„Liverpool“ išgyveno Čempionų lygos dramą
Ang­li­jos „Pre­mier“ ly­gos ly­de­riai „Li­ver­pool“ fut­bo­li­nin­kai iš­lai­kė vie­ną su­nkiau­sių se­zo­no eg­za­mi­nų ir iš­ko­vo­jo ke­lia­la­pį į UE­FA Čem­pio­nų ly­gos at­krin­ta­mą­sias var­žy­bas.

Praėjusio sezono Čempionų lygos finalininkai antradienį buvo pakliuvę į sudėtingą situaciją. „Liverpool“ komandai norint patekti į aštuntfinalį, namie buvo privalu nugalėti „Napoli“ iš Italijos. „Raudonieji“ („Liverpool“ ekipos sinonimas – red.) išbandymą atlaikė ir pasiekė trokštamą pergalę rezultatu 1:0.

Vieniems pagyros, kitiems – kritika

Dar likus dviem savaitėms iki rungtynių, charizmatiškasis „Liverpool“ treneris Jurgenas Kloppas kovą su „Napoli“ prilygino finalui ir kvietė visus sirgalius karštai palaikyti komandą. „Liverpool“ aistruolių raginti nereikia, nes per kiekvienas namų rungtynes 52 tūkst. vietų „Anfield“ stadionas ir taip būna perpildytas. Čia „Raudonieji“ yra pasiekę jau 19 nepralaimėtų rungtynių Europos taurių varžybose seriją.

Mače prieš „Napoli“ komandą šeimininkai dominavo ir turėjo daug galimybių pasižymėti, bet įmušė tik kartą. 34 min. smūgiu iš krašto pasižymėjo egiptietis Mohamedas Salah.

Tiesa, Liverpulio komandai viskas galėjo baigtis kur kas liūdniau. Paskutinėmis dvikovos akimirkomis gerą galimybę susikūrė „Napoli“ atstovaujantis lenkas Arkadiuszas Milikas, bet jo smūgį atrėmė puikią reakciją pademonstravęs vartininkas Alissonas.

M. Salah ir Alissonas buvo tie žaidėjai, kurie po pergalės sulaukė daugiausia pagyrimų. Dienraštis „Liverpool Echo“ abiem skyrė 9 balų įvertinimą.

Įdomu, kad abu antradienio mačo herojai į Liverpulį atvyko iš Italijos klubo „Roma“. M. Salah „Liverpool“ vadovybei pernai kainavo beveik 50 mln. eurų, o už Alissoną praėjusią vasarą buvo sumokėtas 71 mln. eurų.

„Jei būčiau žinojęs, kad Alissonas toks geras, būčiau už jį sumokėjęs dvigubai daugiau, – po pergalės juokėsi J. Kloppas. – M. Salah įvartis nuostabus ir ypač svarbus. Bet man trūksta žodžių Alissono žaidimui apibūdinti. Tokius pasirodymus, kokį Alissonas surengė paskutinę minutę, išvysti galima labai retai. Jis tapo mūsų gelbėtoju ir visas rungtynes žaidė ramiai bei užtikrintai.“

„Liverpool“ treneris iš Vokietijos prisipažino, kad po rungtynių jį dar ilgai buvo užvaldęs adrenalino antplūdis.

„Pašėlusios ir neįtikimos rungtynės. Vaikinai aikštėje atidavė širdis ir labai jais didžiuojuosi, – kalbėjo J. Kloppas. – Daug kas klausia, kokių varžovų norėtume aštuntfinalyje. Nesvarbu. Svarbiausia, kad mes būsime ten.“

„Jei būčiau žinojęs, kad Alissonas toks geras, būčiau už jį sumokėjęs dvigubai daugiau.“

„Napoli“ treneris Carlo Ancelotti apgailestavo dėl neišnaudotos A. Miliko progos ir pasakojo, kad jo komandai nedaug trūko iki palankaus rezultato.

Tačiau jo žodžius sukritikavo buvęs Italijos rinktinės žaidėjas Andrea Pirlo: „Negali būti jokių pasiteisinimų. Tai buvo svarbiausios grupės etapo rungtynės ir jose „Napoli“ visiškai neprilygo varžovams.“

Po Naujųjų metų „Napoli“ tęs pasirodymą žemesnio rango, Europos lygos turnyre.

