„US Open“: krito pirmoji raketė ir skausmingas ispano atsisveikinimas
Bu­vu­si tre­čio­ji pa­sau­lio ra­ke­tė 36 me­tų Is­pa­ni­jos te­ni­si­nin­kas Da­vi­das Fer­re­ras no­rė­jo su gar­siai at­sis­vei­kin­ti su Di­džio­jo kir­čio se­ri­jos tur­ny­rais, ta­čiau pla­nus su­jau­kė trau­ma.

Niujorke vykstančiame Didžiojo kirčio serijos turnyre – JAV atvirosiose teniso pirmenybėse („US Open“) – jau per pirmą akistatą D. Ferrerui teko stoti akis į akį prieš savo draugą, triskart šį turnyrą laimėjusį 32-ejų ispaną Rafaelį Nadalį. D. Ferreras antrame sete atsisakė tęsti kovą, tad nugalėtojo titulą ginančiam R. Nadaliui įskaityta pergalė 6:3, 3:4.

„Žinojau, kad negalėsiu pabaigti susitikimo. Dar bandžiau kovoti, bet supratau, jog geriau pasitraukti, nei patirti traumą, – po anksčiau laiko pasibaigusios kovos kalbėjo D. Ferreras. – Žinoma, apmaudu, juk tai buvo paskutinis mano pasirodymas Didžiojo kirčio turnyruose“.

Oficialiai apie karjeros pabaigą 36 metų ispanas planuoja paskelbti per vieną iš turnyrų ant grunto dangos, kurie vyks kitą sezoną Ispanijoje.

Savo tautiečio pasirodymu R. Nadalis liko nusivylęs. „Jis paskutinį kartą žaidė Didžiojo kirčio serijos turnyre. Toks gyvenimas. Jis nusipelnė geriausio, – sakė 2010, 2013, 2017 metais JAV triumfavęs R. Nadalis. – Esu įsitikinęs, jog tuose turnyruose, kuriuos jis pasirinks, jam seksis kur kas geriau. Ferreras – vienas iš mano draugų. Su juo patyrėme įspūdingiausių momentų. Jis vienas didingiausių Ispanijos sportininkų“.

Tuo metu moterų vienetų varžybų pirmame rate buvo užfiksuota didžiausia staigmena: pirmą pasaulio raketę rumunę Simoną Halep per 1 valandą ir 16 minučių 6:2, 6:4 nugalėjo septyneriais metais vyresnė estė Kaia Kanepi.

„Prisimenu, kaip su rumune žaidžiau pastarąjį kartą. Šįkart stengiausi žaisti taip pat, – po pergalės kalbėjo 33-ejų Estijos tenisininkė. – Pastarąjį kartą Simona JAV pasirodė puikiai, todėl nusprendžiau žaisti agresyviai ir išlaikyti ramybę. Būtent taip ir reikėjo kovoti“.

Iki šiol geriausias Estijos tenisininkės pasiekimas „US Open“ turnyruose – 2010 ir 2017 metais pasiektas ketvirtfinalis.

26-erių rumunė po nesėkmės prisipažino, jog JAV atvirajame čempionate jai niekada nesiseka pademonstruoti geriausio žaidimo, netgi tuomet, jei pasiekia ketvirtfinalį ar pusfinalį.

„Jaučiau, jog žaidžiu ne savo lygyje. Tai bloga man diena. Mano žaidime nebuvo balanso. Savyje nejaučiau jėgų, kad sugebėčiau laimėti, – sakė S. Halep. – Esu emocionalus žmogus, man labai svarbus yra sėkmingas startas, bet ir pralaimėti nebijau. Kartais taip nutinka. Ir šiandien taip atsitiko. Tai ne tragedija, bet sunku tai priimti“.