„Žalgiris“ Sevilijos futbolo teatre nepražuvo
Lie­tu­vos fut­bo­lo klu­bai so­li­džiai pra­dė­jo UE­FA Eu­ro­pos tre­čio at­ran­kos eta­po var­žy­bas. Vil­niaus „Žal­gi­ris“ Is­pa­ni­jo­je at­kak­liai prieš­ino­si klu­bui „Se­vil­la“ (0:1), o Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­va“ iš Lat­vi­jos par­si­ve­žė per­ga­lę prieš Jūr­ma­los „Spar­taks“ ko­man­dą (1:0).

Atsakomosiose rungtynėse rugpjūčio 16-ąją „Sūduva“ turės puikius šansus varžytis dėl bilieto į lemiamą Europos lygos atrankos etapą. Vilčių kovoje su tituluotais varžovais dar nelaidoja ir „Žalgiris“.

Valdas Urbonas: „Jei dažniau žaistume tokio lygio rungtynes, galėtume turėti didesnių pretenzijų į aukštus pasiekimus futbole.“

Švaistė progas

Mažai kas tikėjo, kad žalgiriečiai svečiuose gali mesti iššūkį klubui „Sevilla“, kuris nuo 2006 metų Europos lygos taurę iškovojo net 5 kartus. Vis dėlto Lietuvos vicečempionai Sevilijoje sužaidė ir kelias sėkmingas atkarpas, patys galėjo įmušti.

Pergalingą įvartį šeimininkai įmušė 34 min., kai įspūdingu baudos smūgiu iš toli pasižymėjo Argentinos rinktinės narys Everas Banega.

Darbo turėjo ir „Sevillos“ vartų sargas Tomašas Vaclikas, ypač pirmo kėlinio pabaigoje. Iš pradžių jis atrėmė visiškai laisvo Tomašo Šimkovičius smūgį vienu lietimu. Netrukus prieš T. Vacliką išniro vienui vienas Louisas Ogana, bet vartininkas ir vėl sužaidė patikimai. 62 min. už galvos griebėsi Liviu Antalis, kai jo smūgį vos iš kelių metrų taip pat atrėmė T. Vaclikas.

„Mūsų šansai įmušti buvo labai geri ir galėjome pelnyti įvarčių. Antra vertus, turime pripažinti, kad ir mums neretai sekėsi apsiginti nuo varžovų atakų“, – komentavo „Žalgirio“ treneris Valdas Urbonas.

Jis teigiamai įvertino rungtynes su vienais Ispanijos lygos favoritų: „Kovojome garbingai. Ne tik gynėmės, bet ir gerai atakavome. Žaidėjams šios rungtynės įsimins ilgam. Parodėme, kad galime ir mokame žaisti futbolą. Jei dažniau žaistume tokio lygio rungtynes, galėtume turėti didesnių pretenzijų į aukštus pasiekimus futbole.“

Abiejų klubų biudžetai skiriasi apie 100 kartų. Tačiau V. Urbonas mano, kad su grėsmingais varžovais kautis įmanoma: „Nenoriu tvirtinti, kad mūsų lubos pasiektos. Galima tas lubas kilstelėti dar aukštyn ir toliau stiebtis, siekti dar geresnių rezultatų.“

Geriausiu rungtynių žaidėju tikriausiai reikėtų pripažinti „Žalgirio“ vartininką Džiugą Bartkų, įspūdingais šuoliais kelis kartus gelbėjusį savo komandą.

„Esame pavargę, nes atidavėme visas jėgas. Tačiau pademonstravome, kad galime kovoti su tokiais galingais varžovais, todėl manau, kad savo gerbėjų nenuvylėme“, – kalbėjo D. Bartkus.

Žiniasklaida – nustebusi

Šią savaitę „Sevillos“ futbolininkai daugiausia kalbėjo apie artėjančią Ispanijos supertaurės dvikovą su „Barcelonos“ klubu. Ji vyks sekmadienį Maroke. O rungtynės su „Žalgiriu“ jiems buvo lyg pasiruošimo supertaurės kovai etapas. Netgi Sevilijos klubo treneris Pablo Machinas pareiškė, kad per rungtynes su „Žalgiriu“ būtina atlikti pagrindinį darbą, kad išvyka į Vilnių nekeltų papildomų rūpesčių.

