„Capitals“ ledo ritulininkai – NHL karaliai
Stip­riau­sios pa­sau­ly­je le­do ri­tu­lio ly­gos NHL čem­pio­nais pir­mą kar­tą per 43 me­tų klu­bo is­to­ri­ją ta­po Va­šing­to­no „Ca­pi­tals“ le­do ri­tu­li­nin­kai.

Stanley taurės varžybų finalo serijoje „Capitals“ 4:1 palaužė Las Vegaso „Golden Knights“ klubą, kuriam tai buvo tik pirmasis sezonas NHL.

Penktosiose serijos rungtynėse Las Vegase „Capitals“ ledo ritulininkai triumfavo rezultatu 4:3 (0:0, 2:3, 2:0). Pergalingą įvartį trečiame kėlinyje jiems pelnė legionierius iš Danijos Larsas Elleris (52:23). Jis tapo pirmuoju danu, iškovojusiu Stanley taurę. Mačo pabaigoje „Golden Knights“ visomis pajėgomis užgulė oponentų vartus, bet vartininkas Bradenas Holtby atsilaikė.

Finalo serija prasidėjo solidžia „Golden Knights“ pergale namie 6:4, bet vėliau jų oponentai nugalėjo keturis kartus iš eilės. Varžovų teritorijoje jie laimėjo 3:2, po to pasiekė dvi pergales Vašingtono arenoje (3:1 ir 6:2), o ketvirtadienį dar kartą triumfavo Las Vegase.

„Capitals“ treneris Barry Trotzas po pergalės sakė, kad jo žaidėjai buvo tokie motyvuoti ir vieningi, jog šiemet jis neabejojo saviškiu triumfu.

Ši pergalė ypatinga vienam geriausių NHL ledo ritulininkų rusui Aleksandrui Ovečkinui. 2005 metais į Vašingtoną atvykęs puolėjas išsikėlė tikslą laimėti Stanley taurę. Tačiau tai padaryti jam prireikė net 13 metų.

„Negaliu apibūdinti savo emocijų. 13 metų laukiau šios akimirkos. Tai neįtikėtina. Buvome vieningi, drauge suremdavome lazdas ir nekreipdavome dėmesio į aplinkinius reiškinius. Pasitaikė daug sunkių akimirkų. Bet mes nepasidavėme ir iškovojome taurę“, – teigė 32-ejų A. Ovečkinas, kuriam atiteko naudingiausio atkrintamųjų varžybų žaidėjo prizas.

Įdomu, kad pernai suburtos „Golden Knights“ komandos generaliniu vadybininku tapo George'as McPhee. Jis ėjo atitinkama pareigas „Capitals“ klube 1997–2014 m. ir paklojo čempioniškos komandos pamatus. G. McPhee iniciatyva į „Capitals“ buvo pakviesti ne tik A. Ovečkinas, bet ir kiti dabartiniai jos lyderiai – Jevgenijus Kuznecovas, Nicklasas Backstromas, Johnas Carlsonas bei vartininkas B. Holtby.