Vienas pirkėjas, 13 Picasso darbų ir 126 mln. eurų
Pra­ėju­sią sa­vai­tę ke­liuo­se Lon­do­no auk­cio­nuo­se vie­nas me­no pa­ta­rė­jas sa­vo tur­tin­giems klien­tams nu­pir­ko net try­li­ka Pa­blo Pi­cas­so dar­bų. Už juos vi­sus su­mo­kė­ta 113 mln. sva­rų (126,8 mln. eu­rų).

Trečiadienio naktį per „Sotheby's“ aukciono namų surengtas varžytuves meno patarėjų įmonės „Gurr Johns“ vykdomasis direktorius Harry Smithas nupirko 4 P. Picasso darbus, tarp jų – 1937 metų menininko mylimosios Marie-Therese Walter portretą. Už jį sumokėta 49,8 mln. svarų (55,8 mln. eurų).

Ankstesnę naktį per „Christie's“ aukcioną H. Smithas nupirko visus 9 ten demonstruotus ispanų dailininko darbus. Iš viso už P. Picasso kūrinius meno patarėjas šią savaitę sumokėjo 113 mln. svarų (126,8 mln. eurų).

H. Smithas atsisakė ką nors atskleisti apie savo klientus, tačiau pareiškė, kad meno pasaulis vėl įsimylėjo P. Picasso. Naują susidomėjimo ispanų menininku, kuris mirė 1973-iaisiais būdamas 91 metų, pliūpsnį sukėlė ir muziejaus „Tate Modern“ rengiama paroda „Picasso 1932: meilė, garbė, tragedija“ (Picasso 1932: Love, Fame, Tragedy).

„P Picasso yra XX amžiaus meno milžinas, jo darbai patrauklūs viso pasaulio kolekcininkams ir meno mėgėjams, – teigė H. Smithas. – Marie-Therese portretas – P. Picasso šedevras. Jo patrauklumas susijęs su subjektu, data, būkle, kilme ir tuo, kad paveikslas visiškai naujas rinkoje, nes labai ilgai priklausė dailininko šeimai. P. Picasso darbų pasiūla meno rinkoje gana reguliari, tačiau retai kada pasitaiko, kad kūrinys būtų toks ypatingas kaip šis.“

Marie-Therese portretas vadinasi „Moteris su berete ir languota suknele“ (Femme au Beret et e la Robe Quadrillee). Aukcione jis parduotas maždaug 15 mln. svarų (16,8 mln. eurų) brangiau nei prognozuota. Šį darbą P. Picasso nutapė 1937 metais, praėjus vos porai mėnesių, kai baigė savo garsiausius šedevrus „Gernika“ ir „Verkianti moteris“. Tai irgi prisidėjo prie paveikslo patrauklumo.