#100LT Dainius Adomaitis: „Žmonės nori turėti sąsajų su Lietuva“

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis:

„Ateinantį šimtmetį palinkėčiau: artimiesiems – pirmiausia sveikatos, Lietuvai – sveiko proto. Ir kad patriotizmo būtų kuo daugiau. Reikia tikėti vienam kitu, tikėti Lietuva ir patiems prisidėti kuriant tokią valstybę, kokios norime. Lengva vertinti kitų žmonių darbą. Gal pirmiausia patys maksimaliai prisidėkime prie darbo kuriant tokią Lietuvą, kokioje norėtume matyti gyvenant mūsų vaikus.

Kokią įsivaizduoju Lietuvą po 100 metų? Apie tai niekada negalvojau. Aš, kaip tėvas, labai norėčiau, kad mano vaikai save matytų Lietuvoje – čia gyventų ir dirbtų. O išvykę į užsienį studijuoti ar kiek ten pagyvenę, parvežtų geriausių žinių ir panaudotų jas mūsų šalyje.

Ir kad Lietuva tai noriai priimtų. Neturime išskirtinių išteklių, kad galėtume tapti galinga maža valstybe, todėl, manau, toliau būsime Europos Sąjungoje ir NATO.

Norėčiau, kad lietuvių Lietuvoje daugėtų. Neabejoju, jog lietuvių kalba neišnyks. Prie to prisidėtų ir galimybė lietuviams turėti dvigubą pilietybę. Žmonės nori turėti sąsajų su Lietuva.“