„Lietkabelio“ treneriui – išbandymai LKL ir Čempionų lygoje
Nau­ja­jam Pa­ne­vė­žio „Liet­ka­be­lio“ vy­riau­sia­jam tre­ne­riui Ne­na­dui Ča­na­kui pa­vy­ko per­ga­le de­biu­tuo­ti Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos (LKL) čem­pio­na­te, o an­tra­die­nį šio stra­te­go lauks rim­tes­nis iš­ban­dy­mas FI­BA Čem­pio­nų ly­gos tur­ny­re.

Spalio pabaigoje Panevėžio klube prasidėjusios permainos nesibaigia. Komanda pasirašė sutartis su dviem naujokais, vienas kurių jau antradienį turėtų debiutuoti per Čempionų lygos rungtynes su Dižono JDA klubu iš Prancūzijos.

Prancūzai – atletiški ir greiti

N. Čanako vadovaujama „Lietkabelio“ komanda LKL čempionate 87:66 nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ ir įsirašė penktąją pergalę. Svečiai iš Kėdainių demonstravo charakterį ir po sėkmingo trečio kėlinio atsiliko tik 59:64, tačiau lemiamame ketvirtyje dominavo „Lietkabelis“. Gerokai daugiau energijos rungtynių pabaigoje turėjusi N. Čanako kariauna spurtavo 19:5 bei nutolo nepavejamai.

Paklaustas apie pirmą įspūdį, N. Čanakas teigė, kad jo treniruojama ekipa turi daug potencialo: „Galime žaisti agresyviai gynyboje. Turime pakankamai atletiškumo, jog tai darytume.“

Antradienį „Lietkabelis“ namie žais su Dižono komanda. Vietos čempionate JDA rikiuojasi 4 vietoje – 5 laimėjimai ir 3 nesėkmės. Tokį pat santykį LKL čempionate turi ir „Lietkabelis“.

Vienintelę pergalę Čempionų lygos C grupėje Prancūzijos klubas iškovojo pirmame ture 74:63 nugalėdamas Nimburko ČEZ ekipą. „Lietkabelis“ taip pat vienintelį sykį pergalę šventė nugalėdamas šį Čekijos klubą (97:86).

Prancūzijos ekipos krepšininkai taikliau už panevėžiečius meta iš vidutinio nuotolio (57 ir 46 proc.), tačiau Lietuvos komanda varžovus pranoksta pagal tritaškių pataikymą (41 ir 33 proc.).

Dižono klubą traukia amerikietis puolėjas Gavinas Ware'as (14,3 taško ir 4,5 atkovoto kamuolio), prancūzų puolėjas Aleksandre'as Chassangas (12,5 taško ir 5,3 atkovoto kamuolio) ir dar vienas amerikietis gynėjas Davidas Holstonas (11,3 taško ir 4,5 rezultatyvaus perdavimo).

Įspūdingai LKL pirmą ratą pabaigė Klaipėdos „Neptūnas“, iškovodamas šešias iš eilės pergales.

„Kaip ir dauguma Prancūzijos ekipų, JDA savo žaidimą grindžia atletiškumu ir greičiu, – varžovus apibūdino „Lietkabelio“ treneris-skautas Algimantas Bružas. – Tokį krepšinį formuoja įžaidėjai Davidas Holstonas ir Axelis Julienas. Abu mėgsta inicijuoti kontratakas. Varžovų ekipa ginasi itin agresyviai. Galima laukti to, kad jie dvigubins gynybą prieš mūsų vidurio puolėjus, todėl reikės teisingai skirstyti kamuolį vieni kitiems, kol rasime laisvus metikus ties perimetru“.

Per šias rungtynes Panevėžio gretose turėtų debiutuoti gynėjas Stefanas Sinovecą, į Lietuvą turintis atvykti pirmadienio vakarą. Trisdešimtmetis 193 cm ūgio serbas praėjusį sezoną pradėjo Belgrado „Mega Bemax“ ekipoje, bet kovą grįžo į Skopjės MZT klubą, kuriame rungtyniavo 2016–2017 metų sezone.

„Lietkabelis“ komandoje įregistravo ir talentingą panevėžietį Mantą Rubštavičių. Šešiolikmetis 190 cm ūgio įžaidėjas ekipai padės tik per LKL kovas.

