„Žalgirio“ naujoko debiutas atidėtas dėl aklimatizacijos
„Bū­siu toks, koks bu­vau vi­są sa­vo gy­ve­ni­mą – ma­lo­nus vy­ru­kas, o aikš­te­lė­je – mėgs­tan­tis kon­ku­ruo­ti, da­ran­tis vis­ką, kad ko­man­da lai­mė­tų“, – tei­gė Kau­no „Žal­gi­rio“ nau­jo­kas Der­ric­kas Wal­to­nas.

Pirmadienį į „Žalgirio“ areną susirinkę žiūrovai neturėjo progos įsitikinti, ar amerikietis kalbėjo netuščiai, mat komandos vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius naujoko dar neišdrįso įleisti į Lietuvos krepšinio lygos lauką.

„Jam dar sunku. Sekmadienį jis treniravosi, ryte buvo vaizdas, kad atrodo geriau, bet artėjant rungtynėms pasakė, kad jaučiasi kaip kosmose. Šeštadienį iš JAV atvykusiam žmogui tai yra logiška“, – naujoko būseną komentavo „Žalgirio“ treneris.

Jo auklėtiniai LKL čempionate įsirašė šeštą pergalę, 88:75 nugalėdami Alytaus „Dzūkiją“. Įpusėjus ketvirtam kėliniui lyderio vaidmens ėmėsi Leo Westermannas, pasižymėjęs perimtu kamuoliu bei penkiais taškais iš eilės. Netrukus svarbų tritaškį, leidusį žalgiriečiams įgyti rekordinę persvarą, likus dviem su puse minutės pataikė Thomasas Walkupas. O po nesėkmingos „Dzūkijos“ atakos prie pergalės „Žalgirį“ priartino tas pats L. Westermannas – 86:75. Tai buvo lemiami tritaškiai, po kurių „Dzūkija“ nebeatsitiesė.

„Dzūkija“ padarė 17 klaidų, bet tai netrukdė priešinti „Žalgiriui“, klydusiam 8 sykius.

„Žalgirio“ treneris kiek apgailestavo, kad nepavyko išvengti klaidų, kurias jo auklėtiniai darė ir anksčiau.

„Labai gaila, kad kartojame klaidas, kurias analizuojame žiūrėdami Eurolygos rungtynių vaizdo įrašus, o jas dzūkai vertė taškais, – kalbėjo Š. Jasikevičius. – „Dzūkija“ žaidžia brandų, gerą, fizinį, kontaktinį krepšinį. Ji turi tris pralaimėjimus, nors per tuos susitikimus visus kartus galėjo laimėti“.

„Dzūkijos“ strategas Andrejus Urlepas teigė esąs patenkintas tuo, kaip komanda žaidė, išskyrus paskutines tris minutes, kuomet žaidėjai nustojo veikti ir praleido lengvus taškus.

„Daug ką lėmė klaidos – padarėme jų per daug, o „Žalgiris“ yra per gera komanda, kad jų neišnaudotų“, – šnekėjo treneris.

Nesulaukęs debiuto LKL, „Žalgirio“ D. Waltonas greičiausiai komandoje debiutuos penktadienį, kai kauniečiai Eurolygos turnyre Atėnuose grumsis su Luko Lekavičiaus atstovaujama „Panathinaikos“ ekipa.

Naujasis „Žalgirio“ gynėjas rugpjūtį buvo pasirašęs sutartį su Čikagos „Bulls“ klubu. 23-ejų 185 cm ūgio krepšininkas nepateko į pagrindinę komandos sudėtį ir nusprendė priimti „Žalgirio“ vadovų pasiūlymą.

Besirengdamas naujam karjeros iššūkiui – debiutui Europoje, žalgirietis nemano, jog kitoks nei JAV demonstruojamas krepšinis jam taps problema ginant „Žalgirio“ garbę.

„Šiuo atveju kitoks žaidimo stilius yra pranašumas. Tai gali man suteikti daugiau universalumo, suprantant abu žaidimo stilius. Nemanau, kad tai kažkoks neigiamas aspektas. Stengsiuosi prisitaikyti prie naujo žaidimo stiliaus, kad turėčiau daugiau pranašumo“, – „Žalgiris TV“ aiškino gynėjas.

Statistika

Kauno „Žalgirio“ – Alytaus „Dzūkija“ 88:75 (24:22, 18:19, 22:18, 24:16). B. Daviesas 20 tšk., A. White'as 14, Th. Walkupas 12 (8 atk. kam.), N. Woltersas ir L. Westermannas po 11; W. Austinas 13, E. Dimša (8 atk. kam.) ir K. Brownas (5 rez. perd.) po 12, D. Domarkas 10.

Lentelė

(pergalės, pralaimėjimai)

1. „Neptūnas“ 6 1
2. „Žalgiris“ 6 1
3. „Rytas“ 5 1
4. „Lietkabelis“ 4 2
5. „Skycop“ 3 4
6. „Pieno žvaigždės“ 3 4
7. „Dzūkija“ 2 4
8. „Juventus“ 2 5
9. „Nevėžis“ 2 5
10. „Šiauliai“ 0 6