­ko me­ti­kui And­riui Gu­džiui ke­lią į Eu­ro­pos leng­vo­sios at­le­ti­kos čem­pio­na­to Ber­ly­ne (Vo­kie­ti­ja) fi­na­lą.

Antradienį pirmas pasaulio čempiono lietuvio mėginimas buvo prastas – diskas nuskriejo tik 60,49 metro. Antras bandymas buvo neįkaitytas. Laimė, paskutiniu, trečiuoju, mėginimu mūsų sportininko mestas įrankis nuskriejo 64,30 metro. Taip jam atsivėrė durys į pajėgiausių sportininkų dvyliktuką. Finalas įvyks trečiadienio vakare.

Tarp visų disko metikų lietuvio rezultatas buvo ketvirtas. Kvalifikacinis normatyvas buvo 64 metrai. Jį, be A. Gudžiaus, įvykdė dar keturi atletai. Likę septyni į finalą pateko pagal geriausius rezultatus.

Atrankos varžybose toliausiai diską metė švedas švedas Danielis Stahlis (67,07). Į finalą nepateko du atletai, kuriuos A. Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas buvo įvardijęs kaip pretendentus kovoti dėl medalių. Tai 2015-ųjų pasaulio čempionas, dukart olimpinių žaidynių sidabro medalininkas 35-erių lenkas Piotras Malachowskis ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas vokietis Christophas Hartingas. Abiejų atletų visi trys mėginimai buvo neįskaityti. Į finalą nepateko ir 2016-ųjų žaidynių bronzos medalininkas vokietis Danielis Jasinskis.

Tarp 16 pusfinalininkių pateko Eglė Balčiūnaitė. 800 m atrankos bėgime ji finišavo šešta ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą (2:02,18).

Rutulio stūmimo kvalifikacinėse varžybose Ieva Zarankaitė savo grupėje užėmė 12 vietą (15,13 m) ir į finalines varžybas nepateko. Bendroje įskaitoje ji liko dvidešimt trečia.

3000 m kliūtiniame atrankos bėgime Justinas Beržanskis pagerino asmeninį rekordą bei geriausią Lietuvos sezono rezultatą (8:36,88) ir finišavo dešimtas. parodęs tokį rezultatą jis pateko į visų laikų geriausių šalies kliūtininkų dešimtuką (devinta vieta). Po antro atrankos bėgimo paaiškėjo, kad čempionate jis užėmė 19 vietą. Prieš keturis metus Ciuriche jis buvo dvidešimt šeštas.