„Sūduva“ tolsta nuo stringančio „Žalgirio“
Įsi­bė­gė­jant A ly­gos čem­pio­na­tui, skir­tu­mas tarp se­zo­no fa­vo­ri­tų vis la­biau au­ga. Per­ga­lių se­ri­ją tę­sian­ti Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­va“ po 8 tu­rų su­rin­ko 22 taš­kus, o lai­mė­ti vėl ne­su­ge­bė­jęs Vil­niaus „Žal­gi­ris“ jų tu­ri 15.

Čempionų titulą siekiantys susigrąžinti „Žalgirio“ futbolininkai 8 ture išvykoje nesugebėjo įveikti „Kauno Žalgirio“ – 0:0.

Šį sezoną A lygoje per 33 sužaistas rungtynes kol kas buvo užfiksuotos tik trejos nulinės lygiosios ir visos – Vilniaus „Žalgirio“ rungtynėse. Jei žalgiriečių lygiosios su „Sūduva“ sirgalių buvo priimtos kaip teigiamas rezultatas, tai be įvarčių pasibaigę mačai su Kauno komandomis „Stumbru“ bei „Kauno Žalgiriu“ skaudžiai atsiliepia vilniečių turnyrinei padėčiai.

Be to, Vilniaus žalgiriečių išvykos į Kauną žaisti prieš to paties pavadinimo principinius varžovus jau tampa savotišku užkeikimu. Pernai „Žalgiris“ per dvikovas su „Kauno Žalgiriu“ Laikinojoje sostinėje pelnė tik tašką (0:2 ir 1:1), šiemet ten vėl prarado brangius taškus.

„Mane tenkina ir žaidėjų požiūris, atsidavimas. Vienintelė rungtynių problema – neefektyvus žaidimas baigiant atakas ir prasta progų realizacija. Šį kartą mūsų žaidimas nebuvo prastas, mums pavyko įgyvendinti savo sumanymus, bet tai nieko nereiškia, nes trijų taškų mes taip ir neiškovojome“, – pripažino vilniečių treneris Aurelijus Skarbalius.

Tuo metu lyderė „Sūduva“ neklumpa. Ketvirtą iš eilės pergalę čempionai pasiekė šią savaitę Kaune 1:0 palauždami „Stumbrą“, o tai padarė rungtyniaudami be penkių traumuotų futbolininkų. Marijampoliečiai nežaidė idealiai, bet triumfavo po kroato Andro Švrljugos vienintelio įvarčio.

„Jie nenusipelnė laimėti – smūgiavo vieną kartą į vartus ir įmušė įvartį po mūsų klaidos“, – krimtosi „Stumbro“ treneris Mariano Barreto. Tačiau rungtynių rezultato tai nepakeis.

Praėjusio sezono bronzos medalininkai „Trakai“ pagaliau sužaidė tokias rungtynes, kokių jų treneris Olegas Vasilenka laukė jau seniai. Trakiškiai išvykoje 2:0 pranoko Klaipėdos „Atlantą“ ir pirmą kartą šį sezoną nepraleido įvarčio. „Sausus vartus“ šį kartą išsaugojo „Trakų“ klube A lygoje debiutavęs vartininkas Tomas Švedkauskas. „Mums labai svarbu buvo nepraleisti įvarčio“, – pažymėjo O. Vasilenka.

8 turo statistika

„Jonava“ – „Palanga“ 4:0 (1:0). E. Veliulis (38 iš 11 m, 80), T. Eliošius (40), Y. Jeonas (90+2).

Kauno „Stumbras“ – Marijampolės „Sūduva“ 0:1 (0:1). A. Švrljuga (14).

Klaipėdos „Atlantas“ – „Trakai“ 0:2 (0:1). R. Gedminas (12), J. Marazas (90+3).

„Kauno Žalgiris“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:0.

Turnyro lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. „Sūduva“819:522
2. „Žalgiris“815:615
3. „Trakai“915:1312
4. „Jonava“811:139
5. „Palanga“96:169
6. „Atlantas“88:128
7. „Stumbras“86:78
8. „K. Žalgiris“84:127