„Šviesa“ gali perrašyti Lietuvos rankinio istoriją
Vil­niaus „Švie­sa“ yra per žings­nį nuo is­to­ri­nės per­ga­lės Eu­ro­pos ran­ki­nio fe­de­ra­ci­jos (EHF) Iš­šū­kio tau­rės tur­ny­re. Klu­bas per­ga­lin­gai nu­žings­nia­vo iki tur­ny­ro aš­tunt­fi­na­lio ir šian­dien Vil­niu­je, Lie­tu­vos Edu­ko­lo­gi­jos uni­ver­si­te­to spor­to sa­lė­je, žais pir­mas rung­ty­nes su ga­lin­gu Bos­ni­jos ir Her­ce­go­vi­nos klu­bu „Bo­rac“.

Jei „Šviesos“ rankininkams pavyktų įveikti aštuntfinalio barjerą ir nukeliauti į Iššūkio taurės turnyro ketvirtfinalį, tai būtų aukščiausias pasiekimas ne tik sostinės klubo, bet ir visų Lietuvos rankinio klubų istorijoje. Be Vilniaus ekipos, iki EHF Iššūkio taurės turnyro aštuntfinalio nukeliauti 2012 metais yra pavykę tik Klaipėdos „Dragūnui“.

„Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ komanda gerokai stipresnė nei Norvegijos klubas, prieš kurį laimėjome, tačiau tikiu, kad turime šansų įveikti svečius iš Balkanų, – svarstė „Šviesos“ treneris Antanas Taraskevičius. – Jau ne kartą žiūrėjome jos rungtynių vaizdo įrašus. Manau, ir mūsų, ir bosnių komandos yra panašios tiek fiziniu pasirengimu, tiek technika. Tikriausiai viską lems motyvacija, nusiteikimas ir kovingumas“.

Nors Vilniaus klubo rankininkai aikštelėje niekada nebuvo susitikę su Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ žaidėjais, A. Taraskevičiui šios šalies rankinio pasaulis gerai pažįstamas. „Žinau, kaip sunku mūsų vyrams bus žaisti išvykoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, nes ten aistruoliai labai agresyvūs, psichologinis spaudimas – milžiniškas. Dėl šios priežasties labai svarbu namie laimėti kuo didesniu skirtumu“, – tikino treneris.

„Borac“ komanda turi ilgą istoriją ir yra vienas stipriausių šalies rankinio klubų. Ypač sėkmingas ekipai buvo 2017–2018 metų sezonas, kurį „Borac“ rankininkai baigė pasirodymu Bosnijos ir Hercegovinos taurės turnyro finale ir kelių kitų vietos varžybų finale bei ketvirtfinalyje.

Kad dėl pergalės kovoti būtų lengviau, naujasis Vilniaus klubo kapitonas Tomas Bernatavičius į rungtynes kviečia visus neabejingus rankiniui.

„Rungtynėse žiūrovai atlieka svarbų vaidmenį. Anksčiau jų pilnos jėgos mes nebuvome pajutę, nes niekada nežaidėme tokio lygio rungtynių, tačiau mače su norvegais įsitikinome, ką gali gerbėjai. Tuomet mūsų fanai buvo fantastiški. Salė buvo pilnutėlė, o triukšmas toks, kokio niekada nėra buvę. Tai buvo didžiulė motyvacija mums ir papildomi sunkumai varžovams,“, – palaikyti komandą kvietė kapitonas.

Aštuntfinalio rungtynių Lietuvos Edukologijos universiteto sporto salėje pradžia 17 val.