Todėl po finalinio arbitro iš Švedijos Bojano Pandžičiaus švilpuko kelios dešimtys tūkstančių triukšmingojo „Ramon Sanchez Pizjuan“ stadiono lankytojų piktai suūžė ir ėmė švilpti.

Ispanijos žiniasklaida taip pat gerai nesuprato, kas ketvirtadienio vakarą nutiko Sevilijos futbolo teatre.

Didžiausias ispanų sporto dienraštis „Marca“ akcentavo „Sevillos“ komandos demonstruotą kokybišką futbolą ir pažymėjo, kad tik meistriškumo stoka žalgiriečiams neleido nubausti rungtynių šeimininkų bei namo išvykti dar pakilesnės nuotaikos.

Valdas UrbonasArūno Kisieliaus nuotrauka

„Buvo solidi rungtynių pradžia ir dominavimas, bet vėliau „Sevilla“ neteko turėto pranašumo. Viskas galėjo pasibaigti netgi lygiosiomis“, – rašė dienraštis.

Sevilijoje leidžiamas „Diaro de Sevilla“ skelbė: „Daug smūgių ir tik vienas įvartis, o žaidimas kėlė daug abejonių. Todėl šį darbą iki galo atlikti teks Lietuvoje.“

„Tai buvo žaidimas su ugnimi. Trenerio planuotas darbas nepadarytas, dabar laukia sunki išvyka į Vilnių be teisės klysti“, – konstatavo dienraštis AS.

„Po puikaus E. Banegos smūgio atrodė, kad tuoj pasipils daugiau įvarčių, tačiau D. Bartkus su savo gynėjais iš tokių šeimininkų iliuzijų tik juokėsi“, – teigė „Mundo Deportivo“.

Ispanai nerimauja, kad Vilniuje LFF stadione atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos ant dirbtinės dangos. O prie to Ispanijos klubai nėra įpratę. Todėl P. Machino auklėtinių ateinantį ketvirtadienį laukia papildomi sunkumai.

„Sūduvos“ pranašumas

Prieš metus lemiamame Europos lygos atrankos etape kovojusi „Sūduvos“ komanda arti šio tikslo ir šiemet. Lietuvos čempionai pirmose trečio etapo rungtynėse Rygoje 1:0 palaužė Latvijos čempionus Jūrmalos „Spartaks“ futbolininkus.

"Sūduvos" komanda (raudona apranga - Robertas Vėževičius) iš Latvijos parsivežė pergalę.Sauliaus Čirbos nuotrauka

Marijampoliečiai svečiuose daugiau dėmesio skyrė savų vartų saugumui, o pergalę išplėšė po legionieriaus iš Brazilijos Guilherme Finklerio blykstelėjimo. 52 minutę G. Finkleris apsikeitė perdavimais su Riginio Cicilia ir meistriškai suvaldęs kamuolį nukreipė jį į vartus.

„Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas akcentavo, kad jo komanda šiose rungtynėse pasirinko tinkamą taktinį planą. V. Čeburinas kiek nustebo, kad „Spartaks“ nusprendė žaisti dviem puolėjais, todėl varžovai rungtynių pradžioje dominavo, bet vėlesni V. Čeburino taktiniai perstatymai leido nuslopinti Jūrmalos komandos atakas.

Latvijos žurnalistams užsiminus, kad dėsningesnis rungtynių rezultatas būtų lygiosios, V. Čeburinas atkirto: „Bet rezultatas juk 1:0.“

Minimali pergalė svečiuose reiškia, kad namie „Sūduvai“ kitą ketvirtadienį pakaks ir lygiųjų.

„Turime persvarą, bet ji nedidelė. Tolyn žengs komanda, kuri nugalės susumavus dvejų rungtynių rezultatus“, – teigė Lietuvos čempionų strategas.

Statistika

„Sevilla“ (Ispanija) – „Žalgiris“ (Lietuva) 1:0 (1:0). Sevilija, 26 000 žiūrovų. Teisėjas – B. Pandžičius (Švedija). Įvartis – E. Banega (34). Įspėti – M. Mbodjis, T. Šimkovičius.

„Spartaks“ (Latvija) – „Sūduva“ (Lietuva) 0:1 (0:0). Ryga, 1 450 žiūrovų. Teisėjas – T. Arnasonas (Islandija). Įvartis – G. Finkleris (52). Įspėti – D. Aguirre, A. Smithas; J. Čadženovičius.