„Monaco“ – tamsusis arkliukas, kurį nelengva sutramdyti
Per­ga­lin­gai Eu­ro­pos tau­rės tur­ny­ro an­trą eta­pą – TOP-16 var­žy­bas – pra­dė­jęs Vil­niaus „Ry­tas“ šį va­ka­rą sve­čiuo­se kau­sis su klu­bo „Ma­na­co“ (Pra­ncū­zi­ja) krep­ši­nin­kais, ku­rie ša­lies pir­me­ny­bė­se ne­atro­do taip įspū­din­gai, kaip Eu­ro­po­je.

Džiugi žinia ta, kad sostinės klubui per šį susitikimą greičiausiai galės padėti kapitonas Chrisas Krameris. Pagrindinis „Ryto“ įžaidėjas patyrė kelio traumą per pirmas Europos taurės turnyro rungtynes su Malagos „Unicaja“, vėliau grįžo į aikštelę, tačiau susižeidė čiurną ir teko atlikti reabilitaciją.

Vasarą su Vilniaus klubu sutartį pratęsęs amerikietis šį sezoną Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sužaidė tik ketverias rungtynes, o Europoje – trejas.

Ch. Krameris su komanda išskrido į Monaką, tačiau, vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio teigimu, ar jis pasirodys aikštelėje, paaiškės prieš rungtynes.

Rengiasi R. Giedraičio sugrįžimui

Antrą turnyro etapą vilniečiai pradėjo praėjusią savaitę namie po įtemptos kovos 80:74 nugalėdami Belgrado klubą „Partizan“ (Serbija).

Tuo metu „Monaco“ krepšininkai Vokietijoje 74:83 neatsilaikė prieš Berlyno klubą ALBA, kuriame rungtyniauja buvęs sostinės ekipos žaidėjas Rokas Giedraitis. Jo indėlis į pergalę buvo kuklus – 4 taškai per 24 minutes. Pralaimėjusiųjų gretose rezultatyviausias buvo Elmedinas Kikanovičius. Jis pelnė 26 taškus (dvitaškiai 12/17) ir atkovojo 8 kamuolius. Naudingai kovojo ir jo komandos draugas Paulas Lacombe'as, kurio sąskaitoje – 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

„Ryto“ krepšininkai pastaruoju metu yra atradę sėkmės formulę: Lietuvoje ir Europoje laimėjo septynerias iš eilės rungtynes.

Kitą savaitę į Vilnių atvyks ALBA. Susidomėjimas šiomis rungtynėmis – didžiulis. Gerbėjai aktyviai perka bilietus į sausio 16-osios rungtynes, o priežasčių tam yra kelios – gerėjantis „Ryto“ žaidimas, ant parketo grįšiantis Ch. Krameris ir varžovų gretose puikų sezoną žaidžiantis R. Giedraitis. Tris sezonus „Ryto“ komandoje praleidęs Rokas Vokietijoje kol kas žaidžia geriausią savo karjeros sezoną ir Europos taurėje renka 13,2 taško.

Prognozuojama, kad būsimoje akistatoje su Berlyno klubu turėtų būti pagerintas ir šio sezono Europos taurės lankomumo rekordas, kuris buvo užfiksuotas pirmajame vilniečių mače su „Unicaja“ (5493 žiūrovai).

Daug dėmesio aukštaūgiui E. Kikanovičiui

„Monaco“ krepšininkai 2016–2017 metų sezone debiutavo FIBA Čempionų lygoje ir užėmė trečią vietą. Praėjusį sezoną jiems sekėsi dar geriau – pasiektas Čempionų lygos finalas.

Šį sezoną Europos taurės turnyre debiutavusi „Monaco“ ekipa pirmame varžybų etape iš 10 rungtynių laimėjo 7 ir A grupėje užėmė pirmą vietą. Tačiau Prancūzijos čempionate šiam klubui sekasi prasčiau. Sašos Filipovskio treniruojama komanda iš 15 rungtynių laimėjo 7 ir yra trylikta.

„Monaco“ klubas turi tvirtą vedlį. Tai jau minėtas E. Kikanovičius. 210 cm ūgio centras iš Bosnijos ir Hercegovinos vidutiniškai renka 16,5 taško ir kamuolį sugriebia 5,2 karto. Tarp visų Europos taurės turnyro žaidėjų tai yra penktas rezultatas. Antras klube pagal rezultatyvumą – 12,2 taško renkantis ir po 4 kamuolius sugriebiantis gynėjas iš Prancūzijos Yakuba Ouattara. Pernai jis pasirašė sutartį su Bruklino „Nets“, bet NBA lygoje taip ir nedebiutavo.

Monako klube yra šeši amerikiečiai. Rezultatyviausias jų – snaiperis Geraldas Robinsonas, renkantis 9,8 taško. Tiesa, dėl traumos jis žaidė tik šešerias rungtynes.

„Pagal statistiką, didžiausią grėsmę kels E. Kikanovičius, bet pavojingi ir aukštaūgiams žaidimą kuriantys perimetro žaidėjai, o greitame puolime – P. Lacombe'as ir G. Robinsonas“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Paklaustas, kodėl Monako komandos žaidimas skiriasi Prancūzijos lygoje ir Europos taurės turnyre, D. Adomaitis svarstė: „Prancūzijos lyga yra specifinė, ten be galo sudėtinga laimėti išvykose. Gal ir žaidėjai Europos taurės turnyro rungtynėms būna kitaip nusiteikę.“

Tačiau, „Ryto“ stratego teigimu, tai yra gera ir gerai sukomplektuota komanda, turinti skirtingų ginklų, gerų metikų ir išsiskirianti uraganiniu puolimu.

„Monaco“ ir „Rytas“ tarpusavyje susitiks pirmą kartą. Abiejų komandų statistiniai rodikliai labai panašūs. Prancūzijos klubas turi kiek didesnį pranašumą pagal rezultatyvius perdavimus (17,7 ir 15,5) ir dvitaškių taiklumą (55,9 ir 51,7 proc.).

„Ryto“ krepšininkai pastaruoju metu yra atradę sėkmės formulę: vilniečiai LKL čempionate laimėjo ketverias pastarąsias, o Europoje – trejas pastarąsias rungtynes.

„Žaidimas niekada nebus idealus. Yra dalykų, kuriuos galima pagerinti, bet viskas eina gera linkme“, – auklėtinių žingsniais džiaugėsi D. Adomaitis.