„Pieno žvaigždės“ antrus metus iš eilės kovos dėl BBL titulo
Pa­sva­lio „Pie­no žvaigž­džių“ krep­ši­nin­kai iš­ko­pė į Bal­ti­jos krep­ši­nio ly­gos (BBL) fi­na­lą. Ge­di­mi­no Pe­traus­ko auk­lė­ti­niai an­tro­se pus­fi­na­lio rung­ty­nė­se na­mie 68:64 pa­lau­žė „Šiau­lių“ eki­pą.

Bendru dviejų pusfinalio mačų rezultatu pasvaliečiai triumfavo 159:148. Jie pirmą mačą Šiauliuose laimėjo 91:84.

Finale „Pieno žvaigždės“ susikaus su Deniso Krestinino atstovaujama Jūrmalos „Jurmala/Fenikss“ ekipa, kuri pusfinalyje eliminavo Tartu „Rock“ klubą su Vyteniu Čižausku ir Juliumi Kazakausku.

Trečiadienį likus 100 sekundžių iki pusfinalio susitikimo pabaigos Arminas Urbutis pataikė visus 3 baudų metimus, taip „Šiaulių“ persvarą padidindamas iki 4 taškų (63:59). Tačiau per laiką aikštelėje dominavo šeimininkai.

Viačeslavas Bobrovas įkrovė kamuolį iš viršaus, Osvaldas Olisevičius smeigė tritaškį ir „Pieno žvaigždės“ jau buvo priekyje 64:63. Per paskutinę minutę O. Olisevičius dar įmetė keturis baudų metimus ir įtvirtino Pasvalio komandos triumfą.

„Įtampa buvo nuo pat rungtynių pradžios, abi komandos tai jautė. Mes padarėme tik 10 klaidų, perėmėme 11 kamuolių. Neturiu nė vieno priekaišto. Mums kišo koją tik metimai, tai buvo pagrindinė atkaklių rungtynių problema. Negalėjome įveikti „Šiaulių“ aikštės gynybos, bet pataikėme porą tritaškių ir rungtynės buvo išspręstos“, – sakė pasvaliečių treneris G. Petrauskas.

„Žaidimas buvo šlykštus, bet pabaigoje ištraukėme“, – trumpai ir atvirai rėžė O. Olisevičius.

Dėl Baltijos lygos trofėjaus „Pieno žvaigždės“ susikaus antrą sezoną paeiliui. Praėjusiais metais lemiamoje dvikovoje pasvaliečiai pralaimėjo Prienų-Birštono „Vytautui“.

O. Olisevičius yra vienas iš nedaugelio dabartinės „Pieno žvaigždžių“ komandos žaidėjų, kuris žino BBL finalo skonį. Dabar praeities klaidų jis pasirengęs nebekartoti.

„Smagu pasiekti finalą. Pernai nelaimėjome, šįkart gal pavyks. Nesvarbu, kas mūsų varžovai – laimėsime. Tikiuosi, jog pagaliau iškelsime taurę Pasvalyje“, – sakė puolėjas.

„Šiaulių“ strategas Antanas Sireika pareiškė, jog pelnytai laimėjo stipresnė komanda. „Nesužaidėme taip, kaip turėtume kautis dėl finalo, – sakė jis. – Priežasčių daug: trūko šalto proto, disciplinos. Esu nusivylęs kai kurių ktrepšininkų žaidimu, bet sezonas nesibaigė, todėl reikia juos suprasti ir vien jų kritikuoti negalima. Rungtynių vertė buvo didžiulė, todėl kai kurie žaidėjai „sudegė“, o mes nesugebėjome nuraminti, kad jie kovotų taip, kaip norėjome. Apmaudu tai, kad varžovai nežaidė gero krepšinio. Tuo metu, kai ketvirtame kėlinyje viskas galėjo pakrypti į mūsų pusę, Trevoras Hughesas pataikė porą tritaškių, o ne mes neįmetėme. Fortūna buvo šeimininkų pusėje, o jos palankumą reikia užsitarnauti.“

BBL pusfinalis

Pasvalio „Pieno žvaigždžės“ – „Šiauliai“ 68:64 (13:16, 16:14, 18:15, 21:19). „Pieno žvaigždės“: O. Olisevičius 16 tšk. (7 atk. kam.), T. Hughesas 14 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), J. Manigatas 13 (7 atk. kam.), A. Ausėjis 8; „Šiauliai“: L. Birutis 14 (9 atk. kam.), A. Urbutis 10 (5 atk. kam.), V. Šarakauskas (7 atk. kam.) ir N. Zeisloftas po 9.