Vietoj paveikslo – auksinis klozetas
JAV pir­mo­ji po­ra Do­nal­das ir Me­la­nia Trum­pai no­rė­jo iš vie­no Niu­jor­ko mu­zie­jaus pa­sis­ko­lin­ti Ny­der­lan­dų ta­py­to­jo Vin­cen­to van Gog­ho pa­veiks­lą „Pei­za­žas su snie­gu“ (Lands­ca­pe With Snow). Jį ke­ti­no pa­ka­bin­ti pri­va­čio­se Bal­tų­jų rū­mų pa­tal­po­se.

Tačiau, kaip rašo dienraštis „The Washington Post“, Guggenheimo muziejaus vyriausioji kuratorė Nancy Spector pateikė satyrišką kontrpasiūlymą – italų menininko sukurtą veikiantį auksinį klozetą. Maurizio Cattelano sukurta instaliacija, pavadinta „Amerika“ (America), yra kirtis godumui. Iš 18 karatų aukso pagaminto klozeto vertė viršija 1 mln. JAV dolerių.

N. Spector nusiuntė elektroninį laišką Baltųjų rūmų biurui. „Apgailestaujame, kad negalime patenkinti Jūsų pirminio prašymo, tačiau tikimės, kad Jus sudomins šis išskirtinis pasiūlymas“, – rašė ji. Kuratorė pridūrė, kad auksinis klozetas yra taip pat labai vertingas ir galėtų būti paskolintas ilgesniam laikui. Pasak „The Washington Post“, Baltieji rūmai į laišką neatsakė.

Prezidentas neslepia, kad jam patinka auksinė spalva. Visų jo būstų vonios kambariuose vandens maišytuvai yra paauksuoti, o Baltųjų rūmų Ovalųjį kabinetą puošia aukso spalvos portjeros.