Airinė Palšytė pasikėsino į Lietuvos rekordą
Pir­mas star­tas ne­pris­vi­lo. Auk­su prieš dve­jus me­tus Eu­ro­pos už­da­rų pa­tal­pų čem­pio­na­te Ser­bi­jo­je pa­si­da­bi­nu­si Ai­ri­nė Pa­lšy­tė prieš šį žie­mos se­zo­ną di­de­lių vil­čių ne­puo­se­lė­jo, ta­čiau jos pa­si­ro­dy­mas LLAF tau­rės var­žy­bo­se sa­vai­me iš­kal­bin­gas.

Vilniaus lengvosios atletikos manieže sportininkė įveikė 194 cm ir realiai kėsinosi į 202 cm aukštį.

Iš ritmo išmušė traumos

Įvykdžiusi pasaulio čempionato normatyvą (194 cm), A. Palšytė kartelę pakėlė į aukštį, kurį įveikus tektų koreguoti Lietuvos rekordų knygą. O antras bandymas įveikti 202 cm aukštį buvo arti sėkmės – lengvaatletė kartelę vos kliudė.

„Manau, kad pasirodžiau gerai. Viskas galėjo baigtis daug geriau, galėjau nudžiuginti ne tik save, bet ir kitus, bet, kaip minėjau prieš varžybas, tai yra pirmas mano sezono startas ir praleidus praėjusią žiemą yra šiek tiek sunkoka, – pasakojo A. Palšytė. – Techninių treniruočių pritrūko, tas labai matėsi. Viskas yra neblogai, pradžia padaryta, normatyvą į pasaulio čempionatą taip pat pasidariau, dabar tereikia tęsti toliau.“

2017-aisiais šuolininkė buvo pripažinta geriausia metų Lietuvos sportininke: LLAF taurės varžybose žiemą pirmą kartą įveikė dviejų metrų ribą, Europos čempionate iškovojo auksą, įveikusi 201 cm aukštį, o planetos pirmenybėse buvo septinta. Tačiau pernai įvairios traumos išmušė sportininkę iš ritmo – žiemos sezoną ji praleido, o vasarą apribojo varžybų skaičių iki minimalaus.

Vyrų 1500 m bėgimo varžybose gero rezultato laukta iš praėjusių metų sensacijos Simo Bertašiaus. / Alfredo Pliadžio nuotrauka

„Sezoną pradėti su 202 cm būtų buvę fantastika, bet pasvajoti ir pabandyti galima. Matyti, kad tai nėra neįmanoma. Trečiadienį turiu startą su labai stipriomis varžovėmis, tad psichologiškai ten būsiu nusiteikusi, – šypsojosi A. Palšytė. – Europos čempionatas vyks kovo pradžioje, ir ten norėtųsi būti tokios sportinės formos ar net geresnės, nei buvau Belgrade. Tikiuosi, kad per tiek laiko pavyks pasirengti ir atsikratyti skausmų. O jei tai padarysiu, tikrai kovosiu iki galo.“

Iki normatyvo pritrūko

LLAF taurės varžybose keli sportininkai bandė įvykdyti Europos uždarų patalpų čempionato normatyvus. Arčiausiai to buvo sprinteris Kostas Skrabulis – iki 60 m bėgimo rungties normatyvo pritrūko penkių šimtųjų sekundės dalių.

Distanciją sporto klubo „Cosma“ lengvaatletis įveikė per 6,83 sek. ir užėmė antrą vietą – nugalėjo „Be1“ ekipos atstovas Alexas Murdockas iš Didžiosios Britanijos.

Svarbiausias žiemos sezono startas bus kovo 1–3 dienomis vyks Glazge (Škotija) vyksiančios Europos pirmenybės.

„Penkios šimtosios iš dalies yra nemažai ir iš dalies – pasiekiama. Su kiekvienu startu yra lengvas progresas, bandysime normatyvą įvykdyti. Šiandien norėjosi gal šiek tiek geriau, bet tikriausiai iš didelio noro gal ir išėjo prasčiau. Mėnesį kiekvieną savaitgalį turėsime varžybų, ir šiuo atveju tos 0,05 sek. nėra daug, kiek kartais jos gali būti“, – sakė K. Skrabulis.

Lengvaatletis didžiausią rezervą mato antroje distancijos pusėje, o įvykdyti normatyvo nepadeda ir pernelyg didelis noras.

