Ambicingi tikslai
Po ne­sėk­min­go pra­ėju­sių me­tų se­zo­no Vil­niaus „Žal­gi­rio“ fut­bo­lo klu­bo va­do­vy­bė šie­met sa­vo ko­man­dai su­for­ma­vo am­bi­cin­gus už­da­vi­nius.

Vakar per komandos pristatymą iškeltas tikslas susigrąžinti pernai prarastą A lygos čempionų titulą ir Lietuvos taurę, o UEFA Europos lygoje pasiekti lemiamą atrankos etapą, kuriame kovojame dėl vietų grupių turnyre.

„Tai yra realūs tikslai, ir šį kartą nesinorėtų girdėti jokių pasiteisinimų, kad nepavyko. Suprantu, kad taip sukuriamas papildomas spaudimas, bet tik keliant aukščiausius tikslus galima eiti į priekį“, – tikino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.

Sostinės savivaldybė išlieka pagrindiniu „Žalgirio“ rėmėju, jos parama klubo biudžete sudarys kiek daugiau nei 40 proc. sumos.

Palyginti su praėjusiais metais, Vilniaus klubo biudžetas susitraukė apie 120 tūkst. eurų ir 2018-ųjų sezoną sieks 2 mln. 227 tūkst. eurų. Pagal šį rodiklį vilniečiai bent dvigubai pranoks kitus konkurentus A lygoje. Pavyzdžiui, Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ savo sąskaitoje sukaupė apie 1 mln. eurų.

Būtent tokią sumą „Žalgiriui“ skyrė Vilniaus savivaldybė. 646 tūkst. sunešė privatūs rėmėjai, 575 tūkst. eurų – Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) premijos.

Tarpsezoniu „Žalgirio“ vairą perėmęs treneris Aurelijus Skarbalius ėmėsi radikalių permainų komandoje. Buvo atsisveikinta su būriu ekipos senbuvių. Prie komandos prisidėjo šeši naujokai užsieniečiai – legionierius iš Brazilijos Marquinhosas, serbas Marko Tomičius, prancūzas Jeremy Manzorro, slovakas Tomašas Malecas, austras Tomašas Šimkovičius ir puolėjas iš Nigerijos Louis Ogana. Po pusmečio pertraukos į „Žalgirį“ sugrįžo ir kapitono pareigas perėmė Georgas Freidgeimas.

A. Skarbalius teigė, kad visos žalgiriečių treniruotės ir draugiškos rungtynės buvo stebimos pasitelkiant specialią GPS technologijos stebėsenos sistemą, ji leido geriau pamatyti daromas klaidas.

„Dar reikia daug dirbti gerinant tam tikrus techninius ir taktinius žaidimo niuansus, bet iš esmės esu patenkintas komandos atsidavimu, požiūriu į darbą ir pasiektais rezultatais“, – sakė treneris.

Naują A lygos sezoną „Žalgiris“ pradės sekmadienį „Sportimos“ manieže dvikova su „Kauno Žalgirio“ futbolininkais.