Agnei Šerkšnienei pavyko iš trečio karto
Ber­ly­ne vyks­tan­tį Eu­ro­pos leng­vo­sios at­le­ti­kos čem­pio­na­tą jau da­bar ga­li­ma lai­ky­ti vie­nu sėk­min­giau­sių Lie­tu­vos is­to­ri­jo­je. Ag­nė Šerkš­nie­nė ta­po šeš­ta lie­tu­ve, pa­te­ku­sia į šių­me­čių pir­me­ny­bių fi­na­lą. To­kį fi­na­lų skai­čių mū­siš­kiai re­gė­jo tik kar­tą ša­lies is­to­ri­jo­je.

Moterų 400 m bėgimo antrame pusfinalyje A. Šerkšnienė finišavo antra, distanciją įveikusi per 51,41 sek. Jai nereikėjo varžytis atrankos etape, nes dėl gero sezono rezultato (50,99 sek.) ji buvo pakviesta tiesiai į pusfinalį.

Pirmas tokio rango finalas

„Pasirodymą vertinu gerai, nes pagaliau patekau į finalą. Gal net šiek tiek nustebau, kad išbėgau į priekį ir niekas neatsakė tuo pačiu. Bėgau smagiai, ramiai, o artėjant finišui galvojau, kad reikia paspausti dėl viso pikto“, – komentavo A. Šerkšnienė, kuriai priklauso trečias geriausias rezultatas Europoje šį sezoną.

Tarp visų pusfinalio dalyvių lietuvės laikas buvo septintas, tačiau to sportininkė nesureikšmina.

„Dar galima bėgti greičiau, yra rezervo. Nieko nereiškia, kad į finalą patekau pasiekusi septintą rezultatą. Neturėjau tikslo finišuoti pirmai, tikslas buvo pakliūti į finalą, o jau ten galėčiau būti pirma“, – nusišypsojo bėgikė.

400 m bėgimo finalas įvyks šeštadienį. Tai bus pirmas tokio rango varžybų finalas A. Šerkšnienės karjeroje. Prieš ketverius metus Ciurcihe ji buvo devinta vieta, o šių metų pasaulio uždarųjų patalpų čempionate Birmingame – septinta (finale kovojo šešios).

Nesinorėjo, kad trečią kartą nepasisektų, – sakė A. Šerkšnienė. – Dabar galbūt bus šiek tiek lengviau psichologiškai“.

Nežino, kodėl neperšoko

Vyrų šuolių į aukštį kvalifikacinės varžybos nebuvo sėkmingos Adrijui Glebauskui. Visose sezono varžybose bent 220 cm aukštį visada įveikęs lengvaatletis šįkart sustojo ties 216 cm.

Pradinį 211 cm aukštį jis įveikė pirmu bandymu, 216 cm – taip pat, o 221 cm peršokti nepavyko.

„Pozityvas dėl vasaros sezono gal ateis po kokio mėnesio, kai įvertinsiu visą sezoną. Iškart po varžybų jaučiuosi labai prastai – galėjau ne tik patekti į finalą, bet ir kovoti dėl aukštų vietų“, – nusivylęs rezultatu liko A. Glebauskas.

Bendrojoje įskaitoje jis liko dvidešimtas. Norint varžytis finale būtų pakakę peršokti 221 cm pirmu bandymu.

„Techniškai jaučiau, kad ne viską tobulai darau, bet tokiuose stadionuose tenka gal kartą per metus šokinėti. O kas dėl 221 cm aukščio... Maniau, kad net ir nepadarius visko labai teisingai vis tiek peršoksiu. Šį sezoną mažiau nei 220 cm nešokau, tad tikėjausi, kad tikrai peršoksiu“, – pasiteisinimo ieškojo šuolininkas.

„Nesinorėjo, kad trečią kartą nepasisektų. Dabar galbūt bus šiek tiek lengviau psichologiškai“.

Dešimtą vietą vyrų ieties metimo varžybose užėmė Edis Matusevičius. Finale geriausiu pirmu bandymu įrankį jis numetė 77,64 m. Atrankos varžybose lietuvio sviesta ietis nuskrido pusketvirto metro toliau – to būtų pakakę geriausiųjų aštuonetui.

„Vieta gal ir gera, bet rezultatu nesidžiaugiu. Nepavyko atsigauti po atrankos varžybų, pradėjo skaudėti krūtinę. Nesu pratęs kiekvieną dieną mėtyti, reikia dienos poilsio, – paaiškino E. Matusevičius. – Tikėkimės, tai ne paskutinis finalas. Dabar sezoną baigiu, einu tvarkytis ir gydytis. Pagrindinė problema – skaudantis klubas, manau, jį sutvarkius rezultatai iškart turėtų pagerėti.“