Žydai stojo ginti delikateso
Ba­lan­džio pra­džio­je Ro­mos žy­dų bend­ruo­me­nė įsi­vė­lė į gin­čą su Iz­rae­lio vy­riau­siuo­ju ra­bi­na­tu, ku­ris par­eiš­kė, kad am­ži­na­ja­me mies­te itin mėgs­ta­mas ar­ti­šo­kų pa­tie­ka­las car­cio­fi al­la giu­dia nė­ra ko­še­ri­nis.

Aukso spalvos delikatesas yra Romos žydų virtuvės išskirtinumas. Nuvalytas ir daužant išplotas artišoko žiedas verdamas aliejuje. Tuomet jis perpilamas šaltu vandeniu, kad būtų traškus.

Autoritetingai Izraelio religinei institucijai sukėlė abejonių šio patiekalo paruošimas. Artišoko esą neįmanoma tinkamai nuvalyti, todėl patiekalas neatitinka košerinių standartų. Kaip aiškino Yitzhakas Arazi, prie šerdies gali likti kirminų.

Romos žydų bendruomenė puolė ginti savo mėgstamo patiekalo. „Mes valgėme jį 600 metų. Man šiek tiek neramu dėl tų visų žmonių sielų. Tikiuosi, kad jiems nenutiks nieko blogo“, – juokavo vieno košerinio restorano vadovas. Jis pabrėžė, jog ir toliau siūlys šį patiekalą lankytojams, ir ramino, kad šios daržovės labai gerai patikrinamos.