„Liverpool“ savo finalą sužais anksčiau
Pra­ėju­sį se­zo­ną UE­FA Čem­pio­nų ly­gos fi­na­le ko­vo­ju­siam Ang­li­jos klu­bui „Li­ver­pool“ šie­met ky­la grės­mė ne­pa­tek­ti į at­krin­ta­mą­sias var­žy­bas.

Liverpulio futbolininkų situacija atkaklioje C grupėje komplikavosi po 5 turo rungtynių, kurias jie svečiuose 1:2 pralaimėjo Prancūzijos čempionams Paryžiaus PSG. Prieš tai „Liverpool“ Belgrade sensacingai 0:2 neprilygo vietos ekipai „Crvena Zvezda“.

Lygino su mėsininkais

Liverpulio klubas Čempionų lygos varžybose išvykoje pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės – to niekada nebuvo nutikę anksčiau. Tad po pralaimėjimo treneris Jurgenas Kloppas pripažino varžovų persvarą: „Nors tikėjomės aktyvaus PSG žaidimo nuo pradžių, nesugebėjome tam pasipriešinti. Nepademonstravome visų savo galimybių.“

Strategas taip pat piktinosi teisėjo iš Lenkijos Szymono Marciniako darbu. Anglijoje „Liverpool“ laikoma viena garbingiausių komandų. Tuo metu per rungtynes Paryžiuje prasižengė 20 kartų ir net 6 svečių futbolininkai gavo po geltonąją kortelę.

„Žinau, kad mano žodžiai pateks į laikraščių antraštes, tačiau stabdymų dėl pražangų skaičius per rungtynes buvo nenormalus. PSG žaidėjai, ypač Neymaras, krisdavo po kiekvieno kontakto, ir teisėjas leido tai daryti. Anglijoje du kartus gavome prizą už garbingą žaidimą, o šį kartą atrodėme tarsi mėsininkai. Šeši įspėjimai per rungtynes yra beprotiška“, – širdo J. Kloppas.

Praėjusį sezoną „Liverpool“ ekipa sužavėjo futbolo gerbėjus atakuojančiu žaidimu ir nukeliavo iki finalo Kardife, ten 1:3 pralaimėjo Madrido „Real“. Tačiau šį rudenį „raudonųjų“ komandos mechanizmas Europoje stringa.

„Liverpool“ situacija kebli, bet jie patys kontroliuoja savo likimą. Paskutinėse grupės rungtynės namie po dviejų savaičių J. Kloppo auklėtiniams būtina įveikti italų komandą „Napoli“, pageidautina – dviejų įvarčių skirtumu. Jei nepavyks, jie tęs pasirodymą žemesnio rango Europos lygos varžybose.

Liverpulio klubas Čempionų lygos varžybose išvykoje pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės – to niekada nebuvo nutikę anksčiau.

„Gruodžio 11-ąją laukia ypatingas vakaras. Mums tai bus tarsi finalas. Kviečiu visus sirgalius palaikyti mūsų komandą ir sukurti išskirtinę atmosferą“, – teigė J. Kloppas.

PSG atlaikė spaudimą

Tuo metu PSG treneris Thomasas Tuchelis trečiadienio vakarą jautėsi taip, tarsi jam nuo pečių būtų nuristas didžiulis akmuo. Paryžiaus klubas šį sezoną Prancūzijoje laimėjo visas 14 rungtynių ir prieš persekiotojus turi net 15 taškų pranašumą. Tačiau klubo šeimininkus iš Kataro labiausiai domina Čempionų lyga, kurią jie karštligiškai siekia laimėti kasmet.

Jei nebūtų įveikę „Liverpool“, paryžiečiai būtų gerokai komplikavę savo padėtį C grupėje. O dabar jie viena koja jau aštuntfinalyje. Svarbias rungtynes Paryžiaus stadiono „Parc des Princes“ tribūnose stebėjo daugybė garsenybių – aktorius Leonardo DiCaprio, dainininkas Mickas Jaggeris, buvęs lenktynininkas Alainas Prostas ir kiti.

PSG atlaikė spaudimą ir iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę, o T. Tuchelis džiaugėsi, kad komanda pademonstravo reikiamą žaidimo tempą, energiją ir technines savybes.

Tai buvo 21-os iš eilės Paryžiaus klubo namie nepralaimėtos rungtynės Čempionų lygoje.

„Turėjome paskutinę galimybę įrodyti, kad galime sėkmingai žaisti aukščiausiu lygiu, ir tuo pasinaudojome. Laimėjome svarbias rungtynes rungtyniaudami energingai ir protingai. Tai didelis žingsnis į priekį. Žaidėjai pavargę, bet laimingi, o vidinė atmosfera komandoje dar labiau pagerės“, – aiškino T. Tuchelis.

