„Sūduva“ – žingsniu priekyje
Lie­tu­vos fut­bo­lo A ly­gos se­zo­nui ar­tė­jant link pa­bai­gos, tę­sia­si lenk­ty­nės dėl auk­so me­da­lių tarp Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­vos“ ir Vil­niaus „Žal­gi­rio“ ko­man­dų.

Savaitgalį abu klubai grūmėsi atidėtose Lietuvos čempionato rungtynėse. „Sūduva“ išsaugojo 6 taškų pranašumą prieš sostinės „Žalgirį“, bet yra sužaidusi rungtynėmis daugiau.

Kaltino vartininkus

Praėjusią savaitę komandų išsidėstymą A lygos turnyro lentelėje pakoregavo „Trakų“ klubas, sostinės regiono derbyje įveikęs „Žalgirį“ rezultatu 1:0. Valdo Urbono treniruojamiems žalgiriečiams nuo liepos mėnesio tai buvo pirmasis praleistas įvartis ir pirmasis patirtas pralaimėjimas.

Po jo „Žalgirio“ futbolininkai padarė išvadas ir sekmadienį Klaipėdoje nepaliko vilčių vietos „Atlanto“ komandai, įveikdami ją net 5:1.

Po du įvarčius žalgiriečiams pelnė saugas iš Slovakijos Tomašas Šimkovičius ir kroatas Marko Tomičius, vieną pridėjo kitas slovakas Tomašas Malecas.

Pastarasis A lygoje pasižymėjo po penkių mėnesių pertraukos.

„Džiugu, kad po pralaimėjimo „Trakams“ vyrai nusiteikė kovai ir nenuvylė, pasirodė gerai. „Atlantas“ stengėsi ir kovojo, bet reikia pripažinti, jog mūsų galimybės šiuo metu yra didesnės“, – konstatavo „Žalgirio“ treneris Valdas Urbonas.

Tuo metu „Atlanto“ treneris Anatolijus Šelestas pirštu dūrė į vartininkų klaidas. Klaipėdiečių vartų sargai per pastarąsias dvejas rungtynes A lygoje praleido 10 įvarčių.

„Jie sužaidė labai prastai. Trys smūgiai į vartų plotą ir trys įvarčiai. Taip nebūna“, – piktinosi A. Šelestas.

Lemtingas keitimas

A lygoje pirmaujanti „Sūduva“ iškovojo sunkią pergalę Kaune, kur 2:1 palaužė vietos „Stumbro“ komandą.

Marijampoliečiai kauniečius šiemet įveikė visus keturis kartus, bet pirmą sykį tarpusavio rungtynėse jiems teko vytis šiuos varžovus.

„Niekada nebūna lengvų rungtynių ir šį kartą vėl galėjome tuo įsitikinti, – po sunkios pergalės Kaune kalbėjo „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas. – Varžovai gerai pasirengė rungtynėms su mumis ir buvo motyvuoti.

Pirmieji įvartį įmušė „Stumbro“ futbolininkai. 19 min. greitos atakos metu po Antonio Belo perdavimo kamuolį į viršutinį vartų kampą pasiuntė Nasro Boucharebas. „Stumbras“ persvara džiaugėsi neilgai. 23 min. Guilherme Finkleris galva perdavė kamuolį Rigino Ciciliai ir „Sūduvos“ puolėjas netrukus išlygino rezultatą.

Antrame kėlinyje pasiteisino „Sūduvos“ trenerio V. Čeburino sprendimas į aikštę mesti Sandro Gotalą. Vieną austro smūgį kauniečių vartininkas Rodrigo Josviakis atrėmė, bet 66 min. jis buvo bejėgis. S. Gotalas įmušė galva po Andro Švrljugos perdavimo iš krašto, nulemdamas savo komandos pergalę 2:1.

Turnyro lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. „Sūduva“ 26 56:15 61
2. „Žalgiris“ 25 53:16 55
3. „Stumbras“ 27 31:24 42
4. „Trakai“ 27 35:24 41
5. „K. Žalgiris“ 27 22:30 35
6. „Atlantas“ 27 25:52 23
7. „Palanga“ 27 16:53 20
8. „Jonava“ 26 22:46 19