„Pasimatysime ketvirtadieniais“, – pasišaipė italų dienraštis „Corriere dello Sport“ primindamas, kad šio turnyro kovos vyksta būtent tą savaitės dieną.

Įdiegs VAR sistemą

Čempionų lygos netrukus laukia technologinės naujovės. Pasaulio čempionate sėkmingai debiutavusi vaizdo peržiūrų technologijos sistema VAR (angl. Video assistant referee) atkeliauja ir į stipriausią klubų turnyrą.

UEFA žadėjo Čempionų lygoje integruoti VAR sistemą nuo 2019–2020 metų sezono, bet nutarta tai padaryti jau nuo šio sezono atkrintamųjų varžybų, kurios prasidės kitų metų vasario mėnesį.

Šią informaciją patvirtino UEFA prezidentas slovėnas Aleksanderis Čeferinas: „Esame pasirengę pradėti naudotis VAR anksčiau, nei buvo planuojama. Neabejojame šios sistemos nauda teisėjams, tai leis sumažinti galimai neteisingų jų sprendimų skaičių.“

Sistemos veikimo principas gana paprastas. Apmokyti teisėjai asistentai specialiame biure stebi rungtynes analizuodami svarbiausius epizodus įvairiais vaizdo rakursais. Pastebėję neužfiksuotą ar ginčytiną epizodą, radijo ryšiu perduoda signalą aikštės teisėjui. Jis gali peržiūrėti epizodą ir priimti galutinį sprendimą.

VAR sistema naudojama penkiais atvejais: ginčytino įvarčio, pražangos baudos aikštelėje, galimo žaidėjo pašalinimo, neteisingo skirto įspėjimo ir nuošalės situacijose. Sistemos panaudojimo kiekis per rungtynes nėra ribojamas.

Teisėjai VAR sistema galės pasiremti ir Europos lygos bei Tautų lygos turnyrų finaluose.

„Nėra ko laukti – turime pasiremti šia sistema kuo greičiau. Galima tik svarstyti, kodėl to nesiėmėme anksčiau, siekdami užkirsti kelią žmogiškosioms teisėjų klaidoms“, – aiškino A. Čeferinas.

VAR sistema taip pat naudojama elitinių Ispanijos, Italijos, Vokietijos ir Prancūzijos čempionatų rungtynėse. Neseniai Anglijos „Premier“ lygos vadovas Richardas Scudamore'as pareiškė, kad „VAR atėjimas į šį čempionatą yra neišvengiamas ir tai – tik laiko klausimas“.

A grupė

„Brugge“ – Madrido „Atletico“ 0:0.

„Monaco“ – Dortmundo „Borussia“ 0:2 (0:1). R. Guerreiro (15 ir 88).

Turnyro lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. „Borussia“610:213
2. „Atletico“69:613
3. „Brugge“66:56
4. „Monaco“62:141

B grupė

„Barcelona“ – Londono „Tottenham“ 1:1 (1:0). O. Dembele (7); L. Moura (85).

Milano „Inter“ – „Eindhoven“ 1:1 (0:1). M. Icardi (73); H. Lozano (13).

1. „Barcelona“614:514
2. „Tottenham“69:108
3. „Inter“66:78
4. „Eindhoven“66:132

C grupė

„Liverpool“ – „Napoli“ 1:0 (1:0). M. Salah (34).

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Paryžiaus PSG 1:4 (0:2). M. Gobeljičius (56); E. Cavani (10), Neymaras (40), Marquinhosas (74), K. Mbappe (90+2).

1. PSG617:911
2. „Liverpool“69:79
3. „Napoli“67:59
4. „Crvena Zvezda“65:174

D grupė

Stambulo „Galatasaray“ – „Porto“ 2:3 (1:2). S. Feghouli (45 iš 11 m), E. Derdiyokas (65); Felipe (17), M. Marega (42 iš 11 m), S. Oliveira (57).

Gelzenkircheno „Schalke“ – Maskvos „Lokomotiv“ 1:0 (0:0). A. Schopfas (90+1).

1. „Porto“615:616
2. „Schalke“66:411
3. „Galatasaray“65:84
4. „Lokomotiv“64:123