Kad atmosfera PSG stovykloje gera, byloja ir klubo prezidento iš Kataro Nassero Al-Khelaifi žodžiai. Jis T. Tuchelį pavadino geriausiu treneriu pasaulyje.

Nubaudė sprogdintoją

Vienose Čempionų lygos 5 turo rungtynėse dirbo lietuvių arbitrų brigada. A grupės dvikovai Vokietijoje tarp Dortmundo „Borussios“ ir „Brugge“ klubų (0:0) teisėjavo kaunietis Gediminas Mažeika. Jam talkino linijos teisėjai Vytautas Šimkus ir Vytenis Kazlauskas. G. Mažeika įspėjo po vieną abiejų komandų futbolininką – Paco Alcacerą („Borussia“) ir Stefano Denswilį („Brugge“).

Nors nelaimėjo, lygiosios Dortmundo futbolininkams garantavo vietą turnyro aštuntfinalyje.

O prieš šias rungtynes „Borussios“ klubo atstovai norom nenorom turėjo prisiminti nemalonų įvykį, nutikusį 2017-ųjų balandį.

Tąkart į Čempionų lygos rungtynes namie su „Monaco“ klubu vykusi „Borussios“ komanda buvo užpulta. Nuo viešbučio vos pajudėjus autobusui, sprogo netoliese detonuoti trys sprogstamieji užtaisai. Dužo autobuso langai, o skeveldros sužalojo gynėjo Marco Bartros riešą. Taip pat nesunkiai nukentėjo vienas policininkas.

Iš pradžių buvo svarstyta islamistų judėjimo teroro išpuolio tikimybė. Tačiau po kruopštaus tyrimo Vokietijos policija nustatė kaltininką – rusų kilmės vokietį Sergejų Venergoldą.

Vėliau S. Venergoldas tikino nenorėjęs nieko nužudyti ar sužeisti, o tik sukelti paniką ir iš to praturtėti. Esą po incidento Dortmundo klubo akcijų vertė turėjo kristi, ir S. Venergoldas tikėjosi iš to pasipelnyti, jų įsigydamas. „Borussia“ yra vienintelis Vokietijos klubas, registruotas akcijų biržoje.

Šią savaitę Dortmundo miesto teismas baigė tirti bylą ir paskelbė verdiktą. Dėl pasikėsinimo nužudyti, sunkaus kūno sužalojimo ir bandymo iš to pasipelnyti kaltu pripažintas 29-erių S. Venergoldas nubaustas 14 metų laisvės atėmimo bausme.

„Ši veikla buvo iš anksto kruopščiai suplanuota. Išpuolio organizatorius taip pat žinojo, kad gali žūti žmonės“, – teigė teisėjas Peteris Windgaetteris.

A grupė

Madrido „Atletico“ – „Monaco“ 2:0 (2:0). Koke (2), A. Griezmannas (24).

Dortmundo „Borussia“ – „Brugge“ 0:0.

Turnyro lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. „Atletico“59:612
2. „Borussia“58:210
3. „Brugge“56:55
4. „Monaco“52:121

B grupė

„Eindhoven“ – „Barcelona“ 1:2 (0:0). L. De Jongas (83); L. Messi (61), G. Pique (70).

Londono „Tottenham“ – Milano „Inter“ 1:0 (0:0). Ch. Eriksenas (80).

1. „Barcelona“513:413
2. „Tottenham“58:97
3. „Inter“55:67
4. „Eindhoven“55:121

C grupė

Paryžiaus PSG – „Liverpool“ 2:1 (2:1). J. Bernatas (13), Neymaras (37); J. Milneris (45+1 iš 11 m).

„Napoli“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 3:1 (2:0). M. Hamšikas (11), D. Mertensas (33 ir 52); F. Ben Nabouhane (57).

1. „Napoli“57:49
2. PSG513:88
3. „Liverpool“58:76
4. „Crvena Zvezda“54:134

D grupė

Maskvos „Lokomotiv“ – Stambulo „Galatasaray“ 2:0 (1:0). R. Donkas (43 į savo vartus), V. Ignatjevas (54).

„Porto“ – Gelzenkircheno „Schalke“ 3:1 (0:0). E. Militao (52), J. Corona (55), M. Marega (90+4); N. Bentalebas (89 iš 11 m).

1. „Porto“512:413
2. „Schalke“55:48
3. „Galatasaray“53:54
4. „Lokomotiv“54:113