14-asis S. Krupeckaitės pasaulio čempionatas
Olan­di­jos mies­te Apel­dor­ne va­kar pra­si­dė­jo tra­di­ci­nis, jau 115-asis pa­sau­lio dvi­ra­čių tre­ko čem­pio­na­tas, o ja­me Lie­tu­vai at­sto­vaus pen­ki spor­ti­nin­kai.

Mūsų šalies dviračių treko rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei tai bus jau 14-osios pasaulio pirmenybės. 2003 metais pasaulio čempionate debiutavusi S. Krupeckaitė jėgas išmėgins sprinto ir keirino rungtyse.

35-erių treko dviratininkė iki šiol pasaulio čempionatuose iškovojo net 12 medalių (2 aukso, 5 sidabro, 5 bronzos), o į pirmąjį šešetą pateko 20 kartų.

Miglė Marozaitė (sprinto ir keirino rungtys) pasaulio pirmenybėse dalyvaus trečią, Olivija Baleišytė (daugiakovė, skrečas) ir Vasilijus Lendelis (sprintas, keirinas) – antrą kartą, o 2013 metų pasaulio jaunių sprinto čempionas Svajūnas Jonauskas (sprintas) – pirmąsyk.

S. Krupeckaitė, M. Marozaitė, V. Lendelis ir S. Jonauskas, kuriuos treniruoja antradienį 40-metį atšventęs Dmitrijus Leopoldas, pasaulio čempionatui rengėsi Portugalijoje.

„Pasirengimas vyko sklandžiai. Tik šį kartą buvo neįprasta, kad labai daug laiko praleidome treke, net tris pastaruosius mėnesius. Mums tai nauja, – čempionato išvakarėse sakė šio sezono pasaulio taurės varžybų sprinto rungties galutinėje įskaitoje trečią vietą užėmusi S. Krupeckaitė. – Mano savijauta visai gera, nuotaika irgi. Nusiteikusi kovoti.“

Anot dviratininkės, pasaulio čempionate norint pasiekti gerų rezultatų, reikia tinkamo fizinio pasirengimo ir pasitikėjimo savo jėgomis.

Šio sezono pasaulio taurės varžybų daugiakovės galutinėje įskaitoje taip pat trečią vietą užėmusi Antano Jakimavičiaus ir Solveigos Baleišytės auklėtinė O. Baleišytė pasaulio pirmenybėms rengėsi Turkijoje ir Lietuvoje.

„Mano pasiruošimas buvo nuoseklus, dalyvaujant visuose pasaulio taurės etapuose. Pastarąjį mėnesį praleidau Turkijoje, kur treniravausi kartu su Rusijos ir Ukrainos rinktinės narėmis. Prieš pat čempionatą savaitę dirbau treke Panevėžyje. Jaučiausi neblogai, bet kaip bus per varžybas, prognozuoti sunku. Stengiuosi daug apie rezultatus negalvoti. Žinoma, kad sieksiu kuo aukštesnių tikslų. Nesu prastesnė už kitas“, – tikino 19-metė dviratininkė.

Pasaulio dviračių treko čempionatas Apeldorne vyks antrą kartą. Pirmą kartą šiame mieste geriausi pasaulio treko dviratininkai kovojo 2011 metais. S. Krupeckaitė tada sprinto rungtyje iškovojo sidabro medalį. 2015 metais Apeldorne vyko pasaulio neįgaliųjų dviračių treko čempionatas, o 2016 metais – pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapas.

Pasaulio pirmenybėse Apeldorne dalyvauja per 350 treko dviratininkų iš 40 šalių. Per penkias varžybų dienas iš viso bus išdalyta 20 medalių komplektų.