Už 280 milijonų kilometrų nuo Žemės
Ja­po­nų kos­mi­nis apa­ra­tas po pus­ket­vir­tų me­tų ke­lio­nės at­skri­do prie vie­no as­te­roi­do ir ban­dys pa­im­ti jo mė­gi­nių, ku­riuos tu­ri par­ga­ben­ti į Že­mę.

Japonijos kosmoso tyrinėjimų agentūra JAXA paskelbė, kad nepilotuojamas aparatas „Hayabusa2“ atskrido prie asteroido, esančio už maždaug 280 mln. km nuo Žemės. Per ateinančius pusantrų metų aparatas tris kartus bandys trumpam nusileisti ant asteroido ir paimti mėginių.

Jei pavyks sėkmingai paimti mėginius ir sugrįžti į Žemę, deimanto pavidalo asteroido, pavadinto Ryugu, medžiaga galėtų pateikti užuominų apie Saulės sistemos kilmę ir gyvybę Žemėje.

„Hayabusa2“ buvo paleistas 2014 metų gruodį ir turi grįžti 2020 metų pabaigoje.

Mokslininkai tyrinėja asteroidus, kad galėtų pažvelgti į Saulės sistemos kosminę aplinką ir evoliuciją. Asteroidai laikomi Saulės sistemos formavimosi prieš 4,6 mlrd. metų statybinių medžiagų liekanomis. Manoma, kad juose yra cheminių junginių, kurie buvo svarbūs gyvybės atsiradimui Žemėje: organinių vandens, anglies turtingų junginių ir brangiųjų metalų. Pastarieji jau sugundė kelias bendroves tyrinėti galimybes vykdyti kasybą asteroiduose.