„Vytis“ debiutuoja tarp pasaulio salės futbolo žvaigždžių
Pir­muo­ju Lie­tu­vos sa­lės fut­bo­lo klu­bu, pra­sib­ro­vu­siu į UE­FA Čem­pio­nų ly­gos eli­ti­nį eta­pą, ta­pęs Kau­no „Vy­tis“ pra­de­da nau­ją is­to­ri­ją.

Šiandien Alytuje prasideda Čempionų lygos turnyro elitinio etapo A grupės varžybos. Po jų vienas klubas pateks į finalo ketverto turnyrą, vyksiantį kitų metų balandžio mėnesį.

Sėkmingai pasirodžiusi UEFA Čepionų lygos pagrindiniame turnyre ir patekusi į elitinį etapą „Vyčio“ komanda sulaukė UEFA įvertinimo – šiam klubui buvo patikėta surengti A grupės turnyrą. Drauge su Kauno klubu kitų trijų grupių turnyrus priims „Barcelona“ (Ispanija), Lisabonos „Sporting“ (Portugalija) ir Chrudimo „Era-Pack“ (Čekija) klubai.

Šiame Čempionų lygos sezone „Vytis“ dar nepatyrė nė vienos nesėkmės – iškovojo visas 6 pergales, įmušė 29 įvarčius ir praleido 6.

Šiame etape iš viso grumsis 16 pajėgiausių Europos klubų, po burtų traukimo ceremonijos suskirstytų į keturias grupes po keturias komandas. Laimingi bilietai atiteks tik grupių nugalėtojams.

Per tris varžybų Alytuje dienas paaiškės, kuriai iš keturių ekipų – Ispanijos „Inter“ su garsiausiu pasaulio salės futbolo žaidėju Ricardinho, Belgijos čempionei „Halle-Gooik“, Slovėnijos pajėgiausiai ekipai „Dobovec“ ar geriausiam Lietuvos klubui „Vyčiui“ – pavyks užimti pirmą vietą.

Įsimintiniausią klubo istorijoje sezoną žaidžianti Kauno komanda šiandien rungtyniaus su Belgijos klubu, ketvirtadienį – su slovėnais, o turnyro kulminacija taps mūšis lapkričio 17-ąją su pastarųjų dviejų Čempionų lygos turnyrų nugalėtoja „Inter“. Visų susitikimų pradžia – 20 valandą.

Ekspertų teigimu, „Inter“ sudėtis šiuo metu yra bene galingiausia pasaulyje. Ekipoje rungtyniauja daug Brazilijos ir Ispanijos nacionalinių rinktinių žaidėjų. Iš jų garsiausias – 33 metų portugalas Ricardinho, kuris penkis kartus buvo išrinktas geriausiu planetos salės futbolo žaidėju. Į Alytų „Movistar Inter“ atvyko pajėgiausios sudėties, ekipoje nėra tik traumą patyrusio Rafaelio.

„Nereikia galvoti tik apie „Inter“, nes grupėje yra ir kitos komandos, kurios lygiai taip pat gerai žaidžia ir neatsitiktinai yra šiame etape. Taip, „Inter“ yra favoritė, bet lengva nebus su niekuo“, – portalui futbolas.lt teigė „Vyčio“ žaidėjas Lukas Sendžikas.

„Taip, „Inter“ yra favoritė, bet, kaip matome, ji buksuoja Ispanijos čempionate ir nedemonstruoja geriausio savo žaidimo. Grupėje bus dar dvi komandos, kurios taip pat yra labai pajėgios“, – sakė „Vyčio“ kapitonas Justas Zagurskas.

„Vyčio“ komandą treniruoja brazilas Luciano Mistura, ekipos vairą perėmęs po pirmojo Čempionų lygos atrankos etapo Jonavoje. Iki tol sezonui komandą rengė specialistas iš Ukrainos Pavelas Pikalovas.

Specialisto iš Brazilijos teigimu, „Vyčio“ ekipa pranašumą prieš Belgijos čempionus turės pagal žaidėjų amžių, Slovėnijos klubas pagal žaidimą jam primena „Vytį“, o kovojant su daugkartiniu Čempionų lygos laimėtoju „Inter“ bus svarbu nepraleisti įvarčio pirmosiomis minutėmis.

Garsiausias ispanų „Inter“ futbolininkas – 33 metų portugalas Ricardinho, kuris penkis kartus išrinktas geriausiu planetos salės futbolo žaidėju.„Inter Movistar“ nuotrauka

„Ispanijos klubas yra favoritas, todėl turi ką prarasti, – sakė „Vyčio strategas. – Kuo ilgiau atsilaikysime, tuo didesnį spaudimą jaus ispanų ekipa. Mūsų tikslas – tvirtu ir ramiu žaidimu pamėginti išvesti juos iš kantrybės. O tada galėtume gaudyti savo progas prie jų vartų.“

„Vyčio“ salės futbolininkai rugpjūčio mėnesį triumfavo atrankos turnyre Jonavoje ir pateko tarp 32 stipriausių Europos komandų. Pagrindinio Čempionų lygos etapo 8 grupės turnyre spalio pradžioje Slovakijoje „Vytis“ pateikė staigmeną, iškovodamas visas tris pergales ir pelnydamas kelialapį į elito etapą.

Šiame UEFA Čempionų lygos sezone „Vytis“ dar nepatyrė nė vienos nesėkmės – iškovojo visas 6 pergales, įmušė 29 įvarčius ir praleido 6.

„Vyčio“ futbolininkai viliasi, kad elitinio etapo kovos Alytuje ir garsūs salės futbolo pasaulio komandų bei žaidėjų vardai dar labiau sukels susidomėjimą šia sporto šaka šalyje.

„Lietuvos žinių“ inf.