Andriaus Gudžiaus treneris: „Medaliui gali pakakti 67 metrų“
„Šven­tė pra­si­de­da. Lie­tu­vo­je And­rius Gu­džius jau iš­ko­vo­jo ne­ma­žai me­da­lių, ban­dy­si­me pa­pil­dy­ti me­da­lių gau­są. O kaip sek­sis, ma­ty­si­me jau la­bai grei­tai“, – taip prieš Eu­ro­pos leng­vo­sios at­le­ti­kos čem­pio­na­tą Ber­ly­ne (Vo­kie­ti­ja) kal­bė­jo pa­jė­giau­sio pa­sau­lio dis­ko me­ti­ko tre­ne­ris Vac­lo­vas Ki­dy­kas.

Gal šventė ir neprasidėjo taip sklandžiai, kaip planavo treneris su auklėtiniu, tačiau tarpinis rezultatas džiugina. Praėjusiais metais tapęs planetos čempionu ir triumfavęs Deimantinės lygos finale antradienį 27-erių A. Gudžius įvykdė kvalifikacinį normatyvą ir šiandien drauge su dar vienuolika kolegų varžysis dėl Europos čempiono titulo.

Vaclovas Kidykas: „Andrius turi metimo jausmą. Taip diską gali mesti tik keli žmonės pasaulyje.“

Tituluotieji mėtė pro šalį

Tiesa, kelias į finalą A. Gudžiui atsivėrė tik atlikus paskutinį, trečiąjį, bandymą. Kvalifikacinis normatyvas buvo 64 metrai. Pirmas lietuvio mėginimas neprilygo normatyvui – 60,49 metro. Po antro metimo diskas nulėkė už sektoriaus ribų. Laimė, trečiuoju bandymu mūsų sportininko mestas įrankis nuskriejo 64,30 metro. Taip jam atsivėrė durys į pajėgiausių sportininkų dvyliktuką.

Tarp visų disko metikų lietuvio rezultatas buvo ketvirtas. Kvalifikacinį normatyvą, be A. Gudžiaus, įvykdė dar keturi atletai. Kiti septyni į finalą pateko pagal geriausius rezultatus.

Prieš čempionatą V. Kidykas pagrindiniais lietuvio varžovais įvardijo švedą Danielį Stahlį, neseniai įrankį nusviedusį 69,11 metro, bei Rio de Žaneiro olimpinį čempioną vokietį Christophą Hartingą, nacionalinėse pirmenybėse pasiekusį 66,90 metro.

„Ir dar yra kokie 5–6 vyrukai, kurie įrankį gali mesti 55–56 metrus. Nereikia pamiršti ir seno vilko lenko Piotro Malachowskio. Manau, nereikėtų visiškai nurašyti esto Gerdo Kanterio. Jis rengėsi tik Europos čempionatui, tad laukia įdomi kova“, – kalbėjo lietuvio treneris.

Dėl kai kurių atletų jis neklydo. Atrankos varžybose toliausiai diską metė švedas D. Stahlis (67,07). Į finalą, nuo lietuvio atsilikęs 22 cm, pateko ir G. Kanteris (64,18). Tačiau būta ir didelių netikėtumų.

Į finalą ne tik kad nepateko, bet ir paskutines (25–26) vietas pasidalijo V. Kidyko įvardyti pretendentai kovoti dėl medalių. 2015-ųjų pasaulio čempiono, dukart olimpinių žaidynių sidabro medalininko 35-erių P. Malachowskio ir olimpinio čempiono 28-erių Ch. Hartingo visi trys mėginimai buvo neįskaityti. Į nepateko ir 2016-ųjų olimpinių žaidynių bronzos medalininkas vokietis Danielis Jasinskis.

Pasinaudos įgyta patirtimi

– Čia Andrius kovoja jau turėdamas pasaulio čempiono ir Deimantinės lygos nugalėtojo titulus. Kaip jis pakelia tą naštą? – „Lietuvos žinios“ teiravosi Vaclovo Kidyko.

– Jo platūs pečiai, pakelia, bet nėra lengva. Jis į čempionatą atvyko kaip sezono lyderis. Kaip pasaulio čempionas. Europoje nepralaimėjęs nė vienų varžybų. Tai slegia pečius. Bet šiemet jis tris kartus diską sviedė per 69 metrus. Pernai Andrius įgijo daug patirties pasaulio čempionate bei Deimantinės lygos varžybose ir dabar, manau, jis ja ir pasinaudos.

– Pasirengimas čempionatui buvo sklandus?

Vaclovas Kidykas: „Andrius turi metimo jausmą. Taip diską gali mesti tik keli žmonės pasaulyje.“Alfredo Pliadžio nuotrauka

– Dvi savaites stovyklavome Palangoje, buvo karšta. Stambesni žmonės sunkiau pakelia karštį, todėl pajūryje nebuvo lengva. Bet pasirengimas vyko normaliai.

– Šį sezoną jis diską meta stabiliausiai karjeroje?

– Turbūt taip. Man patinka jo metimo technika. Andrius turi metimo jausmą. Taip diską gali mesti tik keli žmonės pasaulyje. Jis turi Dievo dovaną. Įsivaizduokite – diskas yra ganėtinai didelė lėkštė. Kuo ilgesni pirštai, tuo stabiliau galima tą lėkštę laikyti. Andriaus pirštai trumpi, bet jis sugeba diską valdyti kaip smuikininkas virtuozas.

– Kiek reikia diską nusviesti norint būti pirmam?

– Šis Berlyno olimpinis stadionas renovuotas pagal naujus reikalavimus, ten nepučia jokie vėjai. Manau, medaliui gali pakakti 67 metrų. Na, auksui gal reikės 68,5 metro. Neturiu pranašiškų duomenų.

– Kiek Andrius toliausiai metė per treniruotę?

– 69,20 metro. Tai buvo Palangoje. Stovyklavome dvi savaites, ir nė sykio nepasitaikė geras vėjas.