Turtingiausi pasaulio žmonės
In­ter­ne­to maž­me­ni­nin­kės „A­ma­zon.com“ įkū­rė­jas ir va­do­vas Jef­fas Be­zo­sas pir­mą kar­tą at­si­dū­rė žur­na­lo „For­bes“ tur­tin­giau­sių pa­sau­lio gy­ven­to­jų są­ra­šo vir­šū­nė­je.

Negana to, J. Bezosas taip pat yra pirmas istorijoje žmogus, kurio turtas viršija 100 mlrd. JAV dolerių. Žurnalo duomenimis, jam priklauso 112 mlrd. JAV dolerių vertės turtas.

Į turtingiausių pasaulio gyventojų trejetą J. Bezosas pateko tik prieš metus. Į pirmąją vietą naujame reitinge, kuris sudarytas pagal 2017 metų rezultatus, jam pavyko pakilti, kai „Amazon“ akcijų kursas pernai pakilo 60 procentų. Dėl to J. Bezoso turtė vertė padidėjo 39 mlrd. JAV dolerių.

Antrąją vietą užima vienas „Microsoft“ steigėjų Billas Gatesas, turintis 90 mlrd. dolerių turto. Dar prieš metus jis puikavosi sąrašo viršūnėje. Trečioji pozicija atiteko investuotojui Warrenui Buffettui, kurio turtas yra vertas 84 mlrd. JAV dolerių.

Francoise Bettencourt-Meyers - viena iš dviejų moterų sąrašo viršūnėje

Turtingiausio Europos gyventojo titulu gali didžiuotis įmonių grupės „Louis Vuitton Moet Hennessy“ vadovas Bernard'as Arnault, valdantis su šeima 72 mlrd. dolerių turtą. Pakilti iš vienuoliktosios į ketvirtąją vietą milijardieriui B. Arnault padėjo visų pirma euro pabrangimas JAV dolerio atžvilgiu.

Penktas sąraše atsidūrė „Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas. Jo turtas vertas 71 mlrd. dolerių.

Amancio Ortega, drabužių mažmenininkės „Inditex“ steigėjas ir vadovas, nusileido į šeštąją poziciją. Jis valdo 70 mlrd. dolerių turtą.

Į pirmą dvidešimtuką patekusių turtingiausių pasaulio gyventojų bendra turto vertė siekia 1,2 trln. JAV dolerių. Tai sudaro 13 proc. viso į sąrašą įtrauktų asmenų turto.

Dvidešimtuke yra du Kinijos milijardieriai – Ma Huatengis, Kinijos interneto milžinės „Tencent“ vadovas ir turtingiausias Azijos gyventojas, tarp pasaulio turtuolių užimantis 17 vietą, ir „Alibaba“ steigėjas Jackas Ma.

Viršutinėje sąrašo dalyje matyti tik dvi moterys: parduotuvių tinklo „Wal-Mart“ paveldėtoja Alice Walton (58,5 mlrd. dolerių) ir 33 proc. „L'Oreal“ akcijų savininkė Francoise Bettencourt-Meyers (42,2 mlrd. dolerių).

Beje, JAV prezidentas Donaldas Trumpas, pernai paskelbtame sąraše buvęs 544-as, šiemet nusirito į 766 vietą. Jo turto vertė, „Forbes“ skaičiavimais, per metus sumažėjo 400 milijonų, iki 3,1 mlrd. dolerių.

Iš viso į naująjį reitingą pateko rekordiškai daug (2208) milijardierių iš 72 pasaulio šalių ir teritorijų. Vidutinė jų turto vertė siekia 4,1 mlrd. JAV dolerių. Daugiausia sąraše amerikiečių – iš viso 585. Antrojoje vietoje – 373 milijardieriai iš žemyninės Kinijos. Visų į reitingą įtrauktų asmenų valdomo turto bendra vertė – 9,1 trln. JAV dolerių, 18 proc. didesnė nei metais anksčiau. Į šių metų sąrašą pateko 259 naujokai, įskaitant pirmuosius pasaulyje kriptovaliutos milijardierius. O dėl kritusios turto vertės arba problemų, susijusių su politika, iš reitingo iškrito 121 žmogus, įskaitant visus 10 jame buvusių Saudo Arabijos turtuolių.