Amerikiečiams jaunimo ledo ritulys ne toks įdomus
Šiuo me­tu JAV vyks­tan­tis pa­sau­lio jau­ni­mo iki 20 me­tų (U-20) le­do ri­tu­lio čem­pio­na­tas su­lau­kia ge­ro­kai ma­žes­nio žiū­ro­vų dė­me­sio, nei ti­kė­jo­si var­žy­bų šei­mi­nin­kai ir tarp­tau­ti­nė fe­de­ra­ci­ja (IIHF).

Kaip ir 2011-aisiais, šios jaunimo pirmenybės vyksta JAV Bafalo mieste. Tačiau prieš septynerius metus vidutinis žiūrovų lankomumas arenose siekė 10,6 tūkst., o šiemet net atėjus lemiamoms kovoms lankomumo rodiklis tėra 6,7 tūkstančio.

„Bilietų kainos yra didelė problema. Jei rengi varžybas NHL arenoje, nereiškia, kad gali nustatyti NHL rungtynių kainas.“

Jį ir taip kilstelėjo stadione po atviru dangumi vykęs principinis amerikiečių ir kanadiečių mačas, kurį išvydo 44,6 tūkst. žiūrovų. Tiesa, ir tuomet „New Era Field“ stadione liko neužpildyta 26 tūkst. vietų.

Tuo metu pagrindinė 19 tūkst. vietų čempionato „KeyBank“ arena lieka pustuštė net per šeimininkų rungtynes. Pavyzdžiui, JAV jaunimo pergalę ketvirtfinalyje rezultatu 4:2 prieš rusus pamatė 6,2 tūkst. aistruolių – buvo užpildyta mažiau nei trečdalis arenos vietų.

Varžybų Bafale organizatoriai bei IIHF atstovai svarsto, kodėl amerikiečiams nėra įdomios jaunimo ledo ritulio kovos. Pagal lankomumą jos negali prilygti kasdien vyksiančioms NHL varžyboms. Daugiau žiūrovų nepritraukia net visame pasaulyje populiarios Kanados komandos pasirodymai.

Absoliutus U-20 pasaulio čempionatų lankomumo rekordas buvo pasiektas 2012-aisiais Kanadoje. Tuomet Edmontone ir Kalgaryje per kiekvienas rungtynes rinkosi vidutiniškai 4,7 tūkst. žiūrovų.

Kai pirmąją čempionato Bafale dieną į Čekijos bei Rusijos jaunimo rungtynes nesusirinko nė 5 tūkst. žiūrovų, o šeimininkų JAV komandos ir danų dvikovą stebėjo vos daugiau nei 7 tūkst. ledo ritulio entuziastų, vietos leidinys „The Buffalo News“ piktai konstatavo: „Akį rėžiančios tuščios tribūnos šį čempionatą daro siaubingą.“

„The Buffalo News“ taip pat prisimena puikius lankomumo rodiklius Bafale 2011-aisiais ir daro prielaidą, jog organizatorių troškimas surinkti pilną stadioną per JAV ir Kanados ekipų rungtynes atvirame stadione ne tik virto šnipštu, bet ir turėjo neigiamos įtakos bilietų pardavimui per kitas rungtynes.

„Toks lankomumas tikrai nėra tai, ko mes tikėjomės“, – pareiškė Kanados jaunimo treneris Dominique'as Ducharme.

Čempionato bilietų kainodara taip pat turi nemenką įtaką varžybų lankomumui. Pigiausi bilietai kainuoja maždaug 25 eurus. Tačiau patogiausios vietos kanadiečių, amerikiečių, suomių rungtynėse buvo įvertintos beveik 90 eurų. Be to, dar 16–20 eurų atsieina mokestis už automobilio statymą greta arenos.

„Bilietų kainos yra didelė problema. Jei rengi varžybas NHL arenoje, nereiškia, kad gali nustatyti NHL rungtynių kainas. Tiesiog neprotinga tiek mokėti, kad pamatytum žaidėjus, kurie dar tik pakeliui į stipriausią planetos lygą“, – konstatavo „National Post“ sporto apžvalgininkas Michaelas Traikosas.

Šių metų pasaulio čempionate liko sužaisti pusfinalius ir rungtynes dėl medalių. Tačiau vargu ar varžybų Bafale organizatoriams pavyks stebuklingai pagerinti rungtynių lankomumą, nors kovoje dėl medalių dar išliko ir šeimininkai.

Tuo metu kitais metais jaunimo pirmenybės vyks Kanadoje – Vankuveryje ir Viktorijoje. Ir kanadiečiai vėl galės pademonstruoti, kaip per ledo ritulio rungtynes surinkti pilnas arenas.

Pasaulio U-20 čempionato ketvirtfinaliai: Čekija – Suomija 4:3 po baudinių serijos, Kanada – Šveicarija 8:2, Švedija – Slovakija 3:2, JAV – Rusija 4:2.