„Neptūno“ pergalių serija

Įspūdingai LKL pirmą ratą pabaigė Klaipėdos „Neptūnas“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 78:66 nugalėjo trečioje vietoje žengiantį Vilniaus „Rytą“. Tai buvo šešta uostamiesčio klubo pergalė iš eilės. Šį kartą klaipėdiečius į priekį vedė per 24 minutes 25 taškus pelnęs (pataikė 11 dvitaškių iš 12) ir 29 naudingumo balus surinkęs Jerai Grantas.

Aukštaūgių indėlio stokojusių pralaimėtojų gretose išsiskyrė Dominique'as Suttonas, kurio sąskaitoje – 23 taškai.

Antrame kėlinyje atitrūkęs „Neptūnas“ užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą iki ketvirto kėlinio. Likus žaisti 8 minutes klaipėdiečių persvara buvo padidėjusi iki 18 taškų (65:47).

„Žaidimas nėra tobulas, bet turime gerą, kovingą ir darbinę atmosferą, Yra kur tobulėti, o geros emocijos ir geros pergalės stumia į priekį“, – savo komandos sėkmingą pasirodymą pirmajame rate apibūdino K. Maksvytis.

Nesėkmingai šios rungtynės susiklostė vienam „Ryto“ lyderių Chrisui Krameriui. Įžaidėjas per 24 minutes prametė visus šešis kartus ir surinko –5 naudingumo balus.

„Chrisas nėra išsveikęs. Iki pat rungtynių nebuvo aišku, ar jis žais. Jam vis nepavyksta iki galo išsigydyti“, – kalbėjo „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis. Jo teigimu, „Neptūnas“ sugebėjo išlaikyti tai, ką susikūrė pirmoje rungtynių pusėje.

M. Lukauskis rašo istoriją

Po savaitgalio turo vėl linksniuojamas vyriausias LKL žaidėjas Mindaugas Lukauskis. Prienų „Skycop“ gynėjas įrašė savo pavardę į LKL istoriją dar vienoje kategorijoje. Jis tapo rekordininku pagal perimtus kamuolius.

„Skycop“ žaidėjas sekmadienį kovodamas su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ kartą perėmė kamuolį ir aplenkė ilgametį „Šiaulių“ krepšininką Robertą Giedraitį. Iki šių rungtynių M. Lukauskis ir R. Giedraitis buvo perėmę po 949 kamuolius – daugiausia 26-ąjį sezoną skaičiuojančios lygos istorijoje.

Priminsime, jog M. Lukauskis pirmauja lygos istorijoje ir pagal sužaistas rungtynes.

Prienų krepšininkai Pasvalio klubą įveikė rezultatu 93:88. Per šias rungtynes „Skycop“ ekipoje debiutavęs Tyrone'as Nashas žaidė 4 minutes ir pelnė 2 taškus.

Prienų komanda rodė puikų dvitaškių taiklumą – 27 iš 35 (77 proc.), o tritaškių pataikė 6 iš 22 (27 proc.).

LKL 9 turas

„Šiauliai“ – Kauno „Žalgiris“ 68:93 (16:25, 20:14, 19:31, 13:23). B. Griciūnas 12 tšk., E. Šaulys 11, A. Urbutis ir K. Lukošiūnas po 10; A. White'as (6 atk. kam.) ir E. Ulanovas po 12, L. Birutis 11, M. Grigonis 10.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Kėdainių „Nevėžis“ 87:66 (17:21, 27:10, 20:28, 23:7). P. Valinskas 17, J. Wilsonas 16; Ch. Collinsas 26, M. Varnas 10, N. Balašovas 8.

Vilniaus „Rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 66:78 (16:19, 15:22, 12:18, 23:19). D. Sutton 23 (3–3/5, 5 kl.), D. Seeley 12, E. Bendžius 9 (7 atk. kam.); J. Grantas 25 (2–10/11), L. Williamsas 10 (7 rez. perd.), O. Olisevičius 9.

Prienų „Skycop“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 93:88 (19:29, 29:13, 18:23, 27:23). M. Gecevičius 19 (3–4/10, 9 rez. perd.), M. Bruesewitzas 17 (9 atk. kam.), D. Lavrinovičius ir K. Lavrinovičius po 15; Y. Franke 24 (10 atk. kam.), J. Wattsas 21, V. Šulskis 13 (3–3/6).

Utenos „Juventus“ – Alytaus „Dzūkija“ 86:77 (12:24, 26:18, 17:14, 14:13; 17:8). A. Hamiltonas 23, A. Šikšnius 16, V. Čepukaitis 13 (11 atk. kam.); K. Brownas 16, A. Jomantas 14 (8 atk. kam.).