„Formulės-1“ sezone intriga galutinai išblėso
Per sa­vo kar­je­rą penk­to­jo „For­mu­lės-1“ au­to­mo­bi­lių lenk­ty­nių pa­sau­lio čem­pio­no ti­tu­lo sie­kian­čiam bri­tui Le­wi­sui Ha­mil­to­nui prieš nau­ją trium­fą be­li­ko su­tvar­ky­ti pa­sku­ti­nius for­ma­lu­mus.

Likusiose paskutinėse trejose sezono lenktynėse jam pakanka surinkti 6 taškus arba bent kartą finišuoti septintoje pozicijoje. Ir tik su sąlyga, jei pagrindinis jo konkurentas vokietis Sebastianas Vettelis laimėtų visas likusias varžybas.

Po 18 etapų šį sezoną L. Hamiltonas („Mercedes“) yra surinkęs 346 taškus ir užtikrintai lenkia S. Vettelį („Ferrari“), kurioje kraityje – 276 taškai.

L. Hamiltonas galėjo užsitikrinti titulą jau sekmadienio lenktynėse JAV Ostino trasoje. Startavęs iš pirmos pozicijos, netrukus ją prarado, kai buvo aplenktas suomio Kimi Raikkoneno („Ferrari“). Vėliau ją atsikovojo, bet vėl smuko žemyn, kai turėjo antrą kartą stoti pasikeisti padangų.

Galiausiai L. Hamiltonas užėmė trečią vietą, už jo ketvirtas finišavo S. Vettelis.

„Patys apsunkinome sau gyvenimą, nusprendę atlikti du sustojimus techninėje zonoje. Tai nebuvo geriausios mano lenktynės, nes startavau pirmas, o finišavau tik trečias“, – kalbėjo čempionato lyderis.

Ostine po ilgos pertraukos triumfavo suomis K. Raikkonenas, 1,3 sek. aplenkęs olandą Maxą Verstappeną („Red Bull“).

„Formulės-1“ varžybų K. Raikkonenas nebuvo laimėjęs nuo 2013 metų kovo mėnesio. Pergalių alkį 39-erių suomių veteranas jautė net 114 lenktynių iš eilės.

Geru humoro jausmu ir ciniškais pasisakymais pasižymintis K. Raikkonenas po ilgai lauktos pergalės nekeitė bendravimo manieros. Žurnalistams pasiteiravus, kaip jaučiasi, suomis atšovė: „Laimingas. Gerokai laimingesnis nei būdamas antroje vietoje.“

Po šio sezono „Ferrari“ paliksiantis ir į „Sauber“ komandą pereisiantis K. Raikkonenas bendrojoje čempionato įskaitoje turi 221 tašką ir žengia trečias, o nuo jo nežymiai atsilieka kitas suomis Valtteri Bottas (217 tšk.).

Devynioliktos sezono lenktynės ateinantį savaitgalį vyks Meksikoje. Ten L. Hamiltonas galės sutvarkyti formalumus ir užsitikrinti penktą čempiono titulą.