„Žalgiris“ neatsilaikė prieš Eurolygos vicečempionus
Eu­ro­ly­gos sa­vai­tės rung­ty­nė­se Kau­ne žal­gi­rie­čiai tris kė­li­nius kon­tro­lia­vo si­tua­ci­ją, ta­čiau per le­mia­mą ket­vir­tį pra­ra­do ini­cia­ty­vą ir 75:82 (25:18, 17:16, 15:19, 18:29) pri­pa­ži­no ga­lin­go­sios Stam­bu­lo „Fe­ner­bah­ce“ pra­na­šu­mą.

Nesužaidus nė dviejų minučių reiklusis Željko Obradovičius jau šaukė pasitarimą, kuomet po krepšiu be problemų nardė Nate‘as Woltersas ir iš toli taip pat pataikęs Artūras Milaknis – 7:2. Gerą kamuolio judėjimą N.Woltersas įformino taikliu tolimu šūviu, iš vidutinio nuotolio neklydo komandos kapitonas Paulius Jankūnas, tačiau krepšys atsirišo ir iki 14:12 artėjusiems svečiams. Geras darbas gynyboje Brandonui Daviesui atsipirko lengvais taškais sumetus baudas už nesportinę pražangą, vėl saugiau žalgiriečiams jaustis leido pasižymėjęs Leo Westermannas – 19:12. Sėkmingo kėlinio pabaigoje „2+1“ išspaudė Antanas Kavaliauskas, o tikrą triukšmo bombą sprogdino su sireną tritaškį švystelėjęs A.Milaknis – 25:18.

Antrajame kėlinyje lyderio rolės ėmėsi varžovų gynybą baudos aikštelėje draskęs B.Daviesas – 31:20. Gražiu reidu taškų kraitį atsidaręs Marius Grigonis netrukus pasiaukojančiai sužaidė ir gynyboje, ne pačiu lengviausiu dvitaškiu savo žodį tarė Thomasas Walkupas, o čia pat bangas „Žalgirio“ arenoje sukėlė sudėtingus taškus su pražanga rinkęs bei atstumą jau iki 38:22 auginęs N.Woltersas. Tiesa, Eurolygos vicečempionų iš ritmo tai neišmušė ir staigiai iš solidaus kauniečių pranašumo liko septyni taškai (38:31). Prieš pat didžiąją pertrauką iš vidutinio nuotolio taiklus buvo dar labiau priartėti varžovams neleidęs B.Daviesas – 42:34.

Trečią ketvirtį atidarė puikus A.Milaknio perdavimas po krepšiu be priežiūros paliktam B.Daviesui, tritaškiu į tritaškį atsakė A.Milaknis, tačiau persvara mažėjo iki 47:43. Tuomet sužibo N.Wolterso žvaigždė, kurio pastangomis buvo susigrąžintas po dviejų kėlinių turėtas pranašumas – 54:46. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą svarbų tritaškį smeigė M.Grigonis, mat Stambulo komanda jau pavojingai kvėpavo į nugarą – 57:53.

Galingai ketvirtąjį kėlinį pradėjo iki tol tylėjęs Aaronas White‘as, bet priekyje pirmą kartą rungtynėse jau buvo įsižaidę Turkijos čempionai – 61:63. Komandai sunkiu metu dar kartą drąsa pasižymėjo tolimą dūrį įskraidinęs N.Woltersas, tačiau galingosios „Fenerbahce“ laivas jau tolo iki 64:72. Po dar vieną tritaškį driokstelėjo A.Milaknis ir N.Woltersas, baudas sumetė į Kosto Slouko šou atsakymą suradęs B.Daviesas – 72:77. Pavyzdį iš komandos draugų paėmė tolimą metimą smeigęs bei dar daugiau intrigos įnešęs L.Westermannas – 75:79. Visgi per likusį laiką „Žalgiris“ nepasinaudojo keliomis geromis progomis ir rungtynes pralaimėjo rezultatu 75:82.

„Žalgiris“: N.Woltersas 23 (5/6 dvit., 4/7 trit., 6 rez. perd.), B.Daviesas 14 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), A.Milaknis 14 (4/5 trit.), L.Westermannas 5, M.Grigonis 5, P.Jankūnas 4, A.White‘as 4, A.Kavaliauskas 3, T.Walkupas 2 (4 rez. perd.), L.Birutis 1, D.Sabeckis 0, E.Ulanovas 0.

„Fenerbahce“: K.Sloukas 20 (4/5 trit., 5 rez. perd.), L.Datome 11 (3/4 trit.), J.Veseley 10 (2 per. kam., 2 blk.).