„Vytauto“ klubas – Baltijos lygos skolininkų sąraše
Bal­ti­jos krep­ši­nio ly­go­je (BBL) ke­tu­rios stip­riau­sios ko­man­dos jau šian­dien pra­de­da pus­fi­na­lio žy­gius. Ly­ga tu­rės nau­ją čem­pio­ną, mat pra­ėju­siais me­tais šia­me tur­ny­re trium­fa­vęs Prie­nų-Birš­to­no klu­bas „Vy­tau­tas“ iš BBL tur­ny­ro pa­si­trau­kė, kai į ko­man­dą at­vy­ko ame­ri­kie­čiai bro­liai LiAn­ge­lo ir La­Me­lo Bal­lai.

Šiandien pusfinaliuose „Šiauliai“ savo arenoje žais su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“, o Tartu „University“ namie priims svečius iš Latvijos˙– komandą „Jurmala“. Įdomu tai, kad į pusfinalį patekusios „Šiaulių“ ir „Pieno žvaigždžių“ ekipos vienintelės turnyre atstovavo Lietuvai.

Saulius Samulevičius: „Pajėgiausių ketvertuke nėra atsitiktinių komandų, nes grupėse jos užėmė aukščiausias vietas.“

„Pajėgiausių ketvertuke nėra atsitiktinių komandų, nes grupėse jos užėmė aukščiausias vietas, – „Lietuvos žinioms“ sakė BBL varžybų direktorius Saulius Samulevičius. – Žinoma, gal ketvertuke galėjo būti ir „Vytautas“, bet...“

Kaip jau rašėme, BBL reguliariajame sezone likus žaisti penkerias rungtynes, „Vytauto“ komanda paliko turnyrą, nes nepavyko su lygos vadovais suderinti Prienų ekipos numatytų draugiškų varžybų ir BBL čempionato grafiko. Tad „Vytauto“ klubas buvo pašalintas iš lygos ir jam skirta 5000 eurų bauda.

Tai nutiko šių metų sausio pradžioje, tačiau, BBL varžybų direktoriaus teigimu, Prienų komanda iki šiol baudos nesusimokėjo. „Kol nepareikš noro vėl žaisti Baltijos lygoje, neįsivaizduoju, kaip iš klubo išsireikalauti tą baudą“, – svarstė S. Samulevičius.

Antano Sireikos treniruojama „Šiaulių“ komanda BBL reguliariojo sezono A grupėje užėmė antrą vietą, iškovojusi 9 pergales iš 10 galimų. Ketvirtfinalyje šiauliečiai abu kartus pranoko Uogrės ekipą „Ogre“ (78:75 ir 97:87).

Gedimino Petrausko vadovaujama Pasvalio komanda B grupėje užėmė pirmą vietą, laimėjusi 10 rungtynių iš 11. Ketvirtfinalyje „Pieno žvaigždės“ eliminavo klubą iš Estijos „Port of Parnu“ (78:84 ir 89:66).

Iki šiol daugiausia kartų – net penkis – stipriausiu Baltijos lygos klubu yra tapęs Kauno „Žalgiris“, po tris sykius čempionų taurę į viršų kėlė Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir „Šiauliai“. Vienintelį kartą – 2013-aisiais – BBL čempionu tapo ne Lietuvos klubas: auksą laimėjo latvių „Ventspils“.

Praėjusiais metais dėl BBL aukso medalių kovėsi du Lietuvos klubai – „Vytautas“ ir Ramūno Cvirkos treniruojami „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai. Pirmas finalo rungtynes Prienuose laimėjo pasvaliečiai (88:85), o per atsakomąją dvikovą Pasvalyje šeimininkai neatsilaikė didesniu skirtumu – 74:89.

Šįkart lietuviško finalo nebebus, mat burtai abu mūsų klubus suvedė jau pusfinalyje. Kuri iš jų gali pasiekti finalą? Savaitgalį „Šiauliai“ su Pasvalio krepšininkais žaidė Lietuvos krepšinio lygos čempionate, A. Sireikos auklėtiniai laimėjo nesunkiai – 100:78.

„Bet kaip dabar bus – sunku pasakyti. Kartais manai, kad rungtynės bus įtemptos, o būna atvirkščiai, kaip kad per šeštadienio akistatą tarp Alytaus „Dzūkijos“ ir Panevėžio „Lietkabelio“, – spėlioti nesiryžo S. Samulevičius.

Kitame pusfinalyje kovosianti Tartu komanda Estijos pirmenybėse užima antrą vietą, o „Jurmala“, kurioje rungtyniauja vien Latvijos krepšininkai, šalies čempionate žengia trečia. Beje, Tartu ekipoje sėkmingai rungtyniauja du lietuviai Vytenis Čižauskas ir Julius Kazakauskas. Pirmasis BBL čempionate vidutiniškai renka 16,5, antrasis – 6,8 taško.

S. Samulevičius pažymėjo, jog Latvijos krepšinis, palyginti su praėjusiu sezonu, yra smukęs. „Pernai Latvijos pirmenybėse kovojo 12 klubų, šiemet – tik devyni, iš jų trys – vaikų ekipos. Prieš dvejus metus „Valmiera“ buvo Latvijos čempionė, o dabar komandoje, kurios pagrindą sudaro šešiolikmečiai-aštuoniolikmečiai, užima paskutinę vietą“, – sakė BBL varžybų direktorius.

Pasibaigus šių metų reguliariajam BBL sezonui buvo apdovanoti geriausi atskirų kategorijų krepšininkai. Rezultatyviausio čempionato žaidėjo prizas atiteko Minsko „Cmoki“ krepšininkui Jevgenijui Beliankovui, vidutiniškai rinkusiam 18,4 taško. „Valmieros“ klubo aukštaūgis Viktoras Iljinis pripažintas geriausiai kovojančiu dėl atšokusių kamuolių (vid. 11), o daugiausia rezultatyvių perdavimų atliko „Šiaulių“ atstovas Donatas Sabeckis. Per rungtynes jis atlikdavo 6,7 rezultatyvaus perdavimo.