„Sevilla“ tapo L. Messi rekordo liudininkais
Vil­niaus „Žal­gi­rio“ var­žo­vams UE­FA Eu­ro­pos ly­go­je „Se­vil­la“ fut­bo­li­nin­kams ne­pa­vy­ko iš­ko­vo­ti pir­mo­jo se­zo­no tro­fė­jaus – Is­pa­ni­jos su­per­tau­rės.

Vėlų sekmadienio vakarą neutralioje aikštėje Tanžere (Marokas) vykusiose rungtynėse „Sevilla“ pralaimėjo Ispanijos čempionei „Barcelona“ komandai rezultatu 1:2.

Dvikovos pradžioje Sevilijos futbolininkai pirmieji įmušė įvartį, kai 9 min. kontrataką tiksliu smūgiu pabaigė Pablo Sarabia. Tačiau vėliau „Barca“ tvirtai perėmė iniciatyvą. 42 min. Gerardas Pique rezultatą išlygino, o 78 min. Ousmane'as Dembele tolimu galingu smūgiu ir persvėrė.

Pačioje rungtynių pabaigoje Sevilijos komanda dar galėjo išplėšti pratęsimą. Tačiau Wissamas Ben Yedderas nerealizavo 11 m baudinio – jo smūgiuotą kamuolį sugavo vartininkas Marcas Andre ter Stegenas.

Ispanijoje supertaurės rungtynės rengiamos nuo 1982 metų, o Barselonos klubui tai buvo jau 13-asis toks trofėjus.

Pasak „Barcelona“ stratego Ernesto Valverde, šios rungtynės buvo sunkios, nes dauguma jo futbolininkų visai neseniai grįžo po atostogų ir nėra geriausios sportinės formos. „Bet visada malonu laimėti tokias rungtynes ir sezoną pradėti su pasitikėjimo užtaisu“, – pridūrė E. Valverde.

O argentinietis Lionelis Messi Tanžere tapo labiausiai tituluotu visų laikų Barselonos klubo futbolininku. Per 13 metų trunkančią karjerą „Barcoje“ 31-erių L. Messi iškovojo jau 33-ią titulą. Ankstesnis rekordas – 32 titulai – priklausė Andresui Iniestai, kuris karjerą tęsia Japonijoje.

„Sevilla“ treneris Pablo Machinas apgailestavo dėl neišnaudotos galimybės išplėšti pratęsimą. Pasak trenerio, išlyginus rezultatą, jo žaidėjams būtų užaugę sparnai. Vis tik P. Machinas gyrė savo futbolininkus už kovingumą.

Po Ispanijos supertaurės rungtynių „Sevilla“ komandos laukia kelionė į Vilnių. Ketvirtadienį čia vyks atsakomosios „Žalgirio“ ir „Sevilla“ klubų rungtynės Europos lygos trečiame atrankos etape. Pirmąją dvikovą Sevilijoje minimalia persvara 1:0 laimėjo šeimininkai.