„Lietkabelio“ direktorius: dar turime įsigyti aštuonis žaidėjus
Pa­ne­vė­žio „Liet­ka­be­lio“ klu­be dar­bą pra­de­da ge­ne­ra­li­nis di­rek­to­rius – Mar­ty­nas Pur­lys, ku­ris dau­giau nei de­šimt­me­tį dir­bo Vil­niaus „Ry­to“ ko­man­do­je.

Jau po mažiau nei trijų savaičių komanda pradės pasiruošimą 2018–2019 metų sezonui, todėl naujasis klubo vadovas turi daug darbo ir jo laukia labai aktyvi vasaros antra dalis. Apie „Lietkabelio“ darbus ir ateities viziją klubo portalas kklietkabelis.lt kalbėjosi su Martynu Purliu.

– Martynai, kokie laukia pirmieji darbai?

– Turime nedaug laiko, todėl jį bandysime išnaudoti maksimaliai. Reikia suburti administraciją, suformuoti trenerių štabą ir sukomplektuoti sudėtį. Formuosime sudėtį kartu su klubo prezidentu Alvydu Bieliausku ir vyriausiuoju treneriu Gintaru Kadžiuliu. Stratego žodis renkantis krepšininką bus lemiamas.

Taip pat atskleisiu, kad turėsime naują trenerių štabą – du naujus asistentus, naują fizinio rengimo trenerį ir naują kineziterapeutą. Visą štabą pristatysime atskirai, kai bus sudėti parašai ant sutarčių. Manau, kad jau kitą savaitę skelbsime apie pasirašytas sutartis su žaidėjais, kadangi derybos sėkmingai žengia į priekį.

– Kodėl priėmėte „Lietkabelio“ pasiūlymą?

– „Lietkabelis“ yra puiki organizacija, kuri per pastaruosius dvejus metus padarė milžinišką šuolį į viršų: susiformavo aistruolių bazė, o pagal lankomumą klubas buvo tarp lyderių LKL. Susitikau su klubo prezidentu A. Bieliausku, aptarėme viziją, kuri sutapo, todėl džiaugiuosi, jog galėsime dirbti drauge. Buvęs generalinis direktorius Mantas Ignatavičius ir sporto direktorius Rokas Mickevičius padarė didelį darbą, todėl tikslas ne tik išlaikyti klubą šiame lygyje, bet ir žengti į priekį.

– Ką norite pagerinti klube?

– Norime sustiprinti marketinginę pusę, daugiau dirbti su socialiniais tinklais. Norime būti klubu, kuris būtų interaktyvus ir patrauklus jaunimui. Praktika rodo, kad geras darbas su žiūrovais lemia ir jų skaičių tribūnose. Esame numatę naujovių, kurias diegsime palaipsniui ir tai galima bus matyti sezono metu.

– Kokias matote sudėties gaires?

– Dabar turime sutartis su Vyteniu Lipkevičiumi, Dominiku Mavra, Donatu Taroliu ir Tomu Rimša. Vadinasi, dar turime įsigyti mažiausiai 8 žaidėjus. Dabar yra liepos pabaiga, todėl darbo daug. Džiaugiuosi, kad vykstant klube permainoms darbas judėjo ir treneris Kadžiulis net būdamas Vokietijoje su 20-mečių rinktine bendravo su treneriais ir rinko svarbią informaciją apie dominančius žaidėjus. Domimės visais lietuviais laisvais lietuviais, taip pat ir tais, su kuriais baigėsi sutartys. Žinoma, kad vien lietuviais neišsiversime ir reikės sudėtį stiprinti užsieniečiais.

– Kada komanda pradės rengtis sezonui?

– Į pirmą stovyklą rinksimės rugpjūčio 13-ąją Panevėžyje. Fizinio rengimo treneris jau yra sudaręs programą, kaip sportuosime, kaip ruošimės sezonui. Derinsime draugiškų rungtynių tvarkaraštį. Žinome, kaip svarbu pasiruošti sezono startui turint visą sudėtį, kadangi LKL yra labai konkurencinga lyga ir nuo pat pradžių reikės rodyti gerą sportinę formą. Džiaugiamės, kad nereikės žaisti FIBA Čempionų lygos atrankoje, o turime garantuotą vietą turnyre. Šiame turnyre mūsų laukia rimti varžovai, todėl komplektuojant sudėtį atidžiai turime apgalvoti kiekvieną ėjimą, jog žaidėjas tiktų ne tik LKL kovoms, bet ir tarptautiniam turnyrui.

„Lietuvos žinių“ archyvo nuotrauka