„Juventus“ prieš atsakomąjį mačą Vengrijoje įgijo dviženklę persvarą
Ste­buk­lin­gai rung­ty­nes pra­dė­ję, ta­čiau triuš­ki­nan­čią pers­va­rą iš­vais­tę Ute­nos „Ju­ven­tus“ krep­ši­nin­kai ga­liau­siai per­ga­lin­gai pra­dė­jo FI­BA Eu­ro­pos tau­rės tur­ny­ro aš­tunt­fi­na­lį. Žyd­rū­no Ur­bo­no auk­lė­ti­niai sa­vo aikš­te­lė­je 87:74 (29:6, 25:28, 15:20, 18:20) įvei­kė Se­kėš­fe­hėr­va­ro „Al­ba“ krep­ši­nin­kus iš Veng­ri­jos.

Atsakomasis mačas artėjantį antradienį vyks Vengrijoje.

Aikštės šeimininkai žymiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Arvydo Šikšniaus, Kenny Gaineso bei Mindaugo Kupšo metimų sužaidus keturias minutes pabėgo į priekį – 9:0. Įpusėjus kėliniui skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis (12:0), o po dar dviejų iš eilė A.Šikšniaus tolimų metimų skirtumas pasiekė šešiolikos taškų ribą – 18:2. Likus žaisti dvi minutes komandas skyrė dvidešimt taškų (26:6), o per likusį laiką skirtumas dar labiau išaugo – 29:6.

Dvi antrojo kėlinio minutes „Juventus“ laimėjo 7:2 ir po K.Gaineso tritaškio komandas jau skyrė 28 taškai – 36:8. Kelias sėkmingas atakas surengę svečiai įpusėjus kėliniui sugebėjo kiek priartėti (19:42), bet Anthony Irelando ir Karolio Guščiko metimai vėl leido uteniškiams susigrąžinti 27 taškų persvarą – 47:20. Kasey Hillo pastangų dėka ketvirčio pabaigoje svečiai laimėjo atkarpą 14:7 ir įpusėjus mačui skirtumas gerokai sumažėjo – 54:34.

Trečiojo ketvirčio pradžioje uteniškiai vėl kiek padidino persvarą (60:36), bet Pointerio Sir‘Dominico atakos vėl padėjo „Alba“ klubui priartėti – 48:65. Negana to, likus pusantros minutės komandas jau skyrė tik keturiolika taškų – 65:51. „Juventus“ puolimą atgaivino Simo Buterlevičiaus tritaškis (68:51), o prieš paskutinį kėlinį uteniškiai turėjo penkiolikos taškų pranašumą – 69:54.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui svečiai pataikė dar du tolimus metimus iš eilės, pridėjo dvitaškį ir komandas jau skyrė vos šeši taškai – 71:65. Negana to, spurtą iki 15:2 pratęsę „Alba“ krepšininkai įpusėjus kėliniui jau turėjo vos keturių taškų deficitą – 69:71. L.Dendy ir K.Gaineso metimai likus žaisti tris minutes vėl leido „Juventus“ klubui kiek pabėgti į priekį (76:69), o prasidėjus priešpaskutinei minutei skirtumas pasiekė aštuonių taškų ribą – 79:71. Susitikimo pabaigoje po L.Dendy tritaškio skirtumas vėl pasiekė dviženklę ribą (84:74), o uteniškių pergalę tolimu metimu įtvirtino A.Irelandas – 87:74.

Nugalėtojams 25 taškus pelnė Kenny Gainesas (dvitaškiai 6/7, tritaškiai 4/10, 5 atk. kam.), 17 – LaRonas Dendy (dvitaškiai 4/5, tritaškiai 2/3, 8 atk. kam., 4 rez. perd.), 12 – Karolis Guščikas (dvitaškiai 4/4, tritaškiai 1/1), 10 – Anthony Irelandas (tritaškiai 2/4), 9 – Arvydas Šikšnius (tritaškiai 3/7, 6 atk. kam., 6 rez. perd.), po 5 – Simas Buterlevičius ir Mindaugas Kupša, po 2 – Dovis Bičkauskis (3 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Maksymas Korniienko.

Svečių gretose išsiskyrė Kasey Hillas (18 tšk., tritaškiai 4/5), Peteris Lorantas (16 tšk., dvitaškiai 6/10, 9 atk. kam.) bei Pointeris Sir‘Dominicas (12 tšk., dvitaškiai 5/5).