„Juventus“ suvedinės sąskaitas su italais
Ge­riau­sią re­zul­ta­tą klu­bo is­to­ri­jo­je Eu­ro­pos tau­rių tur­ny­ruo­se pa­sie­ku­si ir į FI­BA Eu­ro­pos tau­rės tur­ny­ro ket­virt­fi­na­lį pa­te­ku­si Ute­nos „Ju­ven­tus“ ko­man­da su­sto­ti ne­si­ren­gia, nors jos ke­ly­je at­si­dū­rė kie­tas rie­šu­tė­lis – Ave­li­no eki­pa „Si­di­gas“ iš Ita­li­jos.

Emocingojo trenerio Stefano Sacripanti vadovaujamas Avelino klubas sezoną Europoje pradėjo FIBA Čempionų lygoje, tačiau grupių etape, kaip ir „Juventus“, liko už pirmo ketverto borto, tad kovas tęsia FIBA Europos taurės turnyro atkrintamosiose varžybose.

Į šio turnyro ketvirtfinalį „Sidigas“ pateko eliminavęs Baltarusijos čempionę Minsko ekipą „Cmoki“. Pirmas susitikimas Italijoje baigėsi taikiai: 70:70, o antrame pranašesni buvo svečiai – 81:72. Priminsime, kad uteniškiai aštuntfinalyje peržengė Sėkešfehėrvaro „Albos“ (Vengrija) krepšininkų barjerą.

Trečią poziciją Italijos pirmenybėse užimantys ekipos „Sidigas“ krepšininkai šiandien Utenoje susitiks su Žydrūno Urbono treniruojama „Juventus“ komanda.

Avelino klubas gerai žinomas „Juventus“ komandai. Abi šios ekipos turėjo reikalų praėjusio sezono Čempionų lygos grupių etape. Deja, dvikovas su Avelino ekipa uteniškiai prisimena ne kaip patį smagiausią įvykį, nes abu sykius teko pripažinti italų pranašumą: Utenoje varžovai šventė pergalę 85:75, o savoje arenoje – 74:64. Tad šį vakarą vyksianti ketvirtfinalio dvikova bus puiki proga Lietuvos komandai suvesti sąskaitas su italais.

Pietų Italijos miesto Avelino garbę ginanti „Sidigas“ komanda šalies aukščiausiojoje lygoje šiuo metu turi 15 pergalių bei 6 pralaimėjimus ir užima trečią vietą.

1948 metais įkurtas klubas „Sidigas“, kaip rašo portalas utenosjuventus.lt, šį sezoną jau skėlė antausį Eurolygoje rungtyniaujančiam ir pirmą vietą Italijos pirmenybėse užimančiam Milano klubui „Olimpia“. Tąsyk savų žiūrovų akivaizdoje po dviejų pratęsimų Milano krepšininkai 92:94 pripažino šiandieninių „Juventus“ varžovų pranašumą.

Avelino klube rungtyniauja ukrainietis Kirilas Fesenka, jis kartu su „Juventus“ aukštaūgiu Maksimu Kornijenka gina Ukrainos rinktinės garbę. Būtent K. Fesenka buvo rezultatyviausias per pirmas aštuntfinalio rungtynes su „Cmoki“ ekipa – pelnė 24 taškus, atkovojo 15 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus.

Vienas ryškiausių „Sidigas“ lyderių – Italijos rinktinės įžaidėjas Arielis Filloy. Per atsakomąsias rungtynes su „Cmoki“ pelnęs 22 taškus jis atvedė savo komandą į ketvirtfinalį.

Į Uteną Avelino klubas atvyko savaitgalį vietos čempionate patyręs nesėkmę. „Sidigas“ krepšininkai išvykoje 75:82 pralaimėjo dvyliktoje turnyro lentelės pozicijoje esančiai Varezės ekipai „Openjobmetis“.