Toronto policija ieško akmenį pavogusios moters
To­ron­to po­li­ci­ja ieš­ko mo­ters, ku­ri įta­ria­ma pa­vo­gu­si ak­me­nį iš me­ni­nin­kės Yo­ko Ono par­odos, šiuo me­tu vei­kian­čios mies­to „Gar­di­ner“ mu­zie­ju­je.

Akmuo su užrašu „Mylėk save“ iš muziejaus dingo balandžio 6 dieną.

Tai buvo dalis instaliacijos pavadinimu „Yoko Ono: Upės vaga“ (Yoko Ono: The Riverbed). Akmens vertė – 17 500 dolerių (apie 14 200 eurų). Šioje parodoje buvo kūrinys „Akmenys“ (Stone Piece): vienas ant kito sudėti upės nugludinti akmenys. Lankytojai kviečiami paimti vieną ar kelis akmenis, ant kurių yra Yoko Ono rašyti užrašai, apmąstyti tų žodžių prasmę, o vėliau juos padėti atgal į akmenų krūvą.

Kaip sakė Toronto policijos atstovas spaudai Gary Longas, nusikaltimu įtariama moteris tiesiog paėmė akmenį ir jį nusinešė. Tai buvo nufilmuota stebėjimo kamerų. Policija išplatino įtariamosios nuotraukas. Ji apibūdinama kaip 55–60 metų moteris.

Paroda Toronto muziejuje veiks iki birželio 3 dienos.

Greitu metu Yoko Ono kūrybos objektų bus galima išvysti ir Europoje. Gegužės mėnesį Liverpulio muziejuje bus atidaryta bendra Yoko Ono ir jos velionio vyro Johno Lennono meno darbų bei jų garsiosios kampanijos „Įsivaizduokit taiką“ (Imagine Peace) paroda.