Du sėkmingi bandymai iš šešių – taip varžybos susiklostė Dovilei Dzindzaletaitei. / Alfredo Pliadžio nuotrauka

„Iš to didelio noro per anksti pradedu finišuoti. Rezervo yra, tik reikia jį išnaudoti“, – tikino K. Skrabulis.

Tuo metu barjerininką Rapolą Saulių nuo normatyvo į Europos pirmenybes Glazge skyrė 0,10 sekundės. 60 m barjerinio bėgimo nuotolį jis įveikė per 7,98 sek. ir dviem šimtosiomis pranoko latvį Kristapą Sietiną. Beje, atrankoje lietuvis distanciją įveikė 0,01 sek. greičiau.

„Matau labai daug rezervo. Per atrankos varžybas buvo falšstartas (pakartotinis startas – red.) ir dėl to antrą kartą gal kiek sunkiau sekėsi bėgti. O finale antrame žingsnyje kiek suklupau ir dėl to nebegalėjau parodyti geresnio laiko“, – aiškino R. Saulius.

Trišuolininkė rami

Dėl normatyvo galvos sukti nebereikia trišuolininkei Dovilei Dzindzaletaitei – lengvaatletė jį įvykdė dar vasarą. Į LLAF taurės varžybas sportininkė atvyko iš treniruočių stovyklos Tenerifėje, o Vilnių ji pasiekė po parą trukusios kelionės.

„Penktadienį grįžau iš treniruočių stovyklos. Kadangi atidėjo skrydį ir naktį praleidau Stokholme, iš Tenerifės keliavau 24 valandas, – šyptelėjo D. Dzindzaletaitė. – Buvo gerų šuolių, bet esu neišsilaksčiusi, tai žengiu, tai dar kas nors. „

Du sėkmingi bandymai iš šešių – taip varžybos susiklostė D. Dzindzaletaitei. Geriausiu, paskutiniu mėginimu ji nušoko 13,81 m, o trečiuoju – 13,76 metro. Jos praėjusią žiemą pasiektas uždarų patalpų trišuolio Lietuvos rekordas – 14,13 metro.

„Man patinka dalyvauti varžybose Lietuvoje, sava publika visada gerai palaiko. Patinka, kad šeima gali pažiūrėti iš arti, tėtis – mano pagrindinis fanas. Pirmos sezono varžybos daug nereiškia – pasižiūriu, kur esu. Pernai dalyvavau rimtose komercinėse varžybose, nušokau 13,70 m, o kitu startu – jau 14,13 metro. Turėjau gerą galimybę pasižiūrėti, kokios formos esu ir ar gerų rezultatų galėsiu siekti kitose komercinėse varžybose“, – teigiamai pirmą sezono startą įvertino D. Dzindzaletaitė.

Rezultatu nepatenkintas

Intrigą kėlė moterų 60 m barjerinio bėgimo rungtis, kurioje dalyvavo geriausia Latvijos lengvaatletė, pasaulio čempionato septynkovės varžybų prizininkė Laura Ikauniecė – nuotolį ji įveikė per 8,43 sekundės. 3000 m bėgimo rungtyje penktą vietą užėmė šiuolaikinės penkiakovės planetos čempionas Justinas Kinderis (8 min. 57,28 sek.).

O vyrų 1500 m bėgimo varžybose gero rezultato laukta iš praėjusių metų sensacijos Simo Bertašiaus. Triskart šalies rekordą pernai gerinęs sportininkas Vilniuje distanciją įveikė per 3 min. 51,33 sek. ir penktą kartą triumfavo LLAF taurės varžybose.

„Tikėjausi bėgti šiek tiek greičiau, nes savijauta prieš bėgimą buvo gera. Rezultatu nesu patenkintas, nepavyko išlaikyti artimo asmeniniam rekordui tempo. Tai kiek nuvylė, bet dėl to tragedijos nedarau“, – sezono krikštą apibūdino S. Bertašius.

Lietuvos sporto klubų žiemos taurę iškovojo „Cosma“ (10 465 taškai). Už sostinės klubo išsirikiavo „Kauno maratono klubas“ (9256 tšk.) ir antroji „Cosma“ komanda (9188 tšk.). Tarp miestų nepralenkiamas buvo Vilnius (32 845 tšk.).

LLAF taurės varžybos daliai sportininkų buvo pirmosios 2019 metais. Svarbiausias žiemos sezono startas Lietuvoje bus vasario 14–15 d. Šiauliuose vyksiantis šalies čempionatas. Europos pirmenybės kovo 1–3 dienomis vyks Glazge (Škotija).