„Neptūnas“ išlaiko pagreitį
Pra­ėju­si sa­vai­tė sėk­min­ga bu­vo Klai­pė­dos „Nep­tū­no“ krep­ši­nin­kams. Pra­ėju­sio Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos (LKL) čem­pio­na­to bron­zos me­da­lių lai­mė­to­jai iš­ko­vo­jo per­ga­les tarp­tau­ti­nia­me ir vie­tos fron­tuo­se.

FIBA Čempionų lygos turnyre Kazio Maksvyčio treniruojama uostamiesčio komanda 78:63 nugalėjo svečius iš Turkijos, Stambulo klubą „Besiktas“, o savaitgalį taip pat savo žiūrovų akivaizdoje LKL pirmenybėse 81:70 nugalėjo Utenos „Juventus“ komandą. Iškovoję šeštą pergalę per septynerias rungtynes klaipėdiečiai išlieka LKL čempionato lyderiai.

Kai nesi ant bangos

Žaisdama su uteniškiais gerą formą demonstruojanti Klaipėdos ekipa dominavo po krepšiais ir kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 46:26. Tiesa, šeimininkai kamuolio nebrangino – padarė net 19 klaidų. „Neptūno“ žaidėjai gerokai taikliau atakavo iš toli: pataikė 11 tritaškių iš 27 (40 proc. taiklumas), varžovai – 4 iš 22 (18 proc.).

Nugalėtojus į priekį vedė Osvaldas Olisevičius. Jo sąskaitoje – 15 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai. Žaidėjas su žibėjo lemiamu metu, kai likus žaisti 4 minutes svečiai atsiliko tik trimis taškais.

Po pergalės K. Maksvytis atkleidė, jog buvo nemažai nerimo prieš susitikimą. Jo teigimu, dėl skirtingų priežasčių rungtynėms maksimaliai pasirengti negalėjo penki krepšininkai. Dėl traumos nežaidė Paulius Dambrauskas, nedidelę traumą patyręs Laimonas Kisielius ant parketo praleido tik 8 minutes, prieš susitikimą negalavo Simas Galdikas ir Lorenzo Williamsas, o Kyle'as Weaveris rungtyniavo sirgdamas bronchitu ir gydydamasis antibiotikais.

„Komanda parodė charakterį, – auklėtiniais džiaugėsi K. Maksvytis. – Mėgstu tokias pergales, kai nesame ant bangos, nežaidžiame geriausio krepšinio, bet einame ir pasiimame pergalę.“

Paklaustas, kas lėmė tokią gerą kovą dėl kamuolių, „Neptūno“ strategas atsakė: „Varžovai daug kartų nepataikė, o mes tuo kamuolius susirinkome“.

Savaime suprantama, atkovotų kamuolių skaičiai labai nepatiko „Juventus“ treneriui Žydrūnui Urbonui.

„Skaičiai nemeluoja, – sakė jis. Pramesti net dešimt baudų metimų tokiose rungtynėse yra prabanga. Kitas dalykas – tritaškiai. Jie pataikė mesdami per rankas, tuo tarpu mes nepataikėme būdami laisvi“.

Patys kalti

Keturiais pralaimėjimas čempionatą pradėjęs Kėdainių „Nevėžis“ įsirašė jau antrą pergalę. Šįkart Ramūno Cvirkos auklėtiniai savo arenoje 80:78 nukovė Prienų klubą „Skycop“. Kad laimėtų, kėdainiškiams teko gerokai vargti, nes po pirmo kėlinio 15 taškų persvarą turėjo svečiai iš Prienų.

Paskutinė ataka priklausė „Skycop“ krepšininkams, taiklus metimas iš vidutinio nuotolio būtų išplėšęs pratęsimą. Tačiau šia galimybe prieniškiai nepasinaudojo – po krepšiniu atsidūręs Michaelas Bruesewitzas metė į krepšį, tačiau kamuolį į šoną nupūtė rungtynių didvyriu tapęs aukštaūgis Nikita Balašovas.

