„Sūduva“ privertė škotus susimąstyti
Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­vos“ ko­man­dai ko­vo­je su Ško­ti­jos ga­liū­nu Glaz­go „Cel­tic“ bu­vo pra­na­šau­tas pra­lai­mė­ji­mas, bet pir­mo­se tar­pu­sa­vio rung­ty­nė­se Lie­tu­vos čem­pio­nai na­mie pa­sie­kė ly­gią­sias 1:1 ir iš­sau­go­jo teo­ri­nes vil­tis pa­tek­ti į iš­sva­jo­tą­jį Eu­ro­pos ly­gos gru­pių var­žy­bų eta­pą.

Toks rezultatas reiškia, kad atsakomosiose rungtynėse Glazge „Sūduvą“ tenkintų du scenarijai: pergalė prieš Škotijos čempionus arba rezultatyvios lygiosios 2:2, 3:3 ir t. t.

Tikėjosi kitokios baigties

„Gerai žinome, ko atvykome. Taigi sieksime pergalės“, – prieš rungtynes pareiškė „Celtic“ treneris Brendanas Rodgersas, Marijampolėje atsisakęs treniruotės.

Vis dėlto prieš karjeros etapą Glazge pačiam „Liverpool“ vadovavęs iš Šiaurės Airijos kilęs strategas vaizdu aikštėje galėjo gėrėtis tik iš pradžių. 3 min. „Celtic“ žaidžiantis prancūzas Olivier Ntchamas praslydo pro sutrikusius „Sūduvos“ gynėjus ir galva nukreipė kamuolį į vartus.

13 min. „Sūduva“ išsitraukė įprastą kozirį, kurį jau žino pusė Europos – pavojingas standartines padėtis. Vaidas Slavickas pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o ten greitesnis už visus pasirodęs Ovidijus Verbickas taip pat smūgiu galva išlygino rezultatą.

Daugiau nei 5 tūkst. žiūrovų Marijampolės stadione atgijo, o aikštėje užvirė bekompromisė kova. Iniciatyva priklausė „Celtic“ futbolininkams, jie surezgė daugiau pavojingų išpuolių. Tad „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas nepamiršo padėkoti šį sezoną solidžiai rungtyniaujančiam vartininkui Ivanui Kardumui.

Teisėjo iš Kroatijos Ivano Bebeko užfiksuotos lygiosios privertė B. Rodgersą susimąstyti prieš atsakomąsias rungtynes savo tvirtovėje.

„Jaučiu, kad mūsų sirgaliai nusivylę, nes jie žino, kad galime ir privalome rungtyniauti geriau. Turėjome žaisti didesne sparta, o praleistas įvartis kelia susirūpinimą. Galbūt mūsų gynėjams tame epizode pritrūko koncentracijos. Tačiau turime pasistengti, kad varžovai daugiau tokių įvarčių nemuštų. Bet kuriuo atveju namie mes privalome pabaigti šį darbą“, – kalbėjo B. Rodgersas.

Intriga keliasi į Glazgą

„Praleisti įvartį rungtynių pradžioje visuomet apmaudu, bet kartais tai nutinka. Be to, kovojome su labai pajėgia komanda. Buvo nepaprastai sunkios rungtynės“, – sakė V. Čeburinas.

Jo auklėtiniai ne tik gynėsi. Antrame kėlinyje puikias galimybes įmušti turėjo Julius Kasparavičius ir Rigino Cicilia. Deja, abiem pasižymėti nepavyko.

Vladimiras Čeburinas/www.fksuduva.lt nuotrauka

Prisimindamas šiuos epizodus, škotų dienraštis „The Herald“ kitą dieną rašė: „Viskas galėjo baigtis liūdniau, bet „Sūduvos“ žaidėjams pritrūko meistriškumo. Kitos komandos Europos lygoje tokiomis dovanomis pasinaudotų.“

Atsakomoji dvikova vyks ateinantį ketvirtadienį Glazgo „Celtic Park“ stadione, kuriame telpa net 60 tūkst. žiūrovų.

„Ir ten bus dar sunkiau. „Celtic“ futbolininkai namie rungtyniauja galingiau ir agresyviau. Mūsų užduotis bus apsiginti ir nepraleisti įvarčio bei stengtis pasinaudoti savo galimybėmis“, – pasakojo V. Čeburinas.

Glazge Lietuvos čempionai jau galės remtis naujoku – šią savaitę komandą papildė 26-erių puolėjas iš Austrijos Sandro Gotalas. Pastaruoju metu jis žaidė Baltarusijos klube Bresto „Dinamo“.

„Mėginsime per savaitę paruošti S. Gotalą rungtynėms“, – teigė „Sūduvos“ strategas.

Akis bado gynyba

Oficiali „Celtic“ klubo interneto svetainė rezultatą Marijampolėje vadino nusivylimu. Ir tai tikriausiai buvo švelniausias įvertinimas visoje škotų spaudoje. Britai visus mačo laimėtojo klausimus tikėjosi išspręsti dar Marijampolėje.

Kai 2002 metais abu klubai susitiko UEFA taurės turnyre, „Celtic“ dvejų rungtynių serijoje nušlavė „Sūduvą“ bendru rezultatu 10:1. Šie skaičiai buvo prisimenami prieš ketvirtadienio rungtynes, tad po lygiųjų škotai neslėpė nuostabos.

Vladimiras Čeburinas: „Mūsų užduotis Glazge bus apsiginti ir nepraleisti įvarčio bei stengtis pasinaudoti savo galimybėmis.“

Ir nors „Celtic“ nepralaimėjo, akcentuota, jog B. Rodgerso komanda turi rimtų problemų dėl gynybos, nes įvarčius praleido jau 6 rungtynėse iš eilės.

Leidinys „The Scotsman“ kartojo B. Rodgerso pastabas apie neatsakingą gynėjų žaidimą. O buvęs škotų futbolininkas Stevenas Thompsonas pareiškė: „Trenerio pasiteisinimai ima erzinti. Tai neprimena komentarų žmogaus, kuris mėgautųsi savo darbu.“

„Daily Record“ Glazgo komandos gynybą vadino siaubinga bei šokiruojančiai prasta. Vis dėlto dienraštis siūlė nepanikuoti: „Šis rezultatas nėra tragiškas. „Celtic“ vis dar yra aiškus šios poros favoritas.“

Tačiau tuo suabejojo BBC Škotijos padalinio apžvalgininkas Chrisas McLaughlinas: „Žmonės mano, kad B. Rodgerso komanda pabaigs visus reikalus namie. Galbūt. Tačiau pamirštame, kad „Celtic“ žaidimas toliau primena vargus ir verčia nusivilti.“