Agnė Šerkšnienė: „Nesitikėjau, kad galiu taip gerai pasirodyti“
Re­kor­das ry­tą, re­kor­das va­ka­re – į pa­sau­lio bė­gi­kių eli­tą Ag­nė Šerkš­nie­nė įsi­ver­žė ura­ga­ni­niu tem­pu. Bir­min­ga­me (Di­džio­ji Bri­ta­ni­ja) vy­kęs pa­sau­lio leng­vo­sios at­le­ti­kos už­da­rų pa­tal­pų čem­pio­na­tas lie­tu­vei ta­po įspū­din­go žie­mos se­zo­no de­ser­tu.

400 m bėgimo rungties atrankos varžybose A. Šerkšnienė distanciją įveikė per 52,81 sekundės. Pasiekusi dvyliktą rezultatą ji pateko į pusfinalį. Jame Agnė buvo dar greitesnė: 52,62 sek. – antras Lietuvos rekordas per kelias valandas.

„Treniruotėse sportuojame dukart per dieną, tad fiziškai esu pasirengusi bėgti tiek rytą, tiek vakare. Rytą jaučiau, jog buvo rezervo, bet nenorėjau lenkti amerikietės, nes žinojau, kad ji stipri ir kovos. Pirmosios dvi pateko į pusfinalį, tad neišeikvojau per daug energijos“, – parodyto greičio nebuvo nustebinta A. Šerkšnienė.

Nors lietuvės laikas pusfinalyje buvo penktas, o į finalą žengė šešios sportininkės, į jį mūsiškė nepateko – teisę startuoti finale iškovojo dvi greičiausios kiekvieno iš trijų pusfinalių bėgikės.

Drauge su A. Šerkšniene pusfinalyje bėgo dvi sezono lyderės – amerikietė Shakima Wimbley ir šveicarė Lea Sprunger bei patyrusi britė Eilidh Doyle. Visos trys ir aplenkė lietuvę, tačiau L. Sprunger dėl užmintos tako linijos buvo diskvalifikuota.

„Planas įvykdytas, džiaugiuosi ir nelieju apmaudo, – nusijuokė A. Šerkšnienė. – Džiugu dėl pasirodymo, asmeninio rezultato bei septintos vietos. Sunkiausia suprasti ir priimti būtent tą aukštą vietą, nes žinojau, kad rezultatus galiu gerinti, bet nesitikėjau užimti tokios aukštos pozicijos.“

Prieš ketverius metus lengvaatletė apmaudžiai nepateko į Europos čempionato Ciuriche (Šveicarija) finalą – tada ji užfiksavo septintą laiką, o į finalą žengė aštuonios bėgikės, tačiau dėl nepalankios atrankos sistemos lietuvė liko pirma už brūkšnio, devinta.

„Tada buvau pasiruošusi gerai, turėjau labai gerą rezultatą ir tikėjausi pakliūti į finalą. Susiklostė taip, kad nepatekau ir po sezono buvau nusivylusi. O šį kartą vyko pasaulio čempionatas, tad savaime lūkesčiai buvo mažesni. Nesitikėjau, kad galiu taip gerai pasirodyti. Gal ir buvo galimybė bėgti finale, bet tokios baigties nesureikšminu – septinta vieta išties labai gerai“, – nenusivylė tris Lietuvos rekordus šiemet pasiekusi A. Šerkšnienė.

Aukštesnes vietas per visą Lietuvos istoriją pasaulio uždarų patalpų čempionatuose yra užėmusios tik dvi bėgikės: 2010-aisiais Katare Eglė Balčiūnaitė penkta buvo 800 m rungtyje, o po dvejų metų Turkijoje Sonata Tamošaitytė užėmė ketvirtą vietą 60 m barjerinio bėgimo rungtyje.

„Buvo sveikinimų jau net po atrankos varžybų. Visi domisi, stebisi, nes tai – prestižinės varžybos, į kurias sportininkai pateko neatsitiktinai“, – teigė A.Šerkšnienė.

Kita pasaulio čempionate dalyvavusi Lietuvos atstovė Dovilė Dzindzaletaitė užėmė 12 vietą. Trišuolio finale mūsiškė geriausiu pirmuoju bandymu nušoko 13,90 m – nuo aštuntuko ją skyrė vos 13 centimetrų.

Kaip jau rašėme, žiemos sezoną ir pasaulio čempionatą praleido teisę jame dalyvauti turėjusi Airinė Palšytė. Šuolininkė į aukštį koncentruojasi vasarai bei rugpjūtį Berlyne (Vokietija) vyksiančiam Europos čempionatui.