Paskutinė ataka, pasak „Skycop“ trenerio Virginijaus Šeškaus, buvo pusiau improvizacija. Jis apgailestavo, jog auklėtiniai nesugebėjo pergalės išsaugoti savo rankose. „Patys kalti“, – sakė jis. Dėl nesėkmės treneris kaltino ir save, teigdamas, jog į rotaciją neįtraukė daugiau žaidėjų.

Tuo metu „Nevėžio“ strategas R. Cvirka pabrėžė, jog eilinį kartą komanda rungtynes pradėjo blogai. Bet jis pasidžiaugė, jog žaidėjai per susitikimą suklydo tik 7 kartus.

„Tačiau vien keturis kamuolius praradome per pirmą kėlinį. Po to ieškojome penketo, kuris gali gintis. Žinojome, kur rizikuojame, ir tai pasiteisino“, – komentavo R. Cvirka.

Kazys Maksvytis: „Mėgstu tokias pergales, kai nesame ant bangos, nežaidžiame geriausio krepšinio, bet einame ir pasiimame pergalę.“

Aukštaūgis pridarė nemalonumų

Nuo pat atvykimo į Lietuvą solidų žaidimą Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ gretose demonstruojantis Emmanuelis Omogbo sužaidė dar vienas įspūdingas rungtynes, atvedė savo komandą į pergalę ir tapo naudingiausiu LKL savaitės žaidėju. 23-ejų vidurio puolėjas puolėjas šį kartą buvo neįmenama mįslė Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkams – pasvaliečiai laimėjo 87:81, o jis per 34 žaidimo minutes pelnė 26 taškus, atkovojo 9, perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir surinko 37 naudingumo balus. Nigerijos krepšininkas naudingiausiu savaitės krepšininku tapo jau antrą kartą. Geriausiuoju jis pripažintas ir antrą LKL savaitę.

„Lietkabelį“ treniruojantis Gintaras Kadžiulis nebuvo patenkintas tokiu auklėtinių pasirodymu. „Norint laimėti, reikia žaisti ne 5 paskutines minutes, o visas 40. Tai, kaip žaidėme, yra nepateisinama“, – kalbėjo treneris.

Penktą pergalę įsirašė Vilniaus „Rytas“, namie užtikrintai 90:63 nugalėjęs „Šiaulių“ krepšininkus ir taip atidėdamas svečių svajonę pirmą kartą laimėti šį sezoną.

„Nepykau ant savo žaidėjų, kadangi matau didelį meistriškumo skirtumą,“ – pozityviai į viską žvelgė „Šiaulių“ treneris Antanas Sireika.

LKL 7 turas

Klaipėdos „Neptūnas“ – Utenos „Juventus“ 81:70 (16:18, 23:17, 22:20, 20:15). O. Olisevičius 15 tšk. (9 atk. kam.), L. Williamsas 13 (7 rez. perd.), G. Masiulis 11 (8 atk. kam.); K. Gainesas 18, K. Guščikas 14 (6 atk. kam.), M. Runkauskas 10.

Kėdainių „Nevėžis“ – Prienų „Skycop“ 80:78 (11:26, 22:17, 24:17, 23:18). M. Varnas (8 atk. kam.) ir G. Maldūnas (8 atk. kam.) po 14; D. Lavinovičius 24, O. Varanauskas 17 (9 rez. perd.),

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 87:81 (21:16, 16:16, 27:25, 23:24). E. Omogbo 26 (2–10/14, 9 atk. kam.), I. Žviguras 15 (6 atk. kam.), Y. Franke ir G. Sirutavičius po 14; J. Wilsonas 21, S. Jasaitis 14 (3–4/5), S. Kulvietis 11 (5 rez. perd.).

Vilniaus „Rytas“ – „Šiauliai“ 90:63 (22:16, 21:18, 22:16, 25:13). D. Suttonas 16 (7 atk. kam.), D. Sirvydis 14 (6 atk. kam.), E. Kairys 13 (8 atk. kam.); C. Bowenas 16, B. Griciūnas ir A. Udras (7 atk. kam.) po 10.