„Sūduvos“ spurtas malšina intrigą
Pra­ėju­sių me­tų Lie­tu­vos čem­pio­nai Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­vos“ fut­bo­li­nin­kai nau­ją se­zo­ną pra­dė­jo įspū­din­gu tem­pu ir jau da­bar ar­ti­miau­sius kon­ku­ren­tus len­kia 10 taš­kų.

„Sūduva“ tvirtai pirmauja A lygoje. Ji dar nepralaimėjo nė vienų rungtynių, o šios komandos nariai renka individualius apdovanojimus.

Geriausio lygos žaidėjo prizą kovo mėnesį pelnė Karolis Laukžemis, balandį tokio įvertinimo sulaukė Ovidijus Verbickas. Treneris Vladimiras Čeburinas pripažintas geriausiu čempionato treneriu tiek kovą, tiek balandį.

„Visą laiką daug ir intensyviai dirbame, todėl mūsų rezultatai geri. O šie asmeniniai pripažinimai – visos komandos nuopelnas, – kalbėjo V. Čeburinas. – Pastaruoju metu akivaizdžiai matyti futbolininkų noras, atsidavimas aikštėje, per rungtynes atsispindi mūsų strategija, filosofija, tai, dėl ko dirbame. Liūdina tik traumos. Tačiau vis tiek kiekvienoje pozicijoje turime po keletą žaidėjų. Tie, kurie eina į aikštę po keitimų, nėra silpnesni už rungtyniauti negalinčius futbolininkus.“

Savo galią čempionai dar kartą pademonstravo per 11 turo rungtynes trečiadienį, kai Vilniuje 3:2 nukovė pagrindinį konkurentą dėl titulo „Žalgirį“. Marijampoliečiai turėjo dviejų įvarčių persvarą, bet vilniečiai sugebėjo ją panaikinti. O lemiamu tapo „Sūduvos“ puolėjo Juliaus Kasparavičiaus įvartis 79 minutę. Šį sezoną jis pasižymėjo pirmą kartą.

„Geros rungtynės ir labai svarbi pergalė. Pirmavome dviem įvarčiais, tačiau varžovai išlygino rezultatą. Tai buvo psichologiškai sunkios minutės. Bet atsitiesėme, pademonstravome tvirtą charakterį ir laimėjome“, – komentavo V. Čeburinas.

Po 11 turų „Sūduva“ turi 29 taškus, „Žalgiris“ – 19. Todėl intriga čempionate po truputį blėsta.

Vis dėlto, kaip tvirtino „Sūduvos“ strategas, tokia persvara nėra didelė, esą iki sezono pabaigos dar daug kas gali pasikeisti.

Žalgiriečių treneris Aurelijus Skarbalius taip pat nenuleidžia rankų: „Savo vyrams pasakiau, kad pamačiau teigiamų dalykų, nors ir pralaimėjome. „Žalgiris“ turi kovos dvasią ir norą laimėti. Bet laimėti reikia nuolat, tik tada galėsime dairytis į turnyro lentelę. Situacija sudėtinga, tačiau mes niekada nepasiduosime.“