„Sharp LFF taurės“ finale triumfavo „Žalgirio“ klubas
Sek­ma­die­nio po­pie­tę gau­siai už­pil­dy­ta­me Aly­taus sta­dio­ne pa­aiš­kė­jo 2018 m. „SHARP LFF tau­rės“ tur­ny­ro nu­ga­lė­to­jai. Po dvie­jų me­tų tro­fė­jų su­sig­rą­ži­no Vil­niaus „Žal­gi­rio“ klu­bas,  ku­ris re­zul­ta­tu 3:0 įvei­kė čem­pio­nų ti­tu­lą gi­nu­sią Kau­no „Stumb­ro“ ko­man­dą.

Jau trečią minutę vilniečiai turėjo puikią progą išsiveržti į priekį. Liviu Antalis perėmė kamuolį ties netoli aikštės vidurio ir sprintavo į kairįjį baudos aikštelės kraštą. Priešais rumuną liko tik varžovų vartininkas, bet jo smūgiuotas kamuolys atsimušė nuo skersinio.

„Žalgirio“ futbolininkai rungtynių pradžioje daugiau kontroliavo kamuolį, o kauniečiai žaidė „antruoju numeriu“ ir naudojosi kontratakomis bei standartinėmis situacijomis oponentų aikštės pusėje.

14 minutę „Stumbras“ sukūrė pirmą pusprogę prie „žalgiriečių“ vartų. Rafaelis Floro atliko pavojingą perdavimą iš krašto, bet varžovai neutralizavo pavojų. Po netrukus sekusio kampinio Lucasas Villela smūgiavo šalia vartų.

30 minutę taurės čempionų vartams pavojų sukėlė „Žalgirio“ kapitonas Tomašas Šimkovičius. Saugas galingai smūgiavo iš dvidešimties metrų, bet kamuolys nepasiekė taikinio.

34 minutę „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. T. Šimkovičius sulaukė perdavimo kairiajame baudos aikštelės krašte, techniškai persimetė kamuolį per jį gynusį Rimvydą Sadauską ir nestipriu smūgiu nuginklavo vartininką.

Prieš kėlinio pabaigą Valdo Urbono auklėtiniai padvigubino pranašumą ir tai padarė įspūdingu būdu. Marko Tomičius prie baudos aikštelės prieigų galingu šūviu užsuko kamuolį į kairįjį vartų kampą, taip nudžiugindamas gausiai susirinkusius savo komandos fanus.

Po pertraukos situaciją toliau kontroliavo „Žalgirio“ futbolininkai, nors kauniečiai po kurio laiko pradėjo valdyti kamuolį daugiau.

70 minutę arti tikslo buvo „Stumbro“ gynėjas Rafaelis Floro. Jis šalia baudos aikštelės stipriai smūgiavo į dešinį vartų kampą, bet kamuolys skriejo šalia virpsto. Vėliau savo taikiklio vos nepritaikė po keitimo aikštėje pasirodęs Alseny Bah.

87 minutę vilniečiai įtvirtino savo pergalę dar vienu puikiu smūgiu. Marquinhosas atliko slalomą prie varžovų baudos aikštelės ir tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą.

„Žalgiris“ atlaikė varžovų spaudimą ir šventę pergalę 2:0. Sostinės klubas iškovojo jau dvyliktą Lietuvos taurės trofėjų savo istorijoje.

Rungtynių statistika:

„Stumbras“ – „Žalgiris“ 0:3 (0:2)

Alytaus stadionas, 1782 žiūrovai

Teisėjas – Jurijus Paškovskis

Įvarčiai: 34 min. T. Šimkovič (0:2), 43 min. M. Tomič (0:2), 88 min. Marquinhos (0:3)

Komandų sudėtys:

„Stumbras“: Rodrigo Josviaki, Matheus Bissi, Andre Almeida, Lucas Villela, Rafael Da Silva, Levan Matcharashvili, Lukas Čerkauskas, Rimvydas Sadauskas, Marcos Junior (73 min. Miguel Ferreira), Nasro Bouchareb, Dominykas Galkevičius (67 min. Bah Alseny)

Vilniaus „Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Donovan Slijngard, Mamadou Mbodj, Slavko Blagojevič, Liviu Antal (71 min. Tomaš Malec), Saulius Mikoliūnas (64 min. Domantas Šimkus), Jeremy Manzorro (82 min. Marquinhos), Marko Tomič, Rolandas Baravykas, Tomaš Šimkovič, Louis Ogana.