„Vytis“ pasirengęs debiutui elite
Stip­riau­sias Lie­tu­vos sa­lės fut­bo­lo klu­bas Kau­no „Vy­tis“ įspū­din­ga per­ga­le bai­gė pa­si­ro­dy­mą UE­FA Čem­pio­nų ly­gos pa­grin­di­nio eta­po VIII gru­pė­je. Kau­nie­čiai 5:0 įvei­kė pa­jė­giau­sią Mal­tos eki­pą „Val­let­ta“.

Nors „Vytis“ jau prieš šią dvikovą buvo užsitikrinęs pirmą vietą grupėje ir kelialapį į elitinį etapą kartu su 15 kitų pajėgiausių Europos klubų, motyvacijos komandai netrūko – kiekviena pergalė Čempionų lygoje yra svarbi dėl UEFA reitingo taškų.

Šiose rungtynėse „Vytis“ žaidė be kelių lyderių, tačiau savo progos sulaukę kiti futbolininkai ja puikiai pasinaudojo. Pirmame ketverte ant parketo pasirodė Jurijus Jeremejevas ir Lukas Sendžikas, o daug žaidimo laiko gavo ir kiti lietuviai – Albertas Voskunovičius, Arsenijus Buinickis, Justinas Zagurskas. Antrame kėlinyje savo žaidimo minučių sulaukė ir vartininkas Tomas Micelis, kuris sėkmingai kovojo ir grupės pirmosiose rungtynėse su garsiuoju klubu „Araz Naxcivan“ iš Azerbaidžano.

Rungtynes su Maltos komanda lietuviai pradėjo įspūdingai – po L. Sendžiko prasiveržimo kairiuoju kraštu jau 18 sekundę pasižymėjo Guesinho (1:0). Sužaidus tris minutes baudos smūgį įvarčiu pavertė J. Jeremejevas (2:0). Nors rungtynės buvo atkaklios, po pertraukos įvarčius mušė tik viena komanda – „Vytis“. 29 min. A. Buinickis šaltakraujiškai išnaudojo skirtą baudinį (3:0), o rungtynių pabaigoje vartininką į aikštės žaidėjus iškeitusius varžovus nubaudė Japa bei J. Zagurskas (5:0).

Lietuvos čempionai UEFA salės futbolo Čempionų lygos pagrindinio etapo VIII grupėje iškovojo tris pergales iš tiek pat galimų ir surinko maksimalų taškų skaičių – devynis. Kauniečiai įmušė devynis ir praleido du įvarčius.

„Visa komanda trykšta geromis emocijomis, visi džiaugiasi. Nors po dvejų rungtynių buvome užsitikrinę vietą elitiniame etape, visiems netrūko motyvacijos įrodyti, kad esame stipriausi šioje grupėje. Tą ir padarėme“, – pažymėjo A. Voskunovičius.

„Vytis“ tapo pirmuoju Lietuvos salės futbolo klubu, prasibrovusiu į elitinį etapą, kuriame varžysis tik 16 pajėgiausių Europos klubų. Po burtų traukimo ceremonijos komandos bus suskirstytos į keturias grupes po keturias komandas, o grupių nugalėtojai pateks į finalo ketverto turnyrą, vyksiantį kitais metais.

Elitiniame etape „Vyčio“ varžovais pretenduoja tapti garsių Europos klubų „Barcelona“, Lisabonos „Benfica“, Lisabonos „Sporting“ komandos, taip pat salės futbolo superžvaigždės Ricardinho vedina Madrido „Movistar Inter“ ekipa.

„Labai norėčiau sužaisti su „Barcelona“, nes ten rungtyniauja pasakiški žaidėjai“, – sakė A. Voskunovičius.

Elitinio etapo burtai bus traukiami